Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

Külső, kijelző

Nehéz korszakalkotó formatervet létrehozni egy strapatelefon esetén, 126 x 58 × 22 milliméteres tesztalanyunk sem egy kimondott gyönyörűség, mégis a piros és fekete színvilágnak köszönhetően jól néz ki. Az biztos, hogy a 194 grammos tömeg egyáltalán nem elenyésző, akinek ezt a lábára ejtik, az nem fogja megköszönni. A robusztus készüléktest rendkívül ellenálló, az IP68-as védettségnek köszönhetően a hivatalos leírás szerint az 1,2 méteres mélységű vízben maximum 40 percig képes lubickolni. A weboldalon az anyaghasználatnál a gumírozást is feltüntették, na most ennek nyoma sincs, fém, műanyag és üveg váltja egymást. Ettől még persze az ütéseket is bírja a mobil, arról viszont nincs információ, hogy milyen mértékben.

Hagyományos TFT kijelző, alatta numerikus billentyűzet
Hagyományos TFT kijelző, alatta numerikus billentyűzet [+]

Az előlapon egy manapság már miniatűrnek számító, 2 hüvelykes, 240 x 320 pixel felbontású hagyományos TFT kijelző található. Ez a specifikáció sajnos nem túl pozitív végeredményt takar, a fényerővel nincs különösebb probléma, a tavaszias napsütésben jól látható a tartalom, a betekintési szög viszont egészen visszataszító: felülről és alulról nézve besötétedik illetve kivilágosodik, oldalról nézve mondjuk nem ennyire vészes a helyzet. A képernyő alatt numerikus billentyűzet található, vannak funkció-, híváskezelő- és négyirányú gombok, ezek nyomáspontja kiváló, kicsit ugyan kattognak, de ez még jól is jöhet, mert kesztyűben is visszajelzés kapunk arról, ha valamelyiket betoltuk. Lezárni az igen régen ismert kombinációval lehet, a csillag hosszasan lenyomásával pedig a rezgés aktiválható.

Felül látható a hatalmas zseblámpa, amit az oldalsó gombbal kapcsolhatunk be/ki
Felül látható a hatalmas zseblámpa, amit az oldalsó gombbal kapcsolhatunk be/ki [+]

Az eléggé vaskos oldalakat feldobja a piros fém elem, hely pedig volt bőven, hogy a készülék jobb szélére odaférjen a műanyag ajtó mögé rejtett, teljes értékű USB csatlakozó, valamint a zseblámpa bekapcsológombja. Utóbbit hosszan kell nyomni, hogy a felül elhelyezkedő fényforrás aktiválódjon, majd utána rövid érintésre lassan, majd gyorsabban kezd villogni, mint a stroboszkóp, ezután lehet csak kikapcsolni. Balról férünk hozzá a hangerőszabályzásra és a kamera elindítására szolgáló billentyűkhöz, alul pedig egy microUSB interfészt lelhetünk fel, ami szerencsére nem fekszik mélyen, így nem kell különleges kábel hozzá.

A hátlapon vaku nélküli kamera található, a borítást a két csavar kilazításával lehet levenni
A hátlapon vaku nélküli kamera található, a borítást a két csavar kilazításával lehet levenni [+]

A hátlapon legfelülre szerelték a hangszórót, ami elég nagy lármát képes csapni, és elsőre teljesen olyan, mint a BlackBerry logója. Közvetlenül a szomszédságába került a mindössze 2 megapixeles kamera. A borítást az alul látható két csavar kilazításával lehet levenni a helyéről, ezáltal egyrészt cserélhetjük az akkumulátort, másrészt hozzáférünk a normál (mini) és micro méretű SIM foglalatokhoz, valamint a microSD kártyahelyhez.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone X2 - célszerszám

    Az Evolveo kínálatába két, hagyományos kialakítású strapatelefon is érkezett. Ha az X3-ra azt mondtuk, hogy rémesen egyszerű, az X2 a faék kategória, ugyanakkor minden lényeges alapfunkciót kiválóan ellát.

  • Evolveo StrongPhone X4 – ügyefogyott zöld robot, páncélban

    Újabb elpusztíthatatlan konstrukció került a karmaink közé, mégpedig a csehek Android alapú, mindamellett hagyományos kialakítású strapatelefonjának formájában.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • Nomu T10 - NO, mint Nomu T10

    A Nomu numerikus billentyűzettel szerelt strapamobilja óriási melléfogás. Minden létező aspektusból. Kivéve a kialakítást, mert az speciel nagyon jó.

Előzmények

Hirdetés