Hirdetés

Mit csinálhatok a telefonommal?

Előszó

Bár a magyarországi mobiltelefonszervizeléssel foglalkozó cikkünk megjelenése hónapok óta húzódik — többek között a minisztériumok hozzáállása miatt, meg részben azért is, mert olyan elképesztő mennyiségű videóanyagot kell feldolgoznunk, amire nem teljesen voltunk felkészülve — úgy gondoltuk, hogy egy másik, idehaza nagyon is fontos témát is elkezdünk körüljárni, nevezetesen azt, hogy mit csinálhat meg az ember a szolgáltatótól vagy kártyafüggetlenül vásárolt készülékével.

Nem titok, hogy a dolog apropója az iPhone, melyet a legújabb szoftver feltelepítése után kis hozzáértéssel viszonylag könnyedén kártyafüggetlenné lehet tenni, ami valószínűleg komoly fejtörést okoz az Apple-nek. Köztudott, hogy Magyarországon a kártyafüggetlenítés és az úgynevezett illegális szoftverbeavatkozás egy sokkal elterjedtebb dolog, mint a tőlünk nyugatra fekvő országokban, aminek részben a hazai szolgáltatók (és egyéb cégek) hozzáállása, részben a magyar leleményesség, részben pedig az emberek pénztárcájának vékonysága az oka. A mobiltelefonoknál a függetlenítés azért kérdés, mert a szolgáltatók egy jellemzően 1-2 évre szóló hűségnyilatkozat aláírása után nyomott áron adják oda előfizetőiknek a SIM-zárral ellátott készülékeket, melyeket csak az adott szolgáltató SIM kártyáival lehet használni.

Hűségnyilatkozat

A szolgáltatófüggő készülékekkel, a hűségnyilatkozattal, az illegális szoftverbeavatkozásokkal kapcsolatban rengeteg dolog él az emberek fejében, hogy őszinték legyünk, ezen nem is csodálkozunk, mivel a kesze-kusza utakon való eligazodást sem a média, sem a szolgáltatók nem segítik, az interneten legfeljebb különféle fórumokat, illetve spekulációkon és tévhiteken alapuló hozzászólásokat találhatunk a témával kapcsolatban. Reméljük, hogy cikkünk elolvasása után mindenki számára tiszták lesznek a dolgok.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés