LG G3 S - mini-helyett-S

Bevezető, tartozékok

Manapság a profitok legkiegyensúlyozottabb áramlását egy-egy ütős termék helyett egyre inkább a szélesebb méret- és árbeli igényeket kielégítő termékcsaládok jelentik, elég csak a Galaxy S5, az Xperia Z3, az iPhone 6 vagy az Apple Watch variánsaira gondolni. Persze mindenekelőtt a családfőnek kell ütősnek lennie, hogy a hasonló nevű egyedekre ráharapjon a közönség, az LG-nél ez pedig hatványozottan teljesül, a G3 ugyanis a koreaiak valaha készült legnépszerűbb okostelefonja, amely közel jár a tízmilliós eladási küszöbhöz. Az Az LG G3 S a G3 kiköpött mása, a G3 LTE-A, a G3 Stylus és a G3 Beat, vagyis a G3 S ezt a lendületet kívánja meglovagolni.

Kellemes méretekkel bír a középkategóriás LG G3 S
[+]

Persze a családfő sikerén túl a família többi tagja akkor tehet szert hasonló népszerűségre, ha a kedvezőbb ár és eltérő méret mellett megörökli a sikertermék több kiemelkedő tulajdonságát is, és az LG-nél ezzel pontosan tisztában voltak a G3 S megalkotásakor. Éppen ezért a középkategóriába szánt, 5 hüvelykes variáns megkapta a G3 legfőbb külső vonásait, beleértve a vékony képernyőkereteket és a kellemes tapintású hátlapot, de megörökölte a lézeres autófókusz rendszert, a friss gyártói felületet és a hátlapon elhelyezett gombokat is.

Az LG G3 S a G3 hátlapját is megörökölte
[+]

Áldozatul esett a viszont a kategóriaváltás okán a csúcskategóriás rendszerchip (a G3 S-hez Snapdragon 400-at mellékeltek), a nagyfelbontású kijelző (720p), a rendszermemória és a belső tárhely mérete (1, illetve 8 gigabájt), a magas pixelszámú kamera (8 megapixel), és persze pár kisebb-nagyobb apróság, ilyen például a fénymérő szenzor. A G3 S sikerének kulcsa az okos marketing mellett a megfelelő árképzés lehet, a középkategória ugyanis a piac legsűrűbb mezőnye, és már egész jó áron hozzá lehet jutni jól sikerült darabokhoz.

Fehér és bíbor színű az LG G3 S doboza
[+]

Egy jelentős esztétikai különbséggel a kistestvér megérkezésekor mindjárt szembesültünk: a G3 textúrázott, világos színű dobozával szemben a G3 S az LG szokásosnak mondható fényes, fehér-bordó festésű kartoncsomagolását kapta meg. A dobozon belül egy 0,85 amperes hálózati töltőfej, egy USB - microUSB kábel, egy hagyományok kialakítású, mikrofonos füles, egy 2540 milliamperórás akkumulátor, valamint némi papíralapú olvasnivaló kapott helyet. No és persze maga az öthüvelykes készülék.

Külső és kijelző

A G3 S nem is tagadhatná, hogy honnan örökölte meg formavilágát, amit egyébként mi egyáltalán nem bánunk, a G3 ugyanis küllemre és kényelemre nézve egyaránt kellemes tulajdonságokkal rendelkezik. Megmaradt a vékony oldalsó és képernyő feletti keret, az ezüstös alsó sáv, a tenyérbe simuló, enyhén ívelt, jó minőségű hátlap, no és persze a hátul elhelyezett bekapcsoló- és hangerőszabályzó gombok, azaz a készülék bal- és jobboldalára semmi nem került.

Vékony keretek jellemzik az LG G3 S házát
[+]

Persze az 5 hüvelykes készülék kisebb, bár valamivel vastagabb lett elődjénél, a 137,7 x 69,6 x 10,3 milliméteres ház és a 134 grammos súly pedig könnyebb egykezes használatot eredményez, igaz az 5,5 hüvelykes megjelenítőhöz képest a G3 is kompaktnak volt mondható. Az összeszerelési minőség jó lett, némi recsegésre a szerkezetet csak intenzív markolás mellett lehet bírni. Illesztési hiba nincs.

Az LG G3 S hátlapja jól tapad a tenyérben
[+]

A főszereplő, mint minden érintőkijelzős okostelefon esetében, ezúttal is a megjelenítő, amely 720 x 1280 pixeles felbontást kapott. A 294 képpont/hüvelykes pixelsűrűség abszolút elfogadható, főleg a RGB szubpixelmátrix mellett, bár a megjelenítő színei kissé fakók és hűvösek. A betekintési szögek rendben vannak, a színek a készülék elfordításával nem torzulnak, a panel viszont veszít a fényerejéből. A feketék fényereje kissé magas. Közvetlen napfény alatt nem rossz a helyzet, a tartalmak láthatósága átlagosnak mondható. Az érintésérzékeny felület pontosan veszi be ujjmozdulatainkat, viszont néha enyhe késéssel reagál az érintésekre, bár ennek már a hardveres sebesség lehet az oka.

Az LG G3 S kijelzője éles de enyhén hűvösre lett kalibrálva
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG G3 S Sony Xperia M2 Alcatel Idol 2 S LG Optimus L9 II
Fehér fényerő 387 nit 484 nit 522 nit 352 nit
Fekete fényerő 0,43 nit 0,48 nit 0,52 nit 0,37 nit
Kontrasztarány 900:1 1009:1 1002:1 963:1
Színhőmérséklet 7834 K 10490 K 12360 K 8212 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap tehát megörökölte a G3 aszimmetrikus profilját, ami annyiból mindenképpen praktikus, hogy a képernyő alatt maradt némi hely a kényelmes megtámasztáshoz, és mivel a kezelőgombok a kijelzőn kaptak helyet, nem kell tornázni azok eléréséhez. Felül amúgy sincs szükség extra kávára, úgyhogy itt csak a beszélgetési hangszóró, a közelségérzékelő, az értesítési LED és az 1,3 megapixeles előlapi kamera kapott helyet. Az LG logó alulra került.

A hátlapon vannak az LG G3 S gombjai
[+]

Mint jeleztük, kétoldalt semmi sem szakítja meg az előlapot körbevevő burkolatot, de felülre is csak két apró kivágás került (mikrofon és IrDA port). A második mikrofon, a microUSB csatlakozó és a fülhallgató-kimenet alulra került. A fémes érzésű hátlap nem csak tenyérbe illő, hanem a tapadása is elég jó, persze lapos felületen kezelve a készülék az ívelt profil miatt kissé billeg. Felülre a ledes villanóval és lézeres autofókusz elemmel megtámogatott 8 megapixeles kamera került. Alatta a bekapcsoló és hangerőszabályzó gombok pillanthatók meg, kezelésük kifejezetten kellemes. A multimédiás hangszóró a hátlap bal alsó sarkára került.

Hardver, adatkommunikáció, akkumulátor

Általában a Qualcomm látja el a nagyobb márkák szereplőit SoC-vel, és mivel a Snapdragon 400-as és 800-as generáció között jelenleg nincs köztes megoldás (ezt kívánja majd áthidalni a Snapdragon 610), gyakran megtörténik, hogy egy 50 ezer forintos alsó-közép- és egy 120 ezer forintos felső-középkategóriás készülék is ugyanazt a rendszerchipet kapja meg. A négymagos, 1,2 gigahertzes Snapdragon 400 variáns (MSM8926) és az Adreno 305, amit a G3 S-hez mellékeltek, általában megbízhatóan teszi a dolgát a kategóriában, a magasabb árfekvés esetében azonban érzékenyebbek vagyunk a sebességingadozásra. Rendszermemóriából 1 gigabájtot mellékeltek, a belső tárhely mérete pedig 8 gigabájt, aminek csak a fele áll rendelkezésünkre, és az a microSD foglalat ellenére is igen szűkös a kitkatos korlátok miatt.

Felül található az LG G3 S infra jeladója
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG G3 S Sony Xperia M2 Aqua Sony Xperia T3 Huawei Ascend Mate 2 4G
Quadrant Standard 8675 pont 9021 pont 10385 pont 5563 pont
AnTuTu 5.x Benchmark 17446 pont 18500 pont 20147 pont 22268 pont
Vellamo Browser 1651 pont 1760 pont 1830 pont 1324 pont
Vellamo Metal 748 pont 745 pont 737 pont 827 pont
SunSpider 1.0.2 1058,1 ms 1480,3 ms 1382 ms N/A
Geekbench 3 (single) 340 pont 345 pont 402 pont 540 pont
Geekbench 3 (multi) 1126 pont 1109 pont 1385 pont 1572 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,1 fps 6,9 fps 4,1 fps 8,5 fps
Manhattan offscreen 1080p n/a fps 1,7 fps n/a 8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10,8 fps 15,4 fps 11,2 fps 15,2 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,7 fps 5,9 fps 5,9 fps 10,3 fps

A G3 S a szintetikus teljesítményteszteken nagyjából a chipsetnél megszokott értékeket hozta, persze a lényeg a napi használat sebessége, és itt kezdődnek a gondok, hiszen a főoldalakon és a menük átmeneteinél egyből érezni némi bizonytalanságot, bár nem súlyos a helyzet, hacsak nincs valami komolyabb háttérfolyamat. A böngészés során már gyakoribb a megakadás, és a játékok során sem tökéletes a képfrissítés, bár a középkategóriában ezt nem róhatjuk fel komoly hibaként. Összességében vagy a hardver érte el a korlátait, vagy a szoftver teljesítményigénye a nagyobb, mindenesetre láttunk már gördülékenyebb felületet a Snapdragon 400-as rendszerchippel.

Kompakt méret jellemzi LG G3 S-t
[+]

Adatkommunikációs fronton, akárcsak a G3 esetében, remek a helyzet. A legnagyobb elérhető mobilos adatsebesség 150 megabit/másodperc Cat.4 LTE típusú hálózaton. A vételi jel minősége tapasztalataink szerint átlagos, a beszélgetési hangminőséget megfelelőnek találtuk. WiFi-ből 802.11b/g/n szabvány jár DLNA, direct és hotspot funkciókkal. Bluetooth-ból 4.0 a standard A2DP-vel, USB-ből 2.0 MTP támogatással, OTG-s képességek nélkül. A navigáció a GPS, GLONASS műholdak, valamint a hálózatok és routerek jeleinek használatával pontos és gyors. Jár még NFC és IrDA is a távirányítási funkciókhoz, úgyhogy a felhozatalra tényleg nem lehet panasz.

Az LG G3 S készenléti fogyasztása alacsony Az LG G3 S üzemideje átlagos

A G3 S 2540 milliamperórás akkumulátort kapott, amely átlagosnak mondható egy 5 hüvelykes készülékek esetében, az LG készüléke pedig átlagosnak mondható üzemidőre is képes. Tapasztalataink szerint az intenzív napi használat mellett, hosszabb játékot nem figyelembe véve, ötórás üzemidőt lehet átlagosan elérni, persze ez, mint mindig, függ a használat módjától és a fényerőtől. A kellemesen alacsony készenléti fogyasztás miatt, ami 4G hálózaton is jónak mondható, a másfél napos használat kihozható, persze ez tovább is kinyújtható, ha kevesebbszer nyúlunk a „miniatűr” G3-hoz, vagy ha bekapcsoljuk az energiatakarékos módot. Az utóbbihoz beállítható, hogy mely akkumulátorszint mellett kapcsoljon be, és hogy mely antennákat és kapcsolattípusokat kapcsoljon ki. Emellett korlátozni lehet a fényerőt és a képernyőidőt is.

Szoftverek

A G3 S az Android 4.4.2-es verzióval startolt el, amelyen az LG új, a G3-ból megismert szoftveres felülete fut. A flat ikonstílus és az Android L dizájnjával összecsengő grafikus megjelenés kellemes külcsínt ad a szoftvernek. A kezdőképernyőnek legfeljebb hét oldala lehet, amelyekre 5 x 5-ös kiosztásban lehet ikonokat pakolni, a tálcára szintén öt ikon fér. Az értesítési panel tetején öt gyorskapcsoló érhető el, balra húzva további tízhez lehet hozzájutni. A kapcsolók alatt a fény- és hangerő állítható, automatikus fényerő opció nincs.

A Google asszisztense a home gomb hosszú lenyomásával érhető el. Az alkalmazásváltót megérintve ablakszerűen jelennek meg a nemrég használt alkalmazások, opcióval az összes bezárására. A zárképernyő alján is el lett helyezve öt ikon (telefon, SMS, QuickMemo+, galéria és kamera), az ujjunkat azokról elhúzva a kívánt applikációt egyből el lehet indítani.

LG G3 S Öt gyorsindító található az LG G3 S zárképernyőjén

A beállítások menü négy fülre oszlik. A hálózatok pont alatt értelemszerűen a kapcsolattípusokat és az internetmegosztást lehet variálni, a hang, illetve a kijelző fülek magukért beszélnek. Az utóbbi kínálja egyébként fel a zárképernyős opciókat, a dupla érintéses feloldást és lezárást, valamint a Knock Code, vagyis koppkódos védelmi lehetőséget. Van mód továbbá az androidos kezelőgombok sorrendjének megváltoztatására, illetve a sávhoz hozzá lehet adni további két elemet az értesítések, QuickMemo+ és QSlide opciók közül.

LG G3 S Vendég üzemmód a LG G3 S-ben

Bár 5 hüvelyken a vékony oldalkereteknek hála a G3 S-t kényelmesen lehet navigálni, jár lehetőség egykezes használati módra a billentyűzet és a tárcsázó esetében. Beállítható, hogy a hangerőgombok hosszú lenyomásával elinduljon a kamera (halkítás gomb) vagy a QuickMemo+ jegyzetelő (hangosítás gomb). A vendég üzemmóddal meghatározhatjuk, hogy mely alkalmazások és tartalmak legyenek elérhetők, ha telefonunkat valakinek kölcsönadnánk. A G3 S-hez is vásárolható kerek kivágásos QuickCircle tok, amihez ugyanazok a lehetőségek járnak, mint a G3 hasonló megoldása esetében. A tárhelykezelésért a Smart cleaning opció felel, amely kielemzi és javaslatokat tesz a tárterület felszabadítására. Van opció biztonsági mentésre és visszaállításra, az LG Backuppal a mentés egy másik csatlakozott mobilkészülék segítségével is megoldható.

Az LG G3 S telefonkönyve remekül használható Számsort is kapott az LG G3 S billentyűzete

Az LG telefonkönyve jól illeszkedik a szoftveres felület dizájnjához, és opciókból sincs hiány. A tárcsázó támogatja a gyorshívási és keresési módokat, a névjegyeket lehet csoportosítani és rendezni fiókok, a névjegyek forrása, illetve vezeték- és keresztnév szerint. Megoldható továbbá a tételek egyesítése is, no és persze a Google-ös szinkronizálás. Az SMS és email applikációk rendben működnek. Billentyűzetből jár a Google hangalapú beviteli módszere, és a magyarul is tudó, korrektúrára és ujjhúzós bevitelre is képes LG billentyűzet számsorral a betűk felett, amit mi nagyon szeretünk.

Távirányítási funkciók az LG G3 S QuickRemote appjában A QuickMemo+ az LG G3 S fejlett jegyzetelője

Az LG számos applikációt mellékelt szoftvercsomagjában, ezek közül fontos megemlíteni a QuickRemote appot, amely az infrát használva képes különféle szórakoztatóelektronikai termékek távirányítására, legyen szó TV-ről vagy médialejátszóról, igaz az otthoni kábeles beltéri egység kezelésére viszont nem találtunk opciót. A QuickMemo+ az LG jegyzetelője, a SmartWorld a koreaiak alkalmazásboltja. A ThinkFree Viewerrel dokumentumainkat lehet olvasni, a Remote Call Service-szel pedig az LG munkatársaival lehet felvenni a kapcsolatot, ha valami problémánk adódna. A naptár éves, havi, heti és napi elrendezési módokkal bír, a Google-ös szinkronizáció természetesen megoldott. Eszközök közül jár a fejlett fájlkezelő, a számológép, a zseblámpa, a diktafon, az időjárás és az óra. A Google szoftverei közül a Kereső, a YouTube, a Drive, a Térkép, a Chrome, a Hangouts, a Google+ és a Play szolgáltatások lettek mellékelve.

Az LG G3 S böngészője teljes képernyőn is fut LG G3 S

Az LG saját böngészővariánsát mellékelte a G3 S-hez, amely rendben kezeli a lapokat és az asztali, mobilos elrendezési módokat, képes a böngészett tartalmak mentésére offline olvasáshoz, opcióval az oldal képfájlba való mentésére, emellett van teljes képernyős mód is. A zoomalapú sortörés és a Flash tartalmak meghajtása ellenben hiányzik. A böngészési élmény a megjelenítő oldaláról jó, elég nagyban és élesen lehet a tartalmakat látni, a sebesség azonban középszerű. Átlagos komplexitású oldalak esetében csak kisebb, a komplexebb tartalmaknál viszont már komolyabb megakadásokba is bele lehet futni görgetés vagy zoom során, ilyenkor a billentyűzet is lassan ugrik fel.

Kamera, multimédia, összegzés

A 8 megapixeles kamera, amely legfeljebb 3264 x 2448-as felbontás mellett képes fotókat és FullHD-ban videókat rögzíteni, meglehetősen fapados szoftvert kapott. Mindösszesen két mód választható: panoráma és automatikus. A beállítási lehetőségek is szűkösek: állítható a felbontás, az időzítő, a segédvonalak, a hangalapú exponálás, a HDR és a vaku. Expozíciókorrekció, záridő állítás vagy fehéregyensúly választás nincs. Ellenben a G3 S is megkapta a nagytestvér kitűnő lézeres autófókusz rendszerét, amely ezen a készüléken is fél másodperc alatti élesítést tesz lehetővé, ez pedig simán a középkategória legjobb sebessége.

A lézeres autófókusz az LG G3 S-nél is villámgyors
[+]

Az elkészült nappali fotók a kategóriaátlagnál valamivel jobb vonalélességről tanúskodnak, a fehéregyensúly általában megbízható. A dinamikatartomány ellenben szűkös, amin a HDR opció segít valamelyest, bár nem mindig sikerül kiküszöbölni a kiégett részleteket. Képzaj a legtöbb képen felfedezhető, főleg az árnyékos részeken, ennek ellenére készíthető nyomtatásra alkalmas fotó ideális fényviszonyok között, az automatika pedig rendben teszi a dolgát. A háttérfény csökkenésével a zajmennyiség exponenciálisan nő, így este meglehetősen puha képek készülnek. Ilyenkor néha már a lézeres autófókusz is elbizonytalanodik. A videofelvételek minősége nappal elég jó, nagy a részletgazdagság, bár a dinamikatartomány szűkössége itt is érezhető. A rögzített hangminőség nem rossz, bár a mi példánk esetében a szél rontott a helyzeten.

Az LG G3 S zenelejátszója kellemes megjelenésű Nincs hangszínszabályozó az LG G3 S zenelejátszójához

Az LG zenelejátszója számok, albumok, előadók, műfajok, listák és kapcsolódott eszközök szerint képes zenéinket listázni. Jár hozzá kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles widget, hangszínszabályozó viszont nincs, csak pár effektet kapunk. Nem maradt ki szerencsére az FM-rádió, amely kellemes dizájnt kapott, és füles csatlakoztatásával bírható működésre. A videolejátszó képes ablakos módban futni valamint feliratokat megjeleníteni. A H.263, H.264, Mpeg4 és Xvid formátumok lejátszása nem okozott gondot akár 1080p felbontásban, ellenben a DivX és AC3 kódolásokkal nem birkózott meg a gyári szoftver, ezek lejátszásához tehát nem árt mondjuk egy BS Playert kell feltenni.

Az LG G3 S decens készülék de magas a kezdőára
[+]

Értékelés: LG G3 S
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az G3 kistestvére nem próbálta újradefiniálni a „mini” szériát, lényegében azokat a tulajdonságokat kapta meg, amely a középkategóriás B-variánsokra jellemző. Így megmaradt a nagytestvér dizájnja, kellemes fogása és jó összeszerelési minősége, a kijelző 5 hüvelykre csökkent, a felbontás 720p-re, a rendszerchip pedig a megbízható, bár a G3 S esetében már megakadásokat hozó Snapdagon 400-as rendszerchipre. A lézeres autófókusz kellemes extra, a fényérzékelő szenzor hiánya, valamint a 8 gigabájt tárhely, aminek csak a fele használható fel, viszont már komolyabb kompromisszum. A G3 S jelenleg nagyjából százezer forint környékén vásárolható meg függetlenül hivatalos forrásból, ez pedig elég magas kezdőár, hasonló SoC-vel jóval kedvezőbb áron lehet az Alcatel One Touch Idol 2 S-hez hozzájutni, de a Xiaomi Redmi 1s vagy a Huawei Ascend G630 is olcsóbban elérhető. Nem rossz ajánlat továbbá a Samsung Galaxy S3 Neo sem 1,5 gigabájt RAM-mal és 16 gigabájtos tárhellyel. Ha hozzávesszük, hogy a lassan kifutó G2 sem kerül sokkal többe Full HD kijelzővel, Snapdragon 800-as SoC-vel, 2 gigabájt RAM-mal és 32 gigabájt tárhellyel, akkor jelenleg a G3 S nem tűnik olyan jó vételnek. Idővel persze esni fog a készülék ára, és szürkeimportban mindig kedvezőbb áron hozzá lehet jutni, persze bolti garanciával. Egyelőre mindenesetre a magas kezdőár mellett nem érezzük úgy, hogy a G3 S megérdemelne egy plecsnit.

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG G3 S
LG G3 S Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 137,7 x 69,6x 10,3 milliméter
Tömeg 134 gramm
Színvariációk Fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 (294 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB (4 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (64 GB-ig bővíthető)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/1800/2600 Mhz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van, Cat.4
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok normál/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Számológép, Remote Call Service, LG Backup, QuickRemote, Időjárás, LG Smart World, Box, Play Zene, Drive, Diktafon, Fájlkezelő, Think Free Viewer, Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, lézeres autófókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 1,3 megapixel
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2540 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés