Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Zoli133 #17731 üzenetére

    Nagyon sok függ attól is, hogy milyen az ízlésed. Én az évek folyamán arra jöttem rá, hogy egy zene igazi értékét akkor mutatja meg egy hangrendszer ha nem tesz hozzá, nem másítja meg ami a felvételen van. A Genelec ezt teszi, ha nem lenne semleges a hangja, akkor elkezdene válogatni a zenei stílusok között. Nekem alapvető fontosságú, hogy élvezzem a hangfalamon az összes zenei stílust amit hallgatok. Pár rendszert meghallgattam már, szinte kivétel nélkül az volt a problémám, hogy valamelyik stílus nem szólt rajta jól. Az oka pontosan az ami miatt egy másik stíluson kiemelkedő tud lenni, hozzátesz a zenéhez. Én ezt nem szeretem. Volt már olyan rendszerem is ami audiofil irányba ment el, meg volt olyan is ami a "veretős" irányba ment el. Mindkettő unalmas lett egy idő után, mert megszabta hogy milyen zenéket tudok vele hallgatni.

    Ja és még egy fontos dolog, ami sokaknak nem tűnik fel. A Genelec 8000-es széria darabjai közeltéri lehallgató monitorok. A 8050 ezekből már ugye méretét tekintve megtévesztően nagy, de a gyártó ajánlása szerint az ideális hallgatói távolság 1,5 méter. Nem 2,5 meg 3,5 ahonnan általában egy nagy álló hangfalat hallgatnak. Ez a hangján is hallatszik, általában ha közelről hallgatsz meg egy hangfalat akkor a hangja nem ugyanolyan tiszta mint amikor 3 méterről hallgatod. Mondhatjuk úgy is, hogy a legtöbb hangfalnak jól áll a távolság :)
    A Genelecnek a tere az ideális távolságból hallgatva egészen elképesztően pontos. Igaz az is, hogy a sweet point elég szűk, gyakorlatilag egy ember tudja csak hallgatni egy időben. Sajnos annak, hogy te beállítasz egy álló hangfalat 25nm-re és egy kanapéról akár ketten is hallgatjátok bizony "ára" van. Felhasználástól függően nem ugyanúgy alkotnak meg egy akár házimozi szettben is alkalmazható álló dobozt meg egy közeltéri stúdió monitort. Mindenhol kell kompromisszumot kötni, a Genelecnél azzal kötsz kompromisszumot, hogy közeltérről hozza a csúcsminőséget egy szűk sweet pointban.
    Szóval soktényezős a történet és lehetne még folytatni.

Új hozzászólás Aktív témák