Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Falconer #23936 üzenetére

    Ja ez igaz, nagy előnye a fejhallgatóknak, hogy külföldről is könnyű szállítani. Mondjuk egy Microlab 6c-t , (ami kb. egy Modecom 120U-val lehet egy szinten de van még hozzá távirányító is) 25-27-pénzért is lehet kapni az ebayen (itthon legutóbb 50-53 ezer Ft volt). Egy 12-14 kg-os "kütyüt" sokkal nehezebb, drágább szállíttatni mint egy 200-300 grammosat. Meg azért a gariztatás is eléggé érdekes dolog ebben az esetben, sajnos itt a méret és súly elégge behatárolja a beszerzési lehetőségeket.

    Az állandóan visszatérő kérdés a itt a fórumon, hogy a 25 ezres 1 év garis Kürbis hangzása 3 szor jobb-e mint, az egyik cégnél 2 év garival adott 8900 Ft-os Genius 1250B-nek? Pl. foosballfun #23809 [link] hozzászólásában egy bejáratás előtti 1250B-t összehasonlított egy Edifier R1600-zal és nem vallott annyira szégyent. (Nem tudom mielőtt megvetted a Kürbist elolvastad-e B1T3 a részletes leírását: #22387 [link] a hangzásról, ebből kiderülhet kb. milyen jellegű a hangzása pl pont a mélyet is boncolgatja, hogy lehet valakinek kevés lehet hozzászólásában, bár ezek persze mindig szubjektív dolgok, de iránymutatónak valamennyire jók azért.)

    A 2.1-esekről meg annyit, hogy én az MM-ben végigpróbáltam, az összes 2.1-es cuccot, ami ki volt téve, azoknál szerintem sokkal részletesebb szebb volt az 1250B, főleg a középtartományban. Van nekem egy egy Logitech Z323 is, az túlzás hogy tetszett volna a hangzása, de egy idő után valamennyire megszerettem, elfogadtam, de miután ugyanazt 1250B-n is meghallgattam akkor döbbentem rá, hogy hú itt ilyen hangszerek, effektek is vannak benne, no ezt eddig miért nem hallottam? De ennek ellenére az emberek többsége szerintem 2.1-et vesz, mert hű de dübörög a basszusa, az nem érdekli, hogy a 300 Hz-től 20000 Hz-ig tartó tartományt kétszer egy sokszor rossz minőségű műanyag hangszóró fed le, ennek a tartománynak a lefedése egy hangszóróval eléggé "nehéz" kicsit lehetetlennek tűnő vállalkozás. (És szerintem ezzel nincs akkora baj, mindenkinek más tetszik más a fontos, meg az életkor is bejátszik ebbe.)

    Tényleg ez hogy van, a fejhallgatóknál, a 20-20.000 Hz-ig tartó tartományt egy hangszóróval fedik le, vagy a komolyabb cuccokban több hangszóró van? vagy a kisebb méret/teljesítményigény miatt egy hangszóró is képes az egész tartományt lefedni a fejhallgatóknál?

    [ Szerkesztve ]

  • AMDFan

    addikt

    válasz Falconer #23936 üzenetére

    Jajj....
    Most komolyan. Ne hasonlíts már egy 200$+-os fej meg fülhallgatót Kürbis féle 2.0-hoz, hogy aztán ez alapján ítéld meg az aktív felhozatalt. De még ugyanabban az árkategóriában lévő aktívakhoz sem kell hasonlítani. A haverod wharfedale cucca sem gondolnám, hogy 100k alatt volt erősítővel együtt. Ha komolyabb hanghoz vagy szokva, akkor nagyon messzire kerüld el az összes Kürbis meg M-Audio BX sorozatot és hasonlókat. Az RCF legolcsóbb szériája alapján sem kell messzemenő következtetést levonni. Hallgass meg egy Mackie HR szériát, Dynaudio BM-et vagy Genelec-et, ezekből jó eséllyel valamelyik be fog jönni ízlés tekintetében is. Technikailag pedig mind jó.
    Csodák nincsenek, ha jó hangot akarsz, akkor azért zsebbe kell nyúlni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák