Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gampa

    aktív tag

    válasz priti #10118 üzenetére

    Érdekes módon a cinema mélynyomója zenénél sem bug! Meghallgattam egy Z-2300-át,na az tényleg bug! De itt igazi kis finom mélyhangok vannak.Persze tud durva is lenni!

    Természetesen nem hasonlitom hozzá,az itthoni hifit,ha zenét akarok hallgatni akkor azt nem a gépnél teszem!

    Csak csupán kiváncsi lettem volna,hogy megérné e a csere.Ha cserélném akkor a dög eltünne,de valamivel zeneibb lenne! És persze forditva is igy! :D

  • dudika10

    veterán

    válasz priti #10118 üzenetére

    Itt jön elő, hogy vagy nem vagy egészen tisztában a dolgokkal, vagy szereted a túl erőteljes basszust csak nem ismered el.
    5"-os prüttyögő mint azt a mellékelt ábra mutatja 50Hz-ig simán lehet lineáris.
    6,5"-al már a 40Hz sem lehetetlen (ld.: AS mini)
    A nagybőgő elterjedt, 4 húros változatának a legmélyebb hangja 41Hz (a nem túl elterjedt 5 húroson ez 31Hz). Az orgona az ami tudna kellemetlenséget okozni, ugyanis vannak olyanok ahol 8Hz-es síp is van. Persze ezeket nem igen szokták használni.
    Ha azt akarod, hogy egy cselló megrezegtesse az ablakokat akkor Te nem az eredeti csellót akarod hallani, mert az nem tesz ilyet. Nem baj, csak nem valóságos és a gyátók nagy része a valóságosságra törekszik.

    Hallgass meg egy Klipsch-et, így leírtak alapján szerintem azt a hangzást keresheted. Bár a 60k-ba nem fér bele. Bár a kisebbek nem mennek le olyan mélyre, de az erőteljességhez nem is az kell.

    Egyébként hiába szeretnék 4 misiért ferrári teljesítményt, ha tűzbe rakom a kezem sem kapok. :N

    -szabi-: Genius 500A, 1201A, de ahogy felettem is mondták ez a kategória még olyan kompromisszumos, hogy érdemesebb volna picit feljebb keresni.

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Új hozzászólás Aktív témák