Vodafone Smart Ultra 7 - nyolc magból éretlen termék

Papíron meggyőző hardverkörnyezetet biztosít a Vodafone középkategóriás ajánlata, a gyakorlatban azonban előkerülnek a problémák.

Bevezető

Az Ázsiából érkezett ajánlatok az elmúlt években felforgatták az open, vagyis kártyafüggetlen piacot. Noha nem jellemző itthon a gyakori szolgáltatóváltás, és az ismerőseimnek is csak a töredéke rendelkezik két mobiltelefonszámmal, sokan gondolkoznak hosszú távon és hagyják nyitva az ajtót már operátor SIM-jének, vagy egyszerűen csak még egy kártyának a beszerzésére, és a dual SIM-es, kártyafüggetlen fronton emberi és isteni ajánlatok is kaphatók.

A Smart Ultra 7 a Vodafone legújabb középkategóriás ajánlata
A Smart Ultra 7 a Vodafone legújabb középkategóriás ajánlata [+]

A garantált hálózati támogatás (pl. B20 LTE), az operátoron keresztül intézett garanciarendszer és az előfizetéshez vagy a feltöltőkártyás csomaghoz járó kedvezmények miatt ugyanakkor nagyon sokan döntenek úgy, hogy befáradnak egy közeli boltba, vagy csak felugranak a szolgáltatói honlapra, és pillanatok alatt birtokukba juttatnak egy kártyafüggő, ám biztosan jól magyarított, vidéki 4G-t is ismerő, a szokásosnál kedvezőbb árú okostelefont. A saját logós mobilok jelentik a teljes operátori bizalmat, és a Vodafone rendületlenül rendeli a sokszor meg nem nevezett gyártópartnerektől az általában tényleg jól beárazott készülékeket.

A Smart Ultra 7 (jobbra) a OnePlus 3 társaságában
A Smart Ultra 7 (jobbra) a OnePlus 3 társaságában [+]

Nekem az LG L600v volt az első vörös logós mobilom, és az okostelefon érában is rendületlenül hódítják el a Mobilarena plecsniket a Vodafone márkás kütyük, legutóbb az aktuális négyesfogat legerősebbike, a 108 ezer forintért igencsak erős hardvert biztosító Smart Platinum 7. Ennek az árnak közel a feléért (60 ezer forintért feltöltőkártyásan) versenyez az eggyel visszafogottabb Smart Ultra 7, amely 5,5 hüvelykes Full HD kijelzőt, Helio P10-es rendszerchipet és 2 gigabájt RAM-ot kapott, azaz komoly középkategóriás felszereltséget Android 6.0-val és némi operátori szoftvervariációval.

A Smart Ultra 7 szürke, mégsem jellegtelen csomagolást kapott
A Smart Ultra 7 szürke, mégsem jellegtelen csomagolást kapott [+]

Ezúttal is az árazás vezethet sikerre, és az alapok még akkor is ígéretesek, ha a plasztik borításnál akad ma már minőségibb ebben a szegmensben. A Smart Ultra 7 ugyanúgy szürke dobozban ült fel a fotós asztalra, mint drágábbik fivére. A kellemes tapintású kartoncsomagolás a kötelező leírásokat, egy hallójáratba illeszkedő headsetet, egy 2 amperes töltőfejet, egy microUSB kábelt és persze egy phabletet tartalmazott. A 2960 milliamperórás telep már a lepattintható hátlap alatt pihent, az akkumulátor ugyanis nem cserélhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Flash Plus 2 - mint a villám

    Az Alcatel sorozatából önálló márka lett a TCL berkein belül, amelynek legifjabb ajánlata fémházzal, erős hardverrel és ujjlenyomat-olvasóval száll harcba a közösségi csatornákon terjedő mobilokkal.

  • Vodafone Smart Turbo 7 - hiányos teljesítmény

    Nem csak egy tízesbe kerül, de nagyon kedvező áron adják a turbósított okostelefont, ám a konkurencia ezen a szinten már elég erős.

  • Három modellel bővül a Vodafone Smart-széria

    A piros szolgáltató továbbra is saját márkás termékekkel egészíti ki készülékkínálatát, ezúttal két új mobil és egy tablet látott napvilágot. Ez utóbbi egyelőre még csak Angliában érhető el.

Előzmények

Hirdetés