Oppo R5s - vékonyság, végletes árakon

Külső

A specifikációkat olvasgatva is egészen kirívó, hogy a 148,9 x 74,5 milliméteres magassághoz és szélességhez 4,9 milliméteres „vastagság" tartozik, de a valóságban ez még megdöbbentőbb: egészen különleges dolog kézben fogni a fém kerettel és hátlappal megáldott 155 grammos eszközt. Ezt az élményt még a tok sem csorbítja különösebben, szerintünk van annyira sérülékeny a készülék, hogy a mindennapi használatban érdemes lehet rajta tartani. Az összeszerelési minősége példás, mindösszesen annyiba lehet belekötni, hogy a SIM fiókjának fedőeleme enyhén lötyög a tálcán, de ezt egy átlagfelhasználó még jó eséllyel akkor sem veszi észre, amikor behelyezi a kártyáját. Reccsenés-roppanás szóba sem kerülhet, vékonysága ellenére nagyon merev a unibody készülékház.

Oppo R5s oldalról
[+]

Az AMOLED kijelzőtechnológiát nagyon sokan szeretik a tökéletes feketéi, a kiváló szaturációja és a szinte 180 fokos betekintési szögei miatt. Az utóbbi években jellemzően a Samsung készülékek privilégiuma volt ez a fajta megjelenítő, manapság viszont egyre több eszközben bukkan fel, a Huawei Mate S is ilyen kijelzővel operál, de már Allview mobilokban is előfordul ilyen típusú panel. Az Oppo R5s esetében Full HD felbontásról beszélhetünk 5,2 hüvelyk mellett, ez 424 ppi-s képpontsűrűséget jelent. A maximális fényereje átlagos, automatikus fényerő mellett, erőteljes napsütés esetén sem tapasztalhatunk 700 nites fehéreket, ahogy azt néhány Samsung esetén láthattuk, de a 375 nit is bőven elegendő ahhoz, hogy a láthatósága rendben legyen. Mondanunk sem kell, hogy a fekete ezen a megjelenítőn valóban fekete (bár a ColorOS-nek köszönhetően nem sűrűn látunk ennyire sötét részleteket), a színek pedig rendkívül élénkek.

Oppo R5s elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Oppo R5s Lenovo Vibe Shot Sony Xperia M4 Aqua Huawei P8 Lite
Fehér fényerő 322 / 375 nit 587 nit 554 nit 336 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,25 nit 0,53 nit 0,48 nit
Kontrasztarány végtelen 2347:1 1044:1 700:1
Színhőmérséklet 7857 K 7182 K + kézi 7706 K + kézi 7652 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A megjelenítő alatt elterülő három androidos vezérlőgomb egyáltalán nem kapott háttérvilágítást, értesítési led sem fért a repertoárba, viszont a fény-és távolságérzékelő szenzorok megvannak. A készülék alján található a microUSB csatlakozó, jobb oldalára kerültek a hangerőszabályzó billentyűk, illetve a bekapcsológomb. A 3,5 milliméteres jack csatlakozót sajnos hiába keressük rajta, fülhallgatót csakis a microUSB foglalatba dughatunk be, ehhez természetesen ad is a gyártó egy jack átalakítót. Sajnos a gond ezzel nincs teljesen megoldva, hiszen a fejhallgató használata esetén nem tudjuk tölteni a mobilt, ha pedig véletlenül elveszítjük a hozzá tartozó kábelt, akkor bajban vagyunk, hiszen ilyen átalakítót valószínűleg nem adnak minden üzletben.

Oppo R5s hátlap
[+]

A sötétszürke színű, fém hátlap felső és alsó sávja matt felületű műanyagból készült, az ujjlenyomatok összességében átlagos mértékben látszanak a készülékházon, maga a mobil szerencsére egyáltalán nem csúszós, a vékonysága és szélessége ellenére stabilan ül a tenyérben, bár egy kézzel viszonylag nehezen használható a kijelző méreteiből adódóan. MicroSD bővítési lehetőség nincs, egyedül egy microSIM kártyát helyezhetünk el a mobil bal oldalából kipattintható tálcán. A 13 megapixeles, Sony IMX214 szenzorral ellátott hátlapi kamera optikája kilóg a készülékház síkjából, ha valaki sokat használná asztalra helyezve a készüléket, azt bizonyára zavarni fogja ez a tulajdonság. Különálló, multimédiás hangszóró nem kapott helyet a mobilon, a kijelző fölötti modul átlagos minőségben és hangerővel operál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Oppo

Azóta történt

  • Oppo: A ScreenFlash előbb volt, mint a RetinaFlash

    A kijelző felvillantása önfotózáskor ügyes trükk az arc megvilágítására sötétben, és az Oppo most elbüszkélkedett, hogy ők előbb vetették be a mutatványt, mint az Apple.

  • Európában is kapható lesz az Oppo R7s

    Bemutatkozott a kínaiak legújabb phabletje, ami középkategóriás felszereltség mellett a rendszermemória méretével emelkedik ki a konkurensek közül.

  • Jóváhagyást kapott az Oppo A53

    A kínai hírközlési hatóság már áldását adta a cég újdonságára, ami a phablet kategóriában próbál szerencsét, méghozzá középkategóriás felszereltséggel.

  • Hivatalosan is bemutatkozott az Oppo A33

    Sokat pletykáltak már a készülékről, amit az alsó-középkategóriába szán a gyártó, méghozzá Snapdragon 410 SoC-vel és 5 hüvelykes kijelzővel.

Előzmények

  • Bemutatkozott az Oppo R5s

    A 5,2 hüvelykes kijelzővel szerelt készülék a középkategóriában versenyzik, a mobil az elődhöz képest kétszer annyi rendszermemóriát és háttértárat kapott.

  • Megérkezett az Oppo ColorOS 2.0

    Elérhető a Color OS 2.0 UI az Oppo Find 7 és Find 7a tulajdonosok számára, amely számos újítást és remek gesztusvezérlést hoz.

Hirdetés