Teclast X80 Pro - kinéz a robot az ablakon

A kínaiak táblagépének legnagyobb vonzereje, hogy Android és teljes Windows 10 rendszert is kezel. A kivitelezés jó, és ugyan nem hibátlan minden, az árazás bármit képes feledtetni.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Mivel egy WiFi-only (802.11b/g/n) modellről beszélünk, SIM nem tehető az eszközbe, így mobilnetezni sem tudunk. Marad tehát az előbb említett WiFi, ami a 802.11b/g/n szabványokat támogatja, a más eszközökhöz való kapcsolódást pedig a 4.0-s verziószámú Bluetooth segíti leginkább. Navigálni nem lehet a táblagéppel, hiszen nincs GPS modul, ugyanígy az NFC-ről és az infráról is le kell mondanunk. Szerencsére az USB-OTG támogatás nem maradt el, vígan kezeli a kütyü a billentyűzeteket, egereket, pendrive-okat, mindegyik próbáltam, Windows esetén igencsak hasznos, bár egy USB-elosztó nem ár, ha mindent egyszerre szeretnénk a tablethez csatlakoztatni.

Az UC Browser és a Microsoft Edge Az UC Browser és a Microsoft Edge
Az UC Browser és a Microsoft Edge [+]

Kétféle böngészési élménnyel számolhatunk. Egyrészt ott van az androidos rendszeren futó Chrome, ami a szokásosat nyújtja, vagyis s Google fiókba belelépve könnyedén szinkronizálhatók az előzmények, jelszavak és könyvjelzők. A görgetés folyamatos, működik a kétujjas nagyítás, szóval nem lehet belekötni. A másik opció a Microsoft Edge Windowson, amely számos extra funkcióval kecsegtet. Felül tabokkal választhatunk megnyitott weboldalak között, külön ikont kapunk arra, hogy bizonyos részekről képernyőképet készítsünk, vagy csak rajzoljunk valamit az elmentett tartalomra. A honlapok ikon formájában a kezdőlapra helyezhetők, több szintben állítható a zoom, van olvasómód, plusz privát böngészést is kezdeményezhetünk.

A Teclast X80 Pro és nagytestvére, az X98 Pro
A Teclast X80 Pro és nagytestvére, az X98 Pro [+]

Értékelés: Teclast X80 Pro
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 / 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 4 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Az akkumulátor sajnos nem egy erős darab, hiszen mindössze 3800 milliamperóra kapacitású. A gyártó sem túl bizakodó az üzemidőt illetően, nagyjából 3 óra videolejátszást jósoltak, ami teljesen reális és valós, ugyanennyi ideig tudtam én is filmezni a tableten. A kijelzőidő az Androidnál alakul egy kicsit jobban, ott akár a 4 órát is elérhetjük, de általánosságban véve elmondható, hogy egy napot nem tudunk töltő nélkül végigdolgozni a táblagép segítségével, és ezen az beépített energiahatékonysági beállítások sem javítanak.

Rögtön érdemes azzal kezdni, hogy a Teclast X80 Pro mindössze 80 dollárba kerül most akciósan (általában 90 dollár körül alakul az ára), ami 22 ezer forintot jelent, vagyis minden járulékos költséget kifizetve is bőven megállunk 30 ezer forint alatt. Ennyiért pedig sokszor még normális telefont sem kapunk, nemhogy egy Androiddal és teljes értékű Windows 10 operációs rendszerrel ellátott tabletet. Ha tehát az árazás szerint nézzük, akkor minden hibáját meg lehet bocsátani a kütyünek, melyből kettő a súlyosabb: a kijelző elég gyengécske fényereje, valamint a kategóriához képest jelentősen rövidebb üzemidő. A tárolóegység sem sok, de van microSD bővíthetőség, a RAM pedig a zöld robotnál bőven elég, de a rendmondiak szoftverénél sem kevés, igaz, az alkalmazások telepítése és megnyitása nem mindig mondható túl gyorsnak. A kezelhetőséggel nincs gond, a legtriviálisabb és legolcsóbb módon megoldották az oprendszerek közötti váltást, azzal mondjuk még eltölthettek volna egy kis időt, hogy az egyikre és a másikra mentett fájlok könnyebben, vagy egyáltalán elérhetőek legyenek. A hardveres sebesség elfogadható, talán a melegedés zavarhat sokakat, a kamerákról inkább nem érdemes beszélni, mert maximum csak jelzésértékkel bírnak. A Teclast újdonsága tehát egy nagyon sok kompromisszumot igénylő produktum, ami viszont azt a feladatot lazán ellátja, hogy asztalra tegyük, rákössük egy monitorra és dolgozzunk rajta, egy hosszú utazás esetén viszont nem sokáig tudunk töltő nélkül megmaradni. Igazán erős pozícióba akkor kerül az X80 Pro, ha a konkurenseket nézzük (igaz, mindegyik kizárólag Androidot futtat, szóval már megdől a dolog), a Samsung Galaxy Tab E 9.6 dupla ennyibe kerül, az Alcatel One Touch Pixi 3 pedig szintén drágább, és még jóval gyengébb is. Tesztalanyunk tehát ilyen áron egyértelműen tetszett, ha valaki tisztában van a gép képességeivel, akkor ennyi pénzért nem fog csalódni benne, ám csodát egyáltalán nem szabad várni tőle.

Teclast X80 Pro

Legendd

A tesztkészüléket a Everbuying küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés