Hirdetés
Szoftverek, kamera
Az alapszoftverek tekintetében nagyjából mindent a gyári állapotában talál az ember, mindössze néhány apró felületi változással lehet összefutni. A kontaktokat, a tárcsázót és a híváslistát egy alkalmazás alól is el lehet érni, a névjegyzék és a naptár tartalma Google- és Exchange-alapon szinkronizálható. A gyári böngésző megbízhatóan teszi a dolgát, egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk, a lapokat elmenthetjük offline olvasásra, a Flash-alapú tartalmak szépen megjelennek, a bekezdéseket az aktuális szélességnek megfelelően tördeli a szoftver. Az alap androidos virtuális billentyűzetet a TouchPal névre hallgató klaviatúrára cserélte a ZTE, ezt érdemes rövid úton leváltani egy szimpatikus megoldásra.
A zenelejátszó kissé csúnyácska, a funkcionalitása viszont megfelelő, a fontosabb képességek nem hiányoznak. Kezeli a lejátszási listákat, tartalmaz egy ötsávos hangszínszabályzót, illetve aktiválható az elalvás időzítő, mely a megadott időtartam után lelövi a zenét. A hangot egy Intel Smart Sound Technology-val felvértezett chip szolgáltatja, alacsony energiaigény és 24 bites DSP jellemzi, a támogatott CODEC-ek listája az MP3, AAC-LC, HE-AAC v1 & v2, WMA9 és PCM megoldásokat tartalmazza. Az FM-rádió hiányzik a repertoárból, ez sokak számára fájó pont lehet. A videólejátszó simán viszi az 1080p felbontású MP4 felvételeket, ám az Xvid és DivX formátumokkal nem birkózik meg.
A ZTE néhány extra szoftverrel dobta fel az alapkínálatot, melyek közt jellemzően hasznos alkalmazásokat találunk. A Mentés és helyreállítás segítségével biztonsági mentést hozhatunk létre és állíthatunk vissza, a Szoftverfrissítés az új firmware-verziók beszerzésére szolgál, a Teljes megosztás egy DLNA-klienst takar. Az aktuális irodaszoftver szerepét az X-Office tölti be, mely kizárólag olvasásra szolgál, új dokumentumok létrehozására nincs lehetőség. Ezek mellett egy Fájlkezelő, egy Feladatkezelő, egy Időzítő és egy Világóra is helyet kapott a fedélzeten.
A hátlapon egy autofókuszos kamera található, mellyel legfeljebb 8 megapixeles, azaz 3264 x 2448 képpontos felbontású képeket lehet készíteni. A gyenge fényviszonyok ellen érdemes beüzemelni a LED villanót, mely körülbelül másfél-két méterig ér el. Videókat maximum 1920 x 1080 pixeles felbontásban rögzíthetünk, a tesztvideóért katt ide. A kameraszoftver viszonylag kevés opciót kínál, a felbontás mellett a fehéregyensúlyon, az expozíción és a vakumódon állíthatunk, valamint néhány jelenetet lehet aktiválni. A képek minősége hagy némi kivetnivalót maga mögött: a zajszűrő algoritmus szétmossa a részleteket és a képzajt sem tünteti el, a dinamikatartomány közepes, néhol kromatikus aberrációt is fel véltünk fedezni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!