Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Tibe #42421 üzenetére

    Mióta írtam az előző hsz-t, folyamatosan megy rajta a zene. Úgy érzem a közép javult, de lehet csak én szoktam hozzá. :D

    De felbontásban, dinamikában azóta sem jobb, az A7X-hez képest fátyolos hangja van. Nem egy analitikus cucc, s nem lapos, hanem inkább V karaktere van. Az általad említett "folyamatosság" gyakorlatilag ebből ered, ami munka terén hátrány, de igazából fun, szerethető. A tér viszont egyértelműen jó, de ez egy mid-field esetén igazából közelező. :D

    Amit még észrevettem, hogy nem háklis az irányra, tehát hiába mozgos fel-le-oldalra-előre-hátra, alig változik a hang. Az A7X ebből a szempontból egy hisztis picsa.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz Tibe #42421 üzenetére

    Igazad van. Rock zenére rettenetesen jó a KRK Rokit 10-3 G3. Ezen a V karakter is segít persze, de adja rendesen, nem hiányzik semmi. Nem a részletekre megy ugyan rá, mint az Adam A7X, de pont ez a jó a KRK-ban, baromi élvezhető. Nekem überalles, ilyen jót még nem hallottam. Mélyek jól hallhatóan ott vannak, de feszesek, nem másznak rá a többi tartományra, ez biztosan a 3 utas kialakítás miatt van. A többi tartomány pedig nagyon finom, de persze eközben részletes, nem ken.

    Kicsit akusztikusabb zenéket is nézegettem. Itt a KRK itt még jobban tarol. A meleg hangzás nagyon jót tesz. Nem mutat rá mindenre, mint az Adam, de pont ezért élvezhetőbb, hifisebb. Jó kis 3D színpadot varázsol elém.

    Egyébként a KRK szereti a hangerőt. Pontosabban igényli. Halkan nem szól olyan szépen. Ami nem csoda, hisz mid-field.

    Az, hogy természetes vagy színezett, az egy rossz kérdés. Mivel mindkettő. :D Nem lapos, de fun, nem őszinte, de zenei. Viszonylag közel áll a hifihez. Minden stílus jól hangzik vele, főleg az akusztikus, de ez nem jelenti azt, hogy elektronikusra rossz lenne, nagyon is jó. Az Adamnek a száraz, lapos, analitikus hangzása miatt inkább a keményebb elektronikus zenék állnak jól (főleg erre használtam), esetleg még klasszikus zene.

    Más:

    Powerline-t lehetőleg ne használjatok! A KRK és az Adam is érzékeny volt rá, bár utóbbi kevésbé. Szóval a powerline egyrészt zajosít, így ha lehet, nagy ívben kerülje el a jelet vivő vezeték a hangfalak dugóit. De elektromágneses mezőt is gerjeszt a falban lévő vezetékek körül, így nem lehet közel ehhez sem a hangfal. Ez tapasztalat, mert ha kicsit arrébb viszem a hangfalat, akkor nincs a zaj.

    Még segíthet a powerline konfigjában az interferencia-csökkentés bekapcsolása. Már ha van ilyen. Csökkentheti a sávszélt, de nálam nem lett rosszabb, viszont a zaj sokkal kisebb lett. Illetve érdekes, hogy ha valamilyen nagyobb fogyasztót dugok a jelet vivő vezetéken lévő konnektorba, akkor is csökken az interferencia. Pl bármilyen táp (pl notitáp) tök jó, úgy is ha nincs bekapcsolva, tehát nem fogyaszt áramot, max pici készenlétit. :D

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák