Minden a Windows Phone 7-ről

Marketplace és Xbox Live

Újabb alkalmazásokat a Marketplace for Mobile nevű alkalmazásboltból szerezhetünk be, ez a microsoftos megfelelője az AppStore-nak (iPhone), Samsung Apps-nek (bada) és az Android Marketnek (Android). A név ismerősen csenghet, mivel már a 6.5-ben is elérhető volt, a felhasználói felület viszont teljesen más. A koncepció viszont nem változott, de a kínálat egyelőre elég hiányos, a cikk időpontjában 1500 alkalmazás környékén volt, azonban ez a Microsoft reményei szerint drasztikusan növekedni fog (jó jel, hogy az SDK-t már fél millióan letöltötték). Állítólag WP7 alá fejleszteni elég kellemes dolog, mert aki már programozott XBox alá, vagy .NET környezetben, annak minden triviális lesz. A virtuális boltból nem csak alkalmazásokat, hanem zenéket és játékokat is lehet letölteni/vásárolni, valamint elérhetők márkaspecifikus dolgok is, melyek a tesztkészüléket biztosító LG esetében kizárólag ingyenes, ám nagyon korrekt szoftverek voltak. Ilyen szoftverek egyébként gyárilag is rajta lehetnek a készülékeken, az LG például egy virtuális-valóságot mutató és egy panorámafotókat készítő programmal újított be, de a hozzájuk kapcsolódó részből képszerkesztőt, zenei szoftvert és metrótérképet is be lehet szerezni. A Samsung a többi okostelefonjáról ismert Daily Briefing programot (időjárás, hírek, tőzsde), illetve a Photo Sharing alkalmazást adja a készülékhez. Hazánkban a Marketplace hivatalosan már nem érhető el, de aki nagyon akarja, már most is ki tudja kerülni a korlátozást, hogy az ingyenes szoftverekhez hozzáférhessen.

A Windows Phone 7 másik nagy vonzereje az Xbox Live integráció lehet. A készülékek összeköthetőek a használója Xbox Live fiókjával, ami ekkor szinkronizálja az ott használt avatart, a játékokban elért pontjainkat feltölthejtük és megoszthatjuk, megnézhetjük a highscore-okat, üzeneteket küldözgethetünk a két masina között, nagyjából minden adminisztratív funkciót elérhetünk. Elvileg a telefon és a konzol nem akad össze, egyszerre lehetünk bejelentkezve mindkét készüléken, de ezt ellenőrizni nem tudtuk. A cikk megírásának pillanatában az Xbox rendszerére Magyarországról csak akkor lehet feljelentkezni, ha valamilyen külföldi irányítószámot adunk meg a valódi helyett, de elvileg november 11-től hivatalosan is elérhető lesz számunkra a szolgáltatás.

Ha már a játékoknál tartunk: a Microsoft ezekből ötven darabot jelentett be, melyekből hét használni fogja a Xbox Live tartalmakat. Játszhatunk többszereplős módban is hálózaton keresztül, ezek jelenleg nem valós idejű, hanem körökre osztott (turn-based) játékok. Látszik, hogy a cég megpróbál kedveskedni a gémereknek, a hardver és a felület adott, a legtöbb azonban az elérhető játékokon fog múlni. Elvileg jönnek majd olyan cuccok is, melyek a telefonon és a játékkonzolon is elérhetők lesznek, vagy legalábbis kiegészítik egymást. Tehát lehet, hogy este befejezzük a játékot az Xbox 360-on, de reggel folytatjuk a telefonunkon, miközben a metrón ülünk; hazaérve egy gyors szinkronizáció után ott folytathatjuk, ahol a Deák téren abbahagytuk. A grafika nyilván nem lesz ugyanolyan a két eszközön, de az ötlet mindenképp díjazandó, s az is benne van az opciókban, hogy olyan egymás elleni küzdelmeket folytassunk ismerőseinkkel, ahol nem számít, hogy ki lépett be telefonról és ki konzolról.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés