Gigabyte GSmart GS202+ - amikor a belső igazodik a külsőhöz

Külső

Mostani tesztalanyunk talán külsőben változott a legnagyobbat, és szerencsére mindezt abszolút az előnyére tette. Már első ránézésre is szépnek mondható a kütyü, ráadásul boldogságunkat növeli, hogy az összeszerelési minőség is kiváló, erősebb ellentétes (de semmiképpen sem hétköznapi) irányú tekergetés esetén sem kezd el recsegni a ház. Az anyaghasználat megfelelő, ugyan főleg a műanyag dominál az előlapi üveg mellett, de ettől még nem tűnik kevésbé minőséginek a cucc. A plasztik ellenére a 146,7 gramm tömeg valamelyest soknak mondható, de egyáltalán nem zavaró, plusz a 130,5 x 66,5 x 10,9 milliméteres méretek sem okoznak nagy gondot egy kezes használat esetén.

Gigabyte GSmart GS202+
[+]

Az előlapra ránézve láthatjuk, hogy a sarkok lekerekítettek, ennek köszönhetően pedig jobban kézre áll a telefon, az aránylag vastag készülék átlósan jobban átérhető. Alul három érintésérzékeny gomb; a kezdőképernyőre ugrás, a visszalépés és a menü vezérlőegységei helyezkednek el, melyek sötét fényviszonyok esetén hátsó megvilágítást is kapnak. A felső rész nem túl izgalmas, a fény- és távolságérzékelőkön plusz a beszédhangszórón kívül csupán egy VGA kamera kapott még helyet. Az IPS-LCD kapacitív érintőkijelző 4.3 hüvelykes képátlóval rendelkezik, a 480 x 800 képpont felbontás pedig 217 pixel / inch sűrűséget jelent. Az alacsony eredmény ellenére egyáltalán nem rossz a kép, a fényerősség abszolút rendben van, mint ahogy a betekintési szög is csaknem száznyolcvan fokos.

Gigabyte GSmart GS202+
[+]

A kerekded formákkal operáló sarkoknak hála a tenyérbe is jobban illeszkedik a GS202+, de az átlagosnál vastagabb oldalak is jobb fogást biztosítanak. A masina jobb felén meglehetősen méretes hangerőszabályzó billentyűk kaptak helyet, melyek közül a hangosító annyira magasan van, hogy esetenként egy kicsit kényelmetlennek bizonyul. A felső részen a microUSB csatlakozója, a 3,5 milliméteres jack aljzat és bekapcsológomb terül el, a baloldal viszont kong az ürességtől. Alulra sem szereltek semmit, mindössze egy nyílást találunk, amin keresztül a hátsó burkolatot eltávolíthatjuk.

Gigabyte GSmart GS202+
[+]

Az aránylag vastag, matt felületű, műanyag hátlap abszolút nem gyűjti sem az ujjlenyomatokat, sem a külső szennyeződéseket. A burkolat egységét az alsó részen található hangszórókivágás, valamint a felülre elhelyezett kamera bontja meg. Örömteli, hogy a fényképező mellé még egy dupla LED-es villanó is került, más kérdés, hogy ennek ellenére sem nevezhető jónak a fényereje. Pozitívum viszont, hogy a hátlap leszedhető, így hozzáférést kapunk a két normál SIM foglalathoz és a microSD kártyahelyhez, mindemellett pedig bármikor cserélhetjük az akkumulátort is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Gigabyte GSmart Rio R1 - két kártyával Riogat

    A Gigabyte legújabb kétkártyás telefonja Android 4.0.4-gyel és negyedik generációs Snapdragon lapkával támadja a középkategóriát.

  • Meizu MX2 - Android másképpen

    Bár a Meizu újdonságán teljes értékű Android fut, a gyártó ezt igen mélyen elrejtette a saját fejlesztésű Flyme OS alá. Android, ahogy még soha nem láttuk.

  • Gigabyte GSmart G1355 - nagyokos?

    Nagy kijelző, két SIM-foglalat és Android rendszer. Ezeket nyújtja a legújabb Gigabyte készülék, amit még a piacra kerülése előtt próbálhattunk ki.

Hirdetés