Sony Ericsson Vivaz - meglepő fordulat

Multimédia

A készülék kamerája 8,1 megapixeles, autofókuszos, működését gyenge fényviszonyok között ledes villanófény segíti. A legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 3264 x 2448 pixel, míg videókat 720p-s HD-ban vehetünk, ami 1280 x 720 pixeles felbontást és legalább 24 képkockát jelent másodpercenként — egyébként felvétel közben is él az autofókusz, még a makró tartományra is rá tud élesíteni a készülék, bár ez némi időt vesz igénybe. A fényképezőt kezelő szoftver átlagos mennyiségű beállítási lehetőséget nyújt, csinálhatunk vele panorámaképeket, lehet az érintőkijelző tapicskolásával fókuszálni, van mosolyfelismerés, digitális képstabilizátor, állíthatjuk a fehéregyensúlyt, ezzel viszont nagyjából ki is fújtak a dolgok, nincs tehát se fénymérés, se érzékenység állítási lehetőség. Videózásnál sincs sok dolog, a felbontást csökkenthetjük, de ebben az esetben sem kapunk több képkockát másodpercenként, magyarán nincs lehetőség lassított felvétel rögzítésére, mint például a Samsung Innov8-nél.

Sony Ericsson Vivaz
[+]

A készülék alapvetően a videózásra van kihegyezve, és tény ami tény, elképesztő minőségű felvételeket tud készíteni, a fene sem gondolná, hogy egy ekkora kis valami ilyen videót vesz! Itt van például egy kiváló minőségű nappali felvétel, egy (és még egy) beltéri felvétel, plusz egy gyenge fényviszonyok között készült darab — mindegyik MPEG4 formátumú és elég nagy, mobilnettel senki ne álljon neki töltögetni őket. Videózás szempontjából tehát a készülék hozza az eddigi etalon Samsung i8910 szintjét, de mi a helyzet a fotókkal? Nos, azok minősége sajnos nem kimagasló. Tény ami tény, 8 megapixel az már valami, ezeket a fotókat tehát lekicsinyítve bátran megmutathatjuk bárkinek, de a hibák fölött ettől függetlenül sem szabad elsiklanunk: a Vivaz az eget rendszeresen kiégeti, az előtte lévő dolgok (legyen szó egy fa ágairól vagy egy toronydaruról) is félig-meddig eltűnnek, a részletesség szintje pedig úgy egyébként is közepes. A 8 megapixelesek között a Vivaz a mezőny hátsó részében kaphat helyet, már ami a fotózás illeti — de hangsúlyozom, ez inkább egy videózásra kihegyezett masina.

Zenelejátszási képességeivel a készülék finoman szólva sem nyűgözött le, gyakorlatilag azt is mondhatom, hogy méltatlan a Sony Ericsson névhez. A muzsikák kihangosítva pocsék minőségben szólnak, a gyári fülhallgató akusztikáját pedig nem is akarom boncolgatni, egy 2-3000 forintos fülhallgatóval biztos, hogy jobban járunk, mint ezzel a HPM-60/J-vel. A zenelejátszó szoftver ezek után hiába néz ki korrektül és hiába fut a háttérben — bár ami azt illeti, a készülék még csak szoftveresen sem tökéletes, mert nincs benne hangszínszabályzó. Az FM-rádió valamit javít az összképen, ami végső soron nem is vészes, egy normális fülhallgató vásárlásával a Vivaz simán használható lesz napi szintű zenehallgatásra. A kérdés inkább az, hogy egy felsőkategóriás készülékez miért nem tudnak gyárilag egy normális fülhallgatót elcsomagolni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés