LG G3 S - mini-helyett-S

Szoftverek

A G3 S az Android 4.4.2-es verzióval startolt el, amelyen az LG új, a G3-ból megismert szoftveres felülete fut. A flat ikonstílus és az Android L dizájnjával összecsengő grafikus megjelenés kellemes külcsínt ad a szoftvernek. A kezdőképernyőnek legfeljebb hét oldala lehet, amelyekre 5 x 5-ös kiosztásban lehet ikonokat pakolni, a tálcára szintén öt ikon fér. Az értesítési panel tetején öt gyorskapcsoló érhető el, balra húzva további tízhez lehet hozzájutni. A kapcsolók alatt a fény- és hangerő állítható, automatikus fényerő opció nincs.

A Google asszisztense a home gomb hosszú lenyomásával érhető el. Az alkalmazásváltót megérintve ablakszerűen jelennek meg a nemrég használt alkalmazások, opcióval az összes bezárására. A zárképernyő alján is el lett helyezve öt ikon (telefon, SMS, QuickMemo+, galéria és kamera), az ujjunkat azokról elhúzva a kívánt applikációt egyből el lehet indítani.

LG G3 S Öt gyorsindító található az LG G3 S zárképernyőjén

A beállítások menü négy fülre oszlik. A hálózatok pont alatt értelemszerűen a kapcsolattípusokat és az internetmegosztást lehet variálni, a hang, illetve a kijelző fülek magukért beszélnek. Az utóbbi kínálja egyébként fel a zárképernyős opciókat, a dupla érintéses feloldást és lezárást, valamint a Knock Code, vagyis koppkódos védelmi lehetőséget. Van mód továbbá az androidos kezelőgombok sorrendjének megváltoztatására, illetve a sávhoz hozzá lehet adni további két elemet az értesítések, QuickMemo+ és QSlide opciók közül.

LG G3 S Vendég üzemmód a LG G3 S-ben

Bár 5 hüvelyken a vékony oldalkereteknek hála a G3 S-t kényelmesen lehet navigálni, jár lehetőség egykezes használati módra a billentyűzet és a tárcsázó esetében. Beállítható, hogy a hangerőgombok hosszú lenyomásával elinduljon a kamera (halkítás gomb) vagy a QuickMemo+ jegyzetelő (hangosítás gomb). A vendég üzemmóddal meghatározhatjuk, hogy mely alkalmazások és tartalmak legyenek elérhetők, ha telefonunkat valakinek kölcsönadnánk. A G3 S-hez is vásárolható kerek kivágásos QuickCircle tok, amihez ugyanazok a lehetőségek járnak, mint a G3 hasonló megoldása esetében. A tárhelykezelésért a Smart cleaning opció felel, amely kielemzi és javaslatokat tesz a tárterület felszabadítására. Van opció biztonsági mentésre és visszaállításra, az LG Backuppal a mentés egy másik csatlakozott mobilkészülék segítségével is megoldható.

Az LG G3 S telefonkönyve remekül használható Számsort is kapott az LG G3 S billentyűzete

Az LG telefonkönyve jól illeszkedik a szoftveres felület dizájnjához, és opciókból sincs hiány. A tárcsázó támogatja a gyorshívási és keresési módokat, a névjegyeket lehet csoportosítani és rendezni fiókok, a névjegyek forrása, illetve vezeték- és keresztnév szerint. Megoldható továbbá a tételek egyesítése is, no és persze a Google-ös szinkronizálás. Az SMS és email applikációk rendben működnek. Billentyűzetből jár a Google hangalapú beviteli módszere, és a magyarul is tudó, korrektúrára és ujjhúzós bevitelre is képes LG billentyűzet számsorral a betűk felett, amit mi nagyon szeretünk.

Távirányítási funkciók az LG G3 S QuickRemote appjában A QuickMemo+ az LG G3 S fejlett jegyzetelője

Az LG számos applikációt mellékelt szoftvercsomagjában, ezek közül fontos megemlíteni a QuickRemote appot, amely az infrát használva képes különféle szórakoztatóelektronikai termékek távirányítására, legyen szó TV-ről vagy médialejátszóról, igaz az otthoni kábeles beltéri egység kezelésére viszont nem találtunk opciót. A QuickMemo+ az LG jegyzetelője, a SmartWorld a koreaiak alkalmazásboltja. A ThinkFree Viewerrel dokumentumainkat lehet olvasni, a Remote Call Service-szel pedig az LG munkatársaival lehet felvenni a kapcsolatot, ha valami problémánk adódna. A naptár éves, havi, heti és napi elrendezési módokkal bír, a Google-ös szinkronizáció természetesen megoldott. Eszközök közül jár a fejlett fájlkezelő, a számológép, a zseblámpa, a diktafon, az időjárás és az óra. A Google szoftverei közül a Kereső, a YouTube, a Drive, a Térkép, a Chrome, a Hangouts, a Google+ és a Play szolgáltatások lettek mellékelve.

Az LG G3 S böngészője teljes képernyőn is fut LG G3 S

Az LG saját böngészővariánsát mellékelte a G3 S-hez, amely rendben kezeli a lapokat és az asztali, mobilos elrendezési módokat, képes a böngészett tartalmak mentésére offline olvasáshoz, opcióval az oldal képfájlba való mentésére, emellett van teljes képernyős mód is. A zoomalapú sortörés és a Flash tartalmak meghajtása ellenben hiányzik. A böngéssi élmény a megjelenítő oldaláról jó, elég nagyban és élesen lehet a tartalmakat látni, a sebesség azonban középszerű. Átlagos komplexitású oldalak esetében csak kisebb, a komplexebb tartalmaknál viszont már komolyabb megakadásokba is bele lehet futni görgetés vagy zoom során, ilyenkor a billentyűzet is lassan ugrik fel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés