WayteQ N800 - a hardver ereje

Funkcionalitás

Már a bekapcsolás után kereshetjük az állunkat a padlón, mert megelevenedik a kijelző, és egy olyan látványos animációval jön elő a menü, ahogyan csak komoly filmek, vagy erőműveket igénylő PC-s játékot indulnak. Utána pedig körbe-körbe forgó grafikát találunk, amely röccenés nélkül és könnyedén kezelhető. Bocha kollega ugyan nem gerjed a navikra, de a WinCE alapú gépekkel kapcsolatban van némi tapasztalata, s bizony a WayteQ N800 esetében ő is kereste egy ideig az állát a padlón. (Persze aztán könnyen megtalálta, mert nem borotválkozik, és szúrta a lábát.)

WayteQ N800

PNA készülékeknél lassan alapvető, hogy médialejátszóként is működjenek. A WayteQ N800 ebből a szempontból is megállja a helyét, gyakorlatilag mindenféle formátumot megemészt, a nagy felbontású kijelző és a 600-as proci pedig jó partner abban, hogy röccenés nélkül lehessen mozizni.

WayteQ N800

A legfontosabb dolgok viszont az alkalmazások között találhatóak. A GsFinder.exe elindítása után belecsöppenünk a rendszer lelkébe, a komplett fájlstruktúra tallózható, a WinCE 6-os rendszer minden része elérhető, futtathatóak a programok és mókolható a registry. Ez hihetetlen lehetőségeket rejt magában, amelyek két irányba mutatnak. Egyrészt össze-vissza skinelhetjük az eszközt, magunk is nekiugorhatunk a menüpontok fordítgatásának, módosítgathatjuk a kezdőképernyőn felbukkanó fotót, ilyesmi. Persze ehhez is lényeges, hogy ne ugorjunk neki nagy elánnal, de tapasztalat nélkül, az elődmodell WayteQ N770 fórumában viszont hihetetlen mennyiségű információt találhatunk. Ám a készülék lelkébe történő ilyen jellegű beletaposás garanciavesztést eredményez, ezt nem árt tudni.

WayteQ N800

WayteQ N800

A másik „apróság”, hogy ez a PNA nyitott arra is, hogy natív WinCE környezetben futó alkalmazásokat telepítsünk rá. Persze ez sem olyan pofonegyszerű, hogy ActiveSync segítségével felmásolom és jónapot, néha itt is bele kell nyúlni a registry-be, de hozzáértők számára igazi kis tuningalap lehet az N800, amelyből szinte már-már PDA varázsolható, s ehhez a hardver igazán jó partner. Nyomatékosan szeretném azonban felhívni arra a figyelmet, hogy az esetleges szoftveres beavatkozásokat mindenki csak saját felelősségére végezze el, illetve még nyomatékosabban jelezném, hogy minden olyan jellegű hackelést, amely nem jogtiszta szoftverek megberhelésére vonatkozik tűzzel-vassal irtani fogunk a kapcsolódó fórumból.

WayteQ N800

WayteQ N800

WayteQ N800

Az N800 nem csak a vezetővel kommunikál, hanem Bluetooth segítségével erre alkalmas mobiltelefont látva kihangosítóként is üzemel, de ami viszonylag egyedi, hogy WLAN is került bele, ehhez pedig Internet Explorer a gyári böngésző. (Csak halkan jegyzem meg, hogy ennél azért jobb szoftverek is léteznek, s ezek egy része könnyedén rá is pakolható a kütyüre). 800x480 pixelen azért már a legtöbb weboldal elég normálisan néz ki, a szövegbevitelt segítő virtuális QWERTY gombsor pedig kis odafigyeléssel stylus nélkül is kezelhető. Minek egy GPS-be WLAN? Várt már valakire sokat az olvasó egy ingerszegény lakótelepi parkolóban?

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés