HTC Magic - it's a kind of...

Nézzük a menürendszert!

A készenléti képernyő horizontálisan csúsztatható, összesen három képernyő van, váltáskor a háttér is mozog, látványos. Az egyes képernyőkön szabadon elhelyezhetünk gyorsindító ikonokat, legyen szó programokról vagy gyorstárcsázó linkekről, új elem hozzáadásához csak rajta kell tartanunk az ujjunkat a kijelzőn — egy oldalon 20 darab cuccnak (5 x 4) van hely, vertikális görgetésre nincs lehetőség. A kis ikonokon kívül widgeteket is kirakhatunk, alapból az 2 x 2 kockányi helyet foglaló óra, a hanggal is vezérelhető Google kereső és a zenelejátszó van kint, de kidobhatjuk még a naptárat és a képnézegetőt is — alapból tehát öt Widget van, ami elég szerény.

Google Android on HTC Magic Google Android on HTC Magic Google Android on HTC Magic
A készenléti képernyőt balra és jobbra is görgethetjük

A képernyőzárat a menu gombbal tudjuk feloldani, a készüléket elaltatni a kikapcsológomb egyszeri megnyomásával lehet. Felül a tálca helyi megfelelőjét láthatjuk, mely a WiFi és a mobilhálózat térerejét is mutatja, valamint helyet kapott rajta az akkumulátor töltöttségét mutató ikon és a pontos idő. A baloldalán a különféle figyelmeztetések jelennek meg, legyen szó nem fogadott hívásról, új program településéről, vagy az akkumulátor merüléséről. A tálcát ujjunkkal le tudjuk húzni, így tételesen is megtekinthetővé válnak a figyelmeztetések, ha valamelyikre rábökünk, egyből eljutunk a hozzá tartozó részhez, telepítés-figyelmeztetéskor elindíthatjuk a programot, új üzenet érkezésekor pedig egyből elrepülünk az üzenetkezelőbe. Van egy gomb, mely az összes figyelmeztetés törlésére szolgál.

Google Android on HTC Magic Google Android on HTC Magic
Félig lehúzott tálca (balra) és a főmenü (jobbra)

A menüt az alul látható bütyök feltolásával vagy megnyomásával hozhatjuk elő, rácsos elrendezésű, vertikálisan görgethető. Az ikonok sorrendjét nem mi határozzuk meg, ha valamelyiket sokáig nyomjuk, akkor kirakjuk a készenléti képernyőre, nem a sorrenden változtatunk. Mappákat is csak a készenléti képernyőn csinálhatunk, magyarán a főmenü csak úgy "van", az újonnan feltelepített programok véletlenszerű helyre kerülnek, sokszor lejjebb tolják a gyári programokat is — ez a rész tehát nem az igazi.

Google Android on HTC Magic Google Android on HTC Magic

Az almenük egytől egyig fekete hátterűek, témát ugyanis az Androidon alapból nem tudunk váltani, be kell érni a háttérkép cserélgetésével — szerencsére 3rd party programok segítségével azért lecserélhetők az egyébként igényes, kicsit komor színvilágú részek. Az almenük listás elrendezésűek, mindegyiknél működik a tökéletesen üzemelő görgetőrutin (mely simán pariban van az iPhone megoldásával), plusz ezek a képernyők már el is tudnak fordulni, ha a gépet ferdén tartjuk. A forgatás a giroszkópnak köszönhetően automatikus, körülbelül két másodpercet vesz igénybe, effekt gyanánt a kép egy kicsit elhomályosodik, majd ismét éles lesz, de már elfordulva.

Google Android on HTC Magic
Elforgatott almenü

A rendszer sebessége nem hagy kívánnivalót maga után. A Magic processzora egy 528 MHz-es Qualcomm MSM 7201A, a RAM 192, a ROM 512 MB-os, utóbbiból közel 300 MB-tal a felhasználó szabadon gazdálkodhat. A görgetés sebességével — mint már említettem — nem lesz gondunk, a programok is gyorsan elindulnak, az almenükbe való belépésre (főleg a beállításokba menetelre) viszont úgy egy másodpercet "várni kell". Összességében azt mondhatom, hogy a HTC Magic nagyjából olyan gyors, mint az iPhone, ami azért lássuk be, nem kis szó!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés