Gigabyte GSmart GS202+ - amikor a belső igazodik a külsőhöz

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Ahogy a bevezetőben is szó esett róla, adatkommunikáció terén már az alsó árszegmensben található modellek is kielégítik az igényeket, és ez a Gigabyte-nál sincs másképpen. Böngészni az internetmegosztásra képes, 802.11b/g/n szabványt támogató WiFi modulon keresztül lehet, de netezhetünk még a 7,2 Mbps letöltési és a 5,76 Mbps feltöltési sebességgel kecsegtető beépített 3G modemmel is. NFC ugyan még nem terjedt el az alsó-közép osztályban, az A-GPS egység viszont alapfelszerelés, pozicionálása pedig adatforgalom engedélyezése esetén gyorsnak tekinthető. Bluetooth chipből 3.0-s verziót kapunk, adatokat pedig microUSB kábelen keresztül másolgathatunk, melynek csatlakoztatása közben energiát is vesz fel a masina. A GS202+ egyszerre két SIM-et képes kezelni, amik ugyan egyszerre vannak hálózaton, ám hívás kezdeményezése esetén a második kártya automatikusan passzívvá válik.

Gigabyte GSmart GS202+ screen shot Gigabyte GSmart GS202+ screen shot

Az átlagos használatra tökéletesen elegendő böngésző korrekt görgetési és lapbetöltési sebességgel ad még 3G mobilkommunikáció esetén is, az oldalak renderelési gyorsasága pedig maximálisan megfelel az elvárásoknak. A többujjas gesztusok alkalmazhatók, széthúzó mozdulat esetén a szöveg a kijelző méteréhez igazodik, a tördelést szépen végzi a szoftver. Mivel ICS rendszerről beszélünk, így a Flash gyárilag támogatott, ám ez olykor képes gátat szabni a folyamatosságnak.

Gigabyte GSmart GS202+
[+]

A gyári adatok szerint a hátlap alá egy 1500 mAh-s akkumulátort bújtattak, aminek normális esetben 400 óra készenlétet és kicsivel több, mint 4 óra beszélgetést kellene kibírnia. Az előbbi eredmény még rendben van, ám a 4 órás csevegési idő nem mondható erőteljes ajánlatnak, ami nyilvánvalóan a két SIM kezelésének is köszönhető. Videónézés és izmosabb igénybevétel esetén hamar le tud merülni a telefon, mindennapos használat esetén viszont egy nap körül alakul az üzemidő.

Gigabyte GSmart GS202
[+] Gigabyte GSmart GS202+ vs. Motorola Defy+

Értékelés: Gigabyte GSmart GS202+
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Sorra érkeznek mostanság az olyan telefonok, melyek már két kártyát képesek kezelni, ám mégsem kell már ezeknél sebességbeli kompromisszumokat kötnünk. A tableteknél már lassan a legolcsóbb modellek is kétmagos processzorral érkeznek, és ez lassacskán a mobiltelefonos iparágat is eléri. Eddig viszont állandó megalkuvásra volt szükség, hiszen vagy két gyors telefont hordtunk magunknál, vagy egy olyat, ami két SIM-et is kezel, ám aligha mondható sebesvonatnak. A 2012-es év vége, valamint az idei év eleje viszont meghozza a várva várt változás szeleit, így nem csupán egy eszközről intézhetjük üzleti- és magánügyeinket is, de az adott készülékről már emaileket küldhetünk, filmet nézhetünk, böngészhetünk is anélkül, hogy falhoz vágnánk a lassú működés miatt. Szerencsére a Gigabyte is figyelmet fordított mind a felhasználói visszajelzésekre, mint a piaci trendekre, így a GSmart GS202+ abszolút pozitív csalódást okozott. Bruttó 54 900 forintos vételárát megéri, hiszen az IPS kijelző szép képet ad, a kétmagos CPU pedig kellemes felhasználói élményt nyújt, a kamera és az akkumulátor lehet talán egy kicsit negatív pontja a kütyünek. Természetesen iparkodnia is kell a Gigabyte-nak, hiszen a konkurens gyártók termékei között is találunk vonzó ajánlatokat, példaként említhetjük itt a Prestigio modelljét, vagy az Alcatel kétmagos kétkártyását, de nem szabad megfeledkezni a Samsung versenyzőjéről sem. Mostani teszteszközünk így egy meglehetősen kiélezett versenybe nevez be, de minden esélye megvan arra, hogy idővel átvegye a vezetést, mindenesetre addig is maximálisan tetszik ez a hozzáállás a gyártó részéről.

Gigabyte GSmart GS202+

Legendd

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Gigabyte GSmart Rio R1 - két kártyával Riogat

    A Gigabyte legújabb kétkártyás telefonja Android 4.0.4-gyel és negyedik generációs Snapdragon lapkával támadja a középkategóriát.

  • Meizu MX2 - Android másképpen

    Bár a Meizu újdonságán teljes értékű Android fut, a gyártó ezt igen mélyen elrejtette a saját fejlesztésű Flyme OS alá. Android, ahogy még soha nem láttuk.

  • Gigabyte GSmart G1355 - nagyokos?

    Nagy kijelző, két SIM-foglalat és Android rendszer. Ezeket nyújtja a legújabb Gigabyte készülék, amit még a piacra kerülése előtt próbálhattunk ki.

Hirdetés