Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kranazoli

    senior tag

    No, megtaláltam a topic-ot, amit úgy nézem többen olvasnak és írnak mint a Z4-es topic és Nekem való. :))

    Pár hete vettem egy Z4-es 2.1-es hangrendszert. Mivel panelban használom, a hangerejével semmi problémám. Ha itt örgeszem meg, soha a büdös életben nem fogom max. hangerőn hallgatni, de szerinten 50% körülin sem, hacsak: le nem veszek Windows-ban 1%-ra a hangerőt. :DDD

    Problémám az vele, mint szerintem többeknek. Hiányolom azt a hangtartományt, amit a középsugárzóknak illene(kellene) betölteniük. Nem azt mondom, hogy kaki. Sőt!!! 20ezer pénzért nagyon jó kis termék!!!

    De Én ezekre használom:

    - zene (mp3, DVD, net rádió)
    - játék
    - film

    5.1-ben nem gondolkozom mert kábelezéssel nem akarok pöcsölni, rádiósat meg nem akarok venni...

    Létezik vmi jobb, de kb. ebben a kategóriában lévő 2.1-es szett?!

    Vannak pl. ezek:


    - Creative I-Trigue 3220
    - Creative I-Trigue 3330
    - Creative I-Trigue L3800

    Igaz, teljesítményben nem Z4-esek, de legalább 2 csatornásak a frontok.

    Ezek milyen cuccok lehetnek a fenti célokra?!
    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AMDFan #4383 üzenetére

    Ahogyan írtam, nem csak zene hallgatásra kell(ene)...

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AMDFan #4386 üzenetére

    Értem amit írsz és egyet is értek vele, hogy 2.0-s hangzás a legjobb zenehallgatáskor. De biztos Veled is előfordult már, hogy ha van egy jó játék, akkor 90%-ban game. Ha nincs, akkor NET, filmek, zene, stb...

    Azért nem szeretnék full sztereó hagrendszert, mert akkor pl. éppen játék alatt bosszankodnék, hogy a fene egye meg, lapos, üres, stb...

    Ezért írtam példának a Creative I Trigue 3220, 3330-ast mert azokban két csatornásak a szatelit hangfalak. Visszaolvastam! :) Nem tudom, hogy a nem annyira mély a mély Creative-oknál mit is jelent pontosan.

    Azonban Nekem ennyiben jobbnak tűnik, mint egy Z4-es.
    A teljesítménye kisebb, de talán a 2 utas szatelitek + mélynyomó jobb hangzást biztosít, mint Z4-esnél a magas + mély.

    ?!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AMDFan #4388 üzenetére

    Ezt, hogy érted, hogy váltani?!
    Egyszer ez bekapcs, másszor a másik bekapcs?!

    :(

    Én vmi olyanra gondolnék, hogy nincs vmi olyan szatelit amelyikkel lecserélni lehetne a Z4-es hangszóróit?! Egyszerűen kiváltani.

    DE! Hangsúlyozom ne Hi-Fi hangzásra lenne szükségem!!!
    Eccerűen vmi jobb hangfal páros, ami adna közép tartományt is (ha némi basszust az ugyebár nem annyira számít, mert legföljebb leveszi az ember...).

    Ezekből következik, hogy nagy méretű dobozokra gondolok...

    Ilyen nincs?!
    :(

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AMDFan #4390 üzenetére

    Értem, ezért is kérdeztem.

    Szvsz, most akkor nincs olyan 2.1-es hangrendszer, amelyik egyaránt jó játékra, filmre és zenehallgatásra?!

