Sony Ericsson X10 mini pro - kicsi a bors

Alapfunkciók

Az X10 két speciális funkciója (TimeScape, Mediascape) közül csak az egyiket kapta meg az X10 mini és a mini pro, ez pedig a Timescape. Itt a különböző történesek (hívások, üzenetek, Facebook és Twitter bejegyzések, fotók) időrendben, kis kártyákkal szimbolizálva kerülnek felsorolásra. Lehet köztük szűrni (ha nem kell a Facebook-folyam), az egyes kártyákra rábökve pedig megnézhetjük az esemény részleteit és különböző tevékenységeket is csinálhatunk (visszahívás, válasz SMS-ben, stb.).

Sony Ericsson X10 mini pro menü

Az alapfunkciók tekintetében nem sokban tér el az X10 mini pro egy átlagos Android alapú telefontól. A névjegyzék a Google kontaktjainkkal automaikusan került szinkronba, a Facebook ismerőseinket egyenként kell összedrótozzuk az X10 mini pro tartalmával. A görgetés elképesztően jó, kedves és hasznos ötlet, hogy a kijelző mindkét oldalán van betűkre ugró gyorsgörgető.

Sony Ericsson X10 mini pro menü

Az üzenetkezelés természetesen teljeskörű. Ez azt jelenti esetünkben, hogy az SMS, MMS e-mail triumvirátushoz hozzátartozik az Exchange szerverekkel való kommunikáció lehetősége. Ehhez a Sony Ericsson külsős programot használ, amelynek neve RoadSync. Két ilyen alkalmazás is van a készülékben, az egyik a levelek szinkronizációjáért, másik a naptár naprakészségéért felel. Az X10 minihez képest nyilván a lényegi különbség a hardveres billnetyűzet megléte.

Sony Ericsson X10 mini pro menü

Sony Ericsson X10 mini pro

Az X10 mini pro kihúzható gombsora, apró, de használható. A négy sorban elhelyezkedő gombok kissé kemények, de egyértelműen érezhető a nyomáspontjuk. Talán nem említettem még, de az X10 mini pro tud magyarul, ezért elvárható, hogy a QWERTY gombsoron való gépelés során is elérhessük a hazai ékezetes betűket. Nos, a Sony Ericsson ezt úgy oldotta meg, hogy a billentyűzet jobb alsó sarkában található egy gomb, a neve SYM. Ezt egyszer, önmagában megnyomva mindenféle spéci karaktereket kapunk, smiley-k, zárójelek, ilyesmi. Ha pedig egy másik betűvel egyidőben nyomjuk meg, akkor az adott karakter extra verziói jönnek be (az a-nál az á, stb.), mindenhol az első lehetőség a magyar nyelvben elérhető verzió, így általában nem kell külön válogatnunk a lehetőségek között.

Sony Ericsson X10 mini pro menü

A szervezőfunkciók nem okoznak meglepetést, naptár (Google szinkronizációval), vekker, stopper, időzítő és számológép alkotja a repertoárt. Van egy kis jegyzettömb, nagyjából ennyi, ha ennél többre vágyunk, akkor irány a Market, tömegével vannak hasonló kis alkalmazások.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés