Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JoinR

    senior tag

    válasz AkoSCH #14041 üzenetére

    Az én véleményem nagyjából már leírtam, szerintem 50 ezernek a felét is fölösleges elkölteni, ha nincs hangkártya hozzá. Amennyivel többet nyújt egy 50 ezres rendszer a 10 ezresnél, arányaiban nagyon sokat veszít azzal, hogy nincs ami rendesen megszólaltassa...onnantól kezdve ár/érték arányban tragikus a vásárlás (én meg mindig a közel legjobb ár/érték arányt nézem, úgyhogy azért ez az én véleményem, persze lehet másnak más, én tiszteletben tartom az övékét is).
    Tehát ha nem akarsz külső hangkártyát, akkor én is egy Genius 1255, Creative T20, illetve ilyesmi szinten gondolkoznék. Ha nagyon el vagy eresztve, akkor lehet persze Edifier HCS 2330, de ha azt egyszer gyengének találod minőségben, akkor ne feledd, hogy nem a még drágább rendszer lesz a megoldás, hanem egy rendes eszköz ami hajtja.

  • ZewaDeluxe

    tag

    válasz AkoSCH #14041 üzenetére

    Egy alapvető kérdés: jellemzően mit hallgatsz / hallgatnál? Ha zenét, milyet? Pop, rock, klasszikus, esetleg jazz? Filmeket néznél inkább? Milyeneket? Akció vagy inkább komolyabb műfaj?

    Korábban már irtam egy s mást a Creative Gigaworks T20 Series II-ről. Azóta is itt laknak az orrom előtt, és van egy-két tapasztalat. Először is: egyértelműen érzékeny a forrás, illetve a konkrét hangfelvétel minőségére. Nálam egy X-Fi Titanium hangkártyára van kötve a saját vezetékével - PC-re. Jellemzően Jazz-fan vagyok, illetve másodsorban klasszikus, és ritka a könnyűzene. Példák: ha beteszek egy Diana Krall CD-t, vagy egy jó minőségű MP3-at netán FLAC fájlt, egyszerűen hihetetlen az eredmény. Írtam már korábban, hogy volt sokféle hangszóróm, de egyik sem volt a közelében sem ennek a pontosságnak, tiszta hangképnek. Paul Simon Graceland-jén van egy szám, a Homeless. Mikor először meghallgattam, vigyorogtam, mint a tejbetök. Ott állt előttem a teljes kórus. Minden túlzás nélkül állíthatom, hogy ilyen sztereó-képet még nem hallottam egyetlen PC-hangszóróból sem. Ja, mielőtt elfelejtem: az említett Diana Krall lemezeket hallgatva (Love Scenes vagy Girl in the Other Room) olyan mélyek vannak, hogy egy cimborám, akinek megmutattam a minap a kicsikéket, felállt a székből és elkezdte keresni a mélynyomót az asztal körül. Azt hitte szórakozom vele. Majdnem ugyanez történt egy kis Depeche Mode-dal is, a Music for the Masses-ről a Sacred akasztotta ki.

    De! Azt el kell ismerni, hogy vannak ellenpéldák. A Pink Floyd The Division Bell-je fenomenális CD-ről, viszont egy másik album, a Momentary Lapse of Reason MP3-ról baromi élettelen: nem jön se igazán tiszta, nyílt magas, sem határozott pontos mély...

    A hangkártya ilyenkor is jól jön: X-Fi-n ott a Crystalizer című funkció, ami kifejezetten ezeket az élettelen MP3-akat hivatott feljavítani, és nem is rossz az eredmény, illetve egy körültekintő hangszínszabályozással korrigálhatóak a gyengébb minőségű felvételek hiányosságai - többnyire persze, de nem mindig.

    NA szóval, néhány példa konkrétan:
    Diana Krall - még ezen a Youtube videón is olyan mélyeket hallasz a nagybőgőből, hogy döbbenet: erős, pontos, precíz, nem szétkent puffogás, dörmögés.

    Miles Davis: Kind of Blue - ugyanez az élmény a bőgő felől + kristálytiszta magasak a cintányérok felől, és a szaxofon közepe is nagyon szépen artikulált. (Megj.: korábban haloványnak tűnt a közép, de úgy fest, hogy jót tett a bejáratódás a hangszóróknak).

    Pink Floyd - The Division Bell, High Hopes - elképesztő hangkép, nagy tágas, nyílt tere és akusztikája van, fergeteges mélyekkel.

    Ellenpélda: Pink Floyd - Learning to Fly ezen a felvételen használhatatlanul szar - bármit is csinál vele az ember. De ugyanez a szám ITT brutálisan jó...

    Hirtelen ezek jutottak eszembe. 15.000.- környékén nem tudok elképzelni ennél jobb aktív hangszórókat...

Új hozzászólás Aktív témák