Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Nestor16 #26737 üzenetére

    Köszönöm, örülök, ha tetszett! :R Igyekeztem és igyekezni is fogok a jövőben még jobban körül járni a témát, mert itt zenéről van szó és azzal nem lehet viccelni. :B

    Azzal mindenképpen egyetértek, hogy az akusztika renget számít! A Te szobádnál is valószínű az a 45 fokos szög befolyásolja a hangzást, nem is kicsi! Az én tapasztalataim szerint, - na jó nem minden egyes cm után - de durván 20cm-ként már döntően változik hang

    "Valószínűleg már az is segíteni fog, hogy ha a rövidebb irányba helyezem el"
    Szvsz az is biztosan hozzátesz még, mert nem kell akkora távolságra kiadnia a hangot.

    Az üzlettel kapcsolatban igazad lehet, hogy ott nem tud úgy érvényesülni a hangfal. Viszont itt sajnos akkora különbségekről van szó, hogy félek nem csak arról van szó... MM-ben volt lehetőségem kipróbálni egy Z906-os hangfalszettet és bizony az hiába volt nagy térben hangerőben teljesített. Ráadásul csak félig volt tekerve. (mondjuk az is igaz, hogy azokat tovább nem nagyon érdemes felcsavarni...) Na tennék is egy kisebb kitérőt. Azért szokták szidni általában az 5.1 hangrendszereket, mert túl sok mélyt pakolnak rá a gyártók alapból. Ez biztosan így van, viszont a mélyt én tudom álltani egy külön hangerőszabályzóval. Tehát, ha soknak érzem a mélyet (ami általában tényleg sok) fogom és lejjebb tekerem.

    Kipróbáltam rajta egy elektronikus stílusú számot az kimondottan szépen szólt rajta. Viszont a kedvenc metál zenémben nem hallottam azokat a hangokat amiket én akartam, nem volt rossz, de nem is volt az igazi. Itt viszont hozzá kell tenni, hogy nem volt lehetőség fél millás cuccra rákötni a Logitech hangfalat. A telefonomra kötöttem rá és egy youtube videóról szólt a zene... Mondanom sem kell itthon egy normális hangkártyával, rendes eredeti flac minőségű változattal én adnék még esélyt annak a Logitechnek... Max, ha nem tetszik és inkább studio monitorra akarok térni, eladom, de addig meg most már kell valami normális, mert ezzel a régivel nem bírom a zenét! A Logitech Z906 meg biztosan jobban szól, mint a mostanim. Közben meg vissza tudok menni az üzletbe/üzletekbe próbálgatni a hangfalakat és úgy több, jobb lesz a viszonyítási alapom!

    Visca el Barcelona!

Új hozzászólás Aktív témák