Vodafone Smart Prime 7 - elégséges szolgáltatás

A vörös szolgáltatónál máris elérhető a legújabb saját márkás kollekció két, alsó szegmensbe szánt darabja, amelyből most az életképesebbnek látszó verziót vizsgáltuk meg

Külső, kijelző

Az elmúlt évek igen kellemes irányvonala, hogy a belépő és középkategória alján sorakozó készülékek esetében sem feltétlenül hanyagolják el a forma tényleges megtervezését, és ezen forma lehetőségekhez mérten elfogadható, hovatovább jó minőségű anyagokban való realizálását. Ez a feladat a Smart Prime 7 esetében a ZTE illetékes elvtársaira hárult, akik nagyjából megtartották az elődmodell dimenzióit, de csiszoltak kicsit az összképen. A 144 x 72,1 x 8 milliméteres kiterjedéssel rendelkező készülékház széltében-hosszában megnőtt picit, de majd egy egész centiméterrel vékonyabb is lett, a tömeg viszont jelentősen kényelmesebb mértéket öltött. Már csak 128 grammal kell számolnunk, ami egyébként tekintélyes 30 grammos súlycsökkenést jelent hasonló technikai paraméterek mellett. Az összeszerelés minősége nem hagy kívánnivalót maga után, a lenyúzható hátlap ellenére simán elhihetnénk, hogy unibody, abból is a jobban kivitelezett fajta. A műanyag kasztni ízléses, a finoman mintázott, fél-matt hátlap pedig azon kívül, hogy akár esztétikusnak is mondható, a felület minden egyéb előnyével is rendelkezik, jelesül biztos fogás és – ez esetben tényleg abszolút – maszattalanság.


[+]

A 66,8%-os kijelző-ház arány nem éppen kiemelkedő, viszont így a bőséges alsó kávára kerülhettek az érintésérzékeny vezérlőgombok, melyek nemhogy háttérvilágítással rendelkeznek, de ennek időtartama is tetszés szerint állítható, a sorrend viszont sajnos nem. Mindenképpen a bal oldalival próbáljunk visszalépni, a jobb oldalival pedig alkalmazást váltani. Ellentétes felálláshoz szokott felhasználók pedig készüljenek egy rövidebb, de annál idegtépőbb összeszokási periódusra, amin az sem sokat segít, hogy igen pontosan kell tapicskolni az egyébként méretes ikonokat, hogy célt érjünk. A felső tartományban a rendezői balról figyel az 5 megapixeles előlapi kamera, mellette sötétlenek a fény- és közelségérzékelő szenzorok, a sort pedig a beszédhangszóró zárja mindaddig, amíg értesítésünk nem érkezik. A notifikációs LED kissé erőtlen és csak egy színnel operál (kivéve, ha merülnek a tartalékok, mert akkor piros), viszont van, ami manapság már nem is annyira egyértelmű.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Vodafone Smart Prime 7 Vodafone Smart Prime Vernee Thor Doogee X5
Fehér fényerő (max.) 420 nit 461 nit 432 nit 515 nit
Fehér fényerő (min.) 12,2 nit n/a 20 nit 24,2 nit
Fekete fényerő 0,42 nit 0,18 nit 0,20 nit 0,49 nit
Kontrasztarány 977:1 2536:1 2160:1 1051:1
Színhőmérséklet 8340 K 7238 K 8535 K + kézi 7190 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az 5 hüvelykes, 1280 x 720 HD felbontású, ebből következően 293 ppi pixelsűrűségű kijelzőt tekintve már a számok alapján érezzük, hogy nem fogunk levegő után kapkodni, ha felvillan, viszont tökéletesen korrekt élményben lesz részünk. A légrésmentes, hagyományos IPS LCD panel a jobbak közül való, bár a Smart Prime 6 egészen kiváló eredményeit nem hozza, fényszivárgás és egyéb anomália nemigen zavar be, a betekintési szögek pedig hibátlanok. Ez a színekről és kontrasztról már nem jelenthető ki ilyen magabiztosan. Az összhatás kissé fakó, noha a maximum fényerő igen tisztességes értéket produkál, és a kifejezetten hűvösnek mért kalibráció sem szembeötlő ránézésre, sőt meglepően félrement a látottakhoz képest, ami végül is mindegy, mert nem számokat nézegetünk, a kijelző pedig azokat meghazudtolóan kellemes tónusú.


[+]

Az első ránézésre egészen fémes hatású, szálcsiszolt, de továbbra is műanyag oldalkeretet jobb oldalon a ráspolyra emlékeztető felülettel kiemelt hangerőszabályzó, alatta pedig a bekapcsológomb töri meg. Az alsó élen középen a microUSB csatlakozó dominálna, ha nagyon taktikusan nem szerkesztették volna mellé a mono multimédiás hangszórót. A felső élen a 3,5 milliméteres jack csatlakozó társaságában található másodlagos zajszűrő mikrofon párja is alant, a bal sarokban kapott helyet. Balra ne keressünk semmit, hacsak nem a keret hátsó élén található bemetszést, ahonnan a hátlap leválasztását kezdhetjük meg. A keret egyébként nincsen síkban sem a kijelzővel, ami nem szokatlan, de a hátlappal sem. Emiatt eleinte olyan érzésünk lehet, mintha nem pattintottuk volna helyére az elemet. Pedig de. Az ettől függetlenül már említett kvalitásokkal bíró hátlap igen szerény, mindössze egy, mellesleg módfelett elegáns, obszidián utánérzésű szolgáltatói logó található az alsó harmadban, felül pedig a 8 megapixeles főkamera a LED villanóval egyetemben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés