Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibbike01

    őstag

    válasz F_Zolee #28259 üzenetére

    Nincs értelme. Feltéve ha a gyárival nincs semmi bajod. Ergo nem recseg, zajos.

    Amivel javítani tudsz a hangzáson: megfelelő elhelyezkedés, lossless zenék, külső jófajta hangkártya.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz F_Zolee #28259 üzenetére

    Amin még javítani tudsz szerintem sokat a hangon, ha leveszed az 1250B hangszóróvédőjét. Nem lesz túl szép így, de szerintem érezhetően nyíltabb, puhább teltebb lesz a hangzás. Sajnos valamit valamiért.

    Az elhelyezés is fontos, szerintem kell min fél méter kell a faltól, és jobb ha távolabb 1,5-2 méterre vagy a hangfalaktól. Elég könnyen össze tudom hasonlítani, mert a szüleimnél a faltól kb. 15 cm-re vannak a hangfalalak, úgy hogy a hangszóró védő rajta van, nekem érezhetően dobozosabb, keményebb ott a hangzás, pedig a kábeleket ott is kicseréltem. Nekem a sarokban a TV mellett vannak a hangfalak, mintha az is dobna rajta, hogy jobban szóródik a hang, jobb a térhatás, bár nem tudom de az összhatás kellemes.

    Mobillal is próbáld ki, mert sokszor a régi mobiloknak egész jó az Mp3 része, de vannak azért olcsóbb jobb mp3 lejátszók is, és a mobil nem zúg, nem vesz fel zajokat, és könnyebb elhelyezést tesz lehetővé + rádiót is lehet hallgatni vele.
    Nekem pl. TV-re van kötve fixen a hátsó RCA, és elől jacket bedugva a mobilról hallgatok zenét. Sokkal jobb a hangzás, térhangzás, összhatás, mint amikor a számítógép mellett volt az asztalon, közel a falhoz, kb. 40-60 cm-re fülemtől. A Nokia C5-03-at nagyrészt zenehallgatásra használom, de pl. már új drágább mobilon a hangminőség már elég gagyi, nagyon vágott, de ez telefontól, gyártótól is függ.

    Szerintem azért a jobb a kábel is javít valamennyit az élményen. De sokkal fontosabb hangszóróvédő levétele (teltebb nyitottabb lesz a hangzás) és jó elhelyezés (jobb a térhatás, térhangzás)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák