Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz dudika10 #6028 üzenetére

    Talán leszoknak a népek egyszer a dübörgő mélyekről. :)

    szerk: (Azt hiszem, ez egy 2.1 hangfal topicban hülyen mutat.)

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • RM1

    aktív tag

    válasz dudika10 #6028 üzenetére

    Mint az egyik korábbi válaszomból kiderül, nem a 48 ezer ft-ba kerülő (külföldön általában 150$) AV-40-re vonatkozott a válasz, hanem általában az M-Audiora. Értelemszerűen, ha a drágább, hasonló árú modellek között (rendkívül) gyengén teljesít a márka, akkor az olcsóbb cuccai még gyengébbek. Itt egy pillanatig nem volt hasonlítgatva az AV-40, AV-30 a KRK RP6-hoz. Arról van szó, hogy az M-Audio nem hiszem, hogy jó, ajánlható márka ebben a kategóriában, és persze a KRK árszintjén sem. Néhány fórumot átolvasva arra is rájöhetsz, hogy a véleményem nem egyedi.
    Az AV-30/40 ára inkább a Logitech Z-2300, Creative T-40, illetve mini hifi rendszerekkel van egy árszinten (itthoni árakat nézve pedig drágább is). Hol lehet ezekhez képest ez a hangfalpár zenehallgatás céljából? Ugye ezt te sem gondolod komolyan. Itthon aztán nézhetsz amerikai árakat, amiben nincs benn a 25%-os ÁFA (bizony arrafele ez sem 25%), szállítási költség, vám.
    Genelec nem tudom hogy jön ide, tudtommal nem volt említve sehol a neked címzett válaszban, nem volt szempont összehasonlításnál, nem is lehetne. Persze ismét jó, hogy te már csak tudod, a 2000$ alatti genelec nem normális. Köszönjük, leülhetsz.
    Megint figyelmetlen voltál. Mutasd már nekem meg légyszíves, hol említem én azt, hogy zeneszerkesztéshez kell nekem a mély, pláne eltúlzott. Másrészt nem akarlak kioktatni, de akkor azt magyarázd meg, hogy miért árulnak szinte minden típushoz különálló mélynyomót (KRK, Genelec, Dynaudio, lehetne folytatni a sort). Miért épp az 5"-os hangszóróval szereltekhez ajánlják elsősorban. Az E-Mu PM5 esetén (sokak szerint a gyártása leállításáig a legjobb 200 ezer alatti monitor) miért lehetett csomagban is megvenni a PS12 szubbal?
    Nem vagyok producer, talán nem is kell ahhoz lenni, hogy tudjam azt, ami sajnos neked nem jutott eszedbe. Ha tudom, hogy a hangfalam kiemeli a basszust, akkor egyszerűen olyan zenéket gyártok rajta, aminek a basszusa olyan erős, mint azoknak a zenéknek, amiket meghallgatok rajta, és biztosan tudom, hogy jól szólnak máshol is. Illetve alapból belekalkulálom. Esetleg meghallgatom többféle hangrendszeren, ahogy sokan ajánlják.
    Végezetül, saját magadnak mondasz ellent: ha a kategóriájától elvárhatót hozza, de mégsem a legjobb, akkor miért nem a legjobbat ajánlod?

Új hozzászólás Aktív témák