Motorola U9 - kavics, elegánsan

Zenei funkciók

Az U9 egy zenelejátszásra kihegyezett modell, ebből adódóan az ezzel kapcsolatos szoftvert lecserélték a mérnökök egy, a kor kívánalmainak megfelelő változatra. A program audio az formátumok közül rengeteggel boldogul: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR, WMA, iMelody.

Mivel a gyári csomag része a már említett 1 GB-os kártya, zenéinknek van bőven hely - a belső memória egyébként 25 MB-os. A számok között előadó, album, műfaj és zeneszerző szerint szűrhetünk, de listázhatjuk az utoljára játszott dalokat, használhatunk játéklistákat, vagy akár kidobhatjuk az összes tracket is. A szoftver elég kicsiben ugyan, de megjeleníti az albumborítókat, tud gyorstekerést, valamint fut a háttérben - ilyenkor beépül a készenléti képernyőbe, tehát onnan is tudunk például számot léptetni.

Hangszínszabályzót és mélyhangkiemelőt egyaránt találunk az U9-ben, utóbbi erőssége hét lépésben szabályozható, az alapértelmezett érték a 4-es (tehát gyárilag túlnyomatott mélyeket kapunk, szép). A hangszínszabályzóban csak gyári sémák közül válogathatunk, a legnagyobb komolyság az "Ország" séma, melyet nem akkor kell bekapcsolnunk, ha nemzeti dalokat hallhatunk, csak egyszerűen a "Country" félrefordítása. Hatalmas!


Készenléti képernyőbe beépülve, külső kijelzőn

A külső kijelzőn eszméletlenül látványosan fut a szoftver, még egy egyszerű tekerés is jól néz ki, ugyanis az idősáv kör alakú. Ha nem nyomkodjuk a kijelzőt, rövid időn belül elsötétül, az érintésérzékeny gombok helyét tapicskolva viszont egyből elő is bukkan - szerencsére le lehet őket zárni a hangerőszabályzók alatt lévő gomb nyomvatartásával. A gyári füles microUSB csatlakozós, nagyon jól szól, nem aszimmetrikus kialakítású, ráadásul jól is néz ki. Nem is éreztem késztetést arra, hogy a saját fülesemet használjam, pedig akár megtehettem volna, kapunk ugyanis egy microUSB -> 3,5 mm-es jack átalakítót is a géphez. Ha ez sem lenne elég, az A2DP támogatásnak köszönhetően használhatunk sztereó Bluetooth fejhallgatót is.

Motorola U9

Két gond azért akad a zenei funkciókkal kapcsolatban. Az egyik, hogy a hangerő mindössze 7 lépésben állítható, ez nagyon kevés. A másik a kihangosító minősége, a zenei U9-nél egy Nokia 3500 Classic is ezerszer jobban szól, ami azért kicsit gáz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés