Vodafone Smart Prime 7 - elégséges szolgáltatás

A vörös szolgáltatónál máris elérhető a legújabb saját márkás kollekció két, alsó szegmensbe szánt darabja, amelyből most az életképesebbnek látszó verziót vizsgáltuk meg

Hardver, szoftver

Hardveres szempontból ezúttal is igen visszafogott erőforrásokkal kell beérnünk, mindamellett legalább friss(ebb) komponensekkel vagyunk ellátva. Hogy pontosan mivel is, ott támadt egy kis zavar, ugyanis a specifikáció és az ennek megállapítására hivatott programok között egyetnemértés alakult ki, ami fakadhat a két lehetséges chipset verziószámának és felépítésének hasonlóságából is. A Qualcomm Snapdragon 210-es és 212-es SoC-ja egyaránt MSM8909 kódnéven fut, mindössze egy v2-es utótag különbözteti meg őket egymástól. Ami biztos, hogy a burkolat alatt ténylegesen egy 28 nanométeres, 32 bites, ARMv7 utasításkészletű, négy darab Cortex-A7-es magot tartalmazó megoldás ketyeg, Adreno 304-es IGP-vel, tehát eddig bármelyik lehetne, viszont az egyenként 1,27 GHz-es órajel a referenciaértéken 1,3 GHz-et bíró Snapdragon 212-t valószínűsíti. A felskálázott 212-es lapka egyébként teljesen megegyező alapokra épül, viszont a nagyjából 200 MHz-es extra erő ellenére a hőtulajdonságok és energiaigény változatlan maradt. Mindehhez ismét csak 1 GB rendszermemóriát mellékeltek, ami azért érződik a teljesítményen.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vodafone Smart Prime 7 Vodafone Smart Prime Samsung Galaxy J1 mini Vernee Thor
Rendszerchip Qualcomm Snapdragon 212 Qualcomm Snapdragon 410 Spreadtrum SC8830 MediaTek MT6753
AnTuTu 6.x Benchmark 22.578 pont n/a (Antutu 5.x 20.842) 21.172 37.679 pont
Vellamo Browser 1389 pont 1943 pont 1648 pont 2838 pont
Vellamo Metal 738 pont 699 pont 714 pont 1059 pont
Geekbench 3 (single) 347 pont 476 pont 330 pont 636 pont
Geekbench 3 (multi) 1104 pont 1413 pont 1050 pont 3016 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,1 fps 3,8 fps nem indult el 9,1 fps
Manhattan offscreen 1080p 1,8 fps 1,8 fps nem indult el 4,5
GFXBench T-Rex onscreen 9,3 fps 9,4 fps 7,2 fps 19 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,5 fps 5,3 fps 2,1 fps 12 fps

Alapvetően stabilan fut – vagyis inkább kocog, de még inkább sétál – a rendszer, noha a kijelző feloldásánál szükség lenne némi rovarirtásra. A beköltözés közvetlenül a gyári állapot utáni stádiumban tartott, ennek ellenére a feloldás, akár dupla koppos megoldással, akár a bekapcsológombbal próbálkoztunk, többször megmakacsolta magát, amin csak az újraindítás segített, a problémán pedig remélhetőleg egy kisebb frissítés fog. A használhatóság egyébként rendben van, éppen nem fájdalmas, viszont némiképp türelmesebben viszonyuljunk az eszközhöz, és ne zavarjuk össze vad multitaskolással. Több alkalmazás egyidejű letöltésének megkísérlése például kudarcba fog fulladni, érdemes moderált tempóban és elvárásokkal nekifutni, ahogy a tömeges frissítés se volt eredményes, apránként viszont gond nélkül és elfogadható sebességgel érkezett meg minden az Áruházból.


[+]

A 6.0.1-es alapokra épülő szoftver jobbára megtartotta gyári formáját, a javarészt Google csomagból ismert alkalmazásokból álló alapkínálat mellett mindössze néhány szolgáltatóspecifikus applikációba és pár extrába futhatunk bele. Ilyen például a Kedvenc alkalmazás felület, amely alaphelyzetben a Tippek nevű gyorstalpalót tartalmazza. Itt amúgy igen átgondolt és praktikus formában ismerkedhet meg a kevésbé szakavatott felhasználó a készülék alapvető használatával, ezzel együtt pedig rögtön be is állíthatja kedvenc alkalmazását, amit a kezdőképernyő jobbra húzásával, egy irtó nagy szaggatás megtekintése után majdnem villámgyorsan meg is nyit a rendszer. A főképernyők száma dinamikusan alkalmazkodik, maximum nem tudjuk mennyit, de sokat tudunk telepakolni: 16 után eluntuk a kezdőképernyők generálását, pedig lett volna még lehetőség. Ezen felül az alkalmazásmenü is megmaradt, noha itt nincs mozgásterünk rendezkedni, a megjelenítés ABC sorrendben, vertikális irányba terjeszkedve történik.


[+]

A hagyományos felületű, kétfázisú értesítősáv tartalmát a beállítások ikont hosszan nyomva előkerülő Kezelőfelület-hangolóban tudjuk igazgatni, ugyanitt bírhatjuk rá a rendszert, hogy számokkal kifejezve is jelenítse meg az akkumulátor töltöttségi szintjét. Vagy az akkumulátor menüpont alatt, mert kivételesen ott is elérhető. Különösebb extrákat nem, viszont apróbb figyelmességeket a beállításokban találunk, jellemzően a megjelenítés témakörén belül. Ilyen például a Kedvenc alkalmazás felület testreszabása vagy kiiktatása, a dupla koppos ébresztés, vagy az egyszerű kezdőképernyő lehetősége. Itt engedélyezhetjük a kamera gyorsindítását is a hangerőgombokat bevetve: lefelé a főkamera, felfelé az előlapi ugrik elő. A Kisegítő lehetőségek Protect opciója a Vodafone McAfee által jegyzett védelmi rendszerére mutat, ezt engedélyezve egész sok mindenről rendelkezhetünk. Ha az akksifigyelő fülecske zavarna bárkit, az ikonokhoz és widgetekhez hasonlóan lehet megszabadulni tőle. Csak azért említjük, mert a főképernyőre rögzített Google keresősáv kapcsán egyáltalán nem látszik, hogy ezt hatalmunkban áll megtenni. A Mobile Vodafone is hasznos lehet, ha nyomon szeretnénk követni az adathasználatot és egyéb számlainformációkat.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés