Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qadron

    tag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést, ha láma a kérdéseket teszek fel, vagy ha már voltak rá válaszok, 10 oldalt olvastam vissza, többre nem volt időm/energiám.

    Lett egy Samsung TV vásárolva karácsony előtt, aminek a gyári hangszóróival ugyan meg vagyok elégedve (mármint mihez képest), de szeretnék venni hozzá egy 2.0-ás hangfalat. A keret 12K tehát a Genius 1255A lenne a befutó az olvasottak alapján. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a hangfalat jack dugóval közvetlenül be lehet-e dugni a TV jack aljzatába ami fülesnek van fenntartva, vagy inkább ne? Ismerősöm azt mondta, hogy ő nem próbálná ki, nehogy tönkrevágja a tv-t a hangfal, mivel az a dugasz fejhallgatóra van... Nem értek hozzá ezért kérdem, hogy ez előfordulhat-e ez, vagy ismerősöm túl óvatos.. Az a baj, hogy ha jack RCA átalakítóval oldanám meg az se jó, mert elvileg az rca az csak bemenet a tv-n nem kimenet, a TV egy Samsung EH6030-as és semmilyen lejátszó nincs hozzá, tehát vagy közvetlenül a tv-be dugom a cuccot, vagy sehova.

    A TV fent van a falon kb szemmagasságban, két szekrény között, a hangfalak egy kb 50 centi magas tv állványra lennének téve. Mivel hátul van a luk a geniuson, ezért nem tolnám rá a falra, viszont nagyon előre sem, mert az meg érdekesen nézne ki. Mivel a mélyet egy úgymond zárt térbe sugározná a hangfal ez okozhat-e gondot? Visszhangra, bútorrezgésre, vagy csak egyszerűen gagyi hangzásra gondolok..

    Azért gondoltam hangfalat venni a tv-hez, mert a géphez egy 5.1 Genius 6000 van, amihez már hozzászoktam, és a TV kis hangszórói közel sem olyanok ugye hangzásilag. Viszont nincs rá több keret, úgyhogy az is kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e venni hozzá ilyen árban hangfalat, vagy túl nagy különbséget nem érek el a tv hangszóróihoz képest ebben az árkategóriában.

Új hozzászólás Aktív témák