    Most már arra is kíváncsi lennék, ha létezik(!) ilyen, akkor melyik lenne az, ill. melyek lennének azok?
    :R

    (és most tekintsünk el az ártól, ill. a teljesítménytől is, hiszen egy lakásban legyen az panel vagy tégla, ha szomszédokra is tekintettel vagyunk, akkor soha a büdös életben nem használjuk ki a 40 és 80W-okat)

    Bennem most egyre jobban az a kép alakul így ki, hogy ha nem akarunk 5.1-t akkor a fenti célokra a Genius 1250X sokkal jobb választás mint bármelyik 2.1-es hangrendszer?!
    Aztán kerül fele annyiba?! :o
    :F

    Ha ez így van, akkor mi a rákra valók a 2.1-es hangrendszerek?

    Ill. még mindig lenne az a kérdésem, hogy a Creative I Trigue 3220 és 3330 is elkefélt példányok?!?!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AMDFan #4393 üzenetére

    Szerintem ez nem kétértelmű.
    Nem hinném, hogy a minőségibb hang az csak Hi-Fi minőség lehet. Teljesen egyetértek abban, hogy egy mp3 fájl is lehet nagyon jó minőségű, ugyanígy lehet jó minőségű egy DIVX film hangsávja is. De ezek szerintem(!) messze vannak a Hi-Fi minőségtől.

    A 2.1-es hangfal kérdést úgy értettem, hogy ennek a topic-nak a címe "2.1-es hangfalat, de melyiket?". De megnézve a HSZ-eket, Bennem az a kép alakult ki, hogy egy jó minőségű sztereó hangfal nemcsak, hogy "olcsóbb" de jobb választás mint egy 2.1-es.

    Arra lennék kíváncsi, hogy akkor miért akar vki 2.1-t venni?! Ha 2.0-val jobb hangminőséget lehet elérni?!

    Zenében jobb a 2.0, filmeknél megint csak jobb választás (ha nem 5.1-ben gondolkozunk) de mi a helyzet a játékok terén?! Erre még nem igazán találtam választ... A felhozott Genius 2.0-s hangfalakról ódákat zengenek a teszt-ek, HSZ-ek. Azt is írják, hogy azért a basszus sem a nullához konvergál... Játékoknál hogyan teljesítenek ezek a Genius hangfalak?! Basszus legyen 10-ből 8.
    Kit érdekel?!

    Ill. még annyit, hogy az általad említett Genius hangfalat Én nem lelem sehol, ahol meg lehetne venni?! Per pillanat PH Aprón sem lelem, mondjuk Bazárokat még nem volt időm nézegetni?!

    De Genius-ból csak ez az egy "régebbi" típus az ami jó?!

    Olyan nincs amit lehet is kapni és legalább ennyire jó, vagy jobb?!

    A Z4 is 20e pénz volt, így az sem érdekel, ha drágább... Azt biztos nem fogom csinálni, hogy Z4-es mellé egy másik 2.0-s. Akkor inkább eladom a Z4-et. Keresett termék PH-n.... Aztán akinek kell a basszus, mert az menő, hát vigye ;)

    Mely 2.0-s szetteket javasolnád megvételre?!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Ha jól nézem, akkor az összes Genius X-es fix kábeles, az A-sok pedig RCA-sok?!

    Hát ha jól nézem, akkor Nekem a 1250A ill. 2000A bőven elég kell, hogy legyen. Elolvastam a PH cikket a "Zenei géniuszokról...." :)

    Nekem fix kábeles nem kell. Gondolom a 1250A sem szól sokkal rosszabbul ,mint az X-es és legalább RCA-s. A 3000A-t feleslegesnek érzem és a cikkben is a legjobbakat írják róla.

    A 1250X-ről valóban nagyon jó véleménnyel vannak, de úgy látom kifutó példány...

    Így most 1250A és 2000A-ban gondolkozom....

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AMDFan #4397 üzenetére

    1250X-el annyi a probléma, hogy lehet ilyet kapni még valahol?!
    :)

    Per pillanat PH-n sem találtam csak 1250A-t és 2000A-t.
    Mondjuk a 3000A az a példány melyet a PH teszt "lehúz" :F

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Új hozzászólás Aktív témák