Oppo R5s - vékonyság, végletes árakon

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatkommunikációs felhozatal bőséges, internetezhetünk Cat.4-es LTE hálózatokon, ezáltal maximum akár 150 Mbps letöltési sebességre számíthatunk. 3G-n, a HSPA által 42,2 Mpbs le- és 5,76 Mbps feltöltési sebességet érhetünk el. Használhatjuk a 802.11a/b/g/n-es WiFi-t, internetmegosztás és DLNA is került bele, ezeken felül van még a Bluetooth 4.0 és A-GPS (GLONASS) vevő, ami pillanatok alatt képes pozicionálni. Szerencsére még az USB-OTG sem maradt ki, amikor csatlakoztatunk egy USB eszközt, akkor rákérdez, hogy hedsetről vagy egyéb OTG eszközről van-e szó, de miután ezen túljutottunk, billentyűzetet, egeret, pendrive-ot is kapcsolhatunk rá. A beszélgetési hangminőség és a vételi stabilitás helytálló, a zajszűrés is gond nélkül működik, mivel forgalmasabb utcákon is kényelmesen lehetett telefonálni vele.

Oppo R5s Screen Shot Oppo R5s Screen Shot

A gyári böngésző korrektül teljesít, képes könyvjelzőket kezelni, van benne inkognitómód is, de semmi komoly extrát nem nyújt, flash támogatás vagy zoomalapú tördelés nem került bele. A sebessége jónak mondható, ha már betöltött minden elemet, akkor gyorsan lehet görgetni és nagyítani is, de ha idő előtt szeretnénk ilyen műveleteket végezni, akkor akadozásokkal fogunk találkozni.

Oppo R5s a Samsung Galaxy Note5 társaságában
Oppo R5s a Samsung Galaxy Note5 társaságában. [+]

Értékelés: Oppo R5s
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Az Oppo R5s specifikációjának böngészése közben szinte mindenki az akkumulátort tartotta a legproblémásabb kérdésnek, a beépített lítium-polimer telep ugyanis mindösszesen 2000 mAh kapacitású. Nekünk két teljes akkumulátorciklusra jutott időnk, az elsőnél a kijelzőidőt próbáltuk meg minél tovább húzni, közepes fényerőn, hang nélkül, MinDigTV streammel, egy-két letöltéssel, böngészéssel, filmnézéssel összesen 6 óra kijelzőidő jött ki, másnap pedig komolyabban nyüstöltük a mobilt, rengeteg hívás, játékok és benchmark-szoftverek futtatása, mobilinternetezés, rengeteg fotózás és egy-két videó elkészítése, így az egész napra vetítve 3 óra képernyőidő jött ki. A VOOC töltés valóban villámgyors, 75%-ra körülbelül 30 perc alatt felpumpálta magát 0%-ról a gyári töltővel, a 100% eléréséig pedig összesen 72 perc kellett. Ehhez a telephez, hardverhez és kijelzőhöz ezek az értékek jónak mondhatók, a kérdés inkább az, hogy néhány hónap/év múlva, a telep öregedésével és a gyorstöltésekkel hogyan fognak alakulni ezek a számok.

Ha 2-3 éve láttuk volna meg ezt a mobilt, egész biztosan azt mondjuk, hogy ez csak egy prototípus lehet: döbbenetesen vékony készülékház, az ember el sem hinné, hogy ez a mobil képes a bekapcsolásra, pedig nagyon is képes, ráadásul gyönyörű Full HD AMOLED kijelzőt kapott, elég jónak számít a kamerája, hardveresen is elegendő a teljesítménye és szinte minden fontos periféria benne van. Ami nagyon hiányzik, az az értesítési led, valamint a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, ez utóbbi különösen sok kényelmetlenséget tartogat egy olyan ember számára, aki sűrűn használ fülhallgatót a mobiljához. A Qualcomm Snapdragon 615 lapkakészlet erős, grafikailag is kimondottan jó, bár a Full HD kijelző rendesen megizzasztja, mindenesetre melegedés legalább alig tapasztalható. A mindennapokban előforduló akadozások elnézhető mértékben vannak jelen, az Android és a ColorOS verzióját viszont frissíthették volna még megjelenés előtt. 200 euróért egyértelműen remek vétel volt az R5s, nem tudjuk, hogy lesz-e még ilyen akció, az viszont biztos, hogy 430 euróért már sokkal kevésbé éri meg, 135 000 forintért már Honor 7-et, LG G3-at vagy akár Asus Zenfone 2 (ZE551ML)-t is vásárolhatunk hivatalos forrásból.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Oppo

Azóta történt

  • Oppo: A ScreenFlash előbb volt, mint a RetinaFlash

    A kijelző felvillantása önfotózáskor ügyes trükk az arc megvilágítására sötétben, és az Oppo most elbüszkélkedett, hogy ők előbb vetették be a mutatványt, mint az Apple.

  • Európában is kapható lesz az Oppo R7s

    Bemutatkozott a kínaiak legújabb phabletje, ami középkategóriás felszereltség mellett a rendszermemória méretével emelkedik ki a konkurensek közül.

  • Jóváhagyást kapott az Oppo A53

    A kínai hírközlési hatóság már áldását adta a cég újdonságára, ami a phablet kategóriában próbál szerencsét, méghozzá középkategóriás felszereltséggel.

  • Hivatalosan is bemutatkozott az Oppo A33

    Sokat pletykáltak már a készülékről, amit az alsó-középkategóriába szán a gyártó, méghozzá Snapdragon 410 SoC-vel és 5 hüvelykes kijelzővel.

Előzmények

  • Bemutatkozott az Oppo R5s

    A 5,2 hüvelykes kijelzővel szerelt készülék a középkategóriában versenyzik, a mobil az elődhöz képest kétszer annyi rendszermemóriát és háttértárat kapott.

  • Megérkezett az Oppo ColorOS 2.0

    Elérhető a Color OS 2.0 UI az Oppo Find 7 és Find 7a tulajdonosok számára, amely számos újítást és remek gesztusvezérlést hoz.

Hirdetés