Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatkommunikációs képességek bekezdése egy butatelefonnál szinte sosem nyújtható hosszúra, ám az X3 igazi kivételnek számít. Kezdjük azzal, hogy két SIM-et kezel (egyik normál, másik micro méretű), akár 3G-re is felcsatlakozhatunk, méghozzá a 850/900/1900/2100 MHz-es frekvenciákon. Nagyszerű dolog, hogy a 802.11b/g/n-es WiFi sem maradt el, amit akár internetmegosztásra is használhatunk, illetve van Bluetooth, aminek verziószáma 2.1-es. Nem meglepő módon nincs GPS és NFC sem, az infra pedig szintén csak álom marad. Híváskor a hangminőség megfelelő, kicsit mondjuk tompa, bár így is tiszta hangzás jellemezte a beszélgetéseket. A két kártya csak standby módban aktív, ha az egyikről csevegünk, a másik lekapcsolódik a hálózatról. Nem lett volna rossz, ha a teljes értékű USB csatlakozó pendrive-ot is kezelt volna, ám sajnos erről is opcióról is le kell mondanunk.

A böngésző és a beállítások menüpont A böngésző és a beállítások menüpont
A böngésző és a beállítások menüpont [+]

WLAN és 3G kapcsolaton is tudunk internetezni, amihez egy böngészőprogram is jár. Elmenthetünk könyvjelzőket, gyorsan elérjük a legutóbb begépelt webcímeket, a Flash tartalmat viszont ez a szoftver sem kezeli. A WiFi hálózatokhoz elég gyorsan csatlakozni lehet, a honlapok azonban nem töltődnek be túl szélsebesen, és hát ekkora kijelzőn nagyon nem is fér el semmi, a képek és sortördelés megjelenítésénél is akadnak komoly gondok, elég csak rápillantani a lenti képernyőképre, hogy a mi lapunk hogyan mutat. A navigálást a négyirányú gombbal végezhetjük, szó mi szó, nem böngészésre tervezték a mobilt, de legalább ad hoc helyzetekben például egy-egy e-mailt meg lehet nézni vele.

Egy normál és egy micro méretű SIM fér a microSD foglalat melletti helyekre
Egy normál és egy micro méretű SIM fér a microSD foglalat melletti helyekre [+]

Értékelés: Evolveo StrongPhone X3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 1 pont
Felhasználói felület élménye 5 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 4 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alá egy 2800 milliamperórás akkumulátor került, amit még néhány okostelefon is megirigyelne, el lehet képzelni, hogy mit bír a telep ilyen kicsi kijelző és rémesen egyszerű szoftver mellett. Nagyon sokat. Igazából alig lehet lemeríteni, még ha sokat fotózunk (lesz egyáltalán ilyen?), csevegünk, akkor is jó pár napig (hétig?) ellehetünk töltő nélkül, a készenléti fogyasztás pedig nagyon kevés. A kütyü USB-n keresztül más eszközöket is képes tölteni, ehhez a szervező menüpontban a powerbank funkciót kell bekapcsolni.

Az Evolveo StrongPhone X3 mindenképpen hiánypótló eszköz, és méltól, időszerű utóda illetve ötvözete a StrongPhone Accu, a StrongPhone X1 és a StrongPhone WiFi készülékeknek. Tesztalanyunk ugyanis a három említett mobil tulajdonságait hordozza magában, a hatalmas akkumulátor manapság már szinte hihetetlen hosszúságú üzemidőt biztosít, ráadásul akinek van okostelefonja, az még töltheti is ezt az eszközét az X3-ról. A WiFi is egy hasznos képesség, ezáltal nem kell az előfizetésünkben foglalt adatforgalmat lehasználni, ha valamilyen weboldalt meg szeretnénk nézni. Persze hogy a 2 hüvelykes kijelzőn ki fog böngészni, az viszonylag kacifántos kérdés, ám mindig jobb, ha van valami és nem használjuk, mintha azért nem férnénk hozzá, mert nincs. A Bluetooth segítségével más kütyükhöz kapcsolódhatunk, a két SIM kezelés pedig abban segít, hogy ne kelljen két eszközt magunkkal cipelni. Az Evolveo újdonságában mégis talán az a legjobb, hogy IP68 védettséggel rendelkezik és ütésálló, ezáltal olyan környezetben is nyomogatható, ahol az okostelefonok már rég feladnák a harcot. A billentyűzet és a híváskezelő gombok mind hasznosak azoknak, akik esetleg kesztyűben dolgoznak, a felülre pakolt zseblámpa pedig sötétben lehet méltó társ, hiszen fényereje bőven elég ahhoz, hogy a dolgokat megvilágítsuk. A kamera szó szerint nem volt fókuszban a tervezéskor, mégis ha nagyon muszáj, lehet vele fotózni és még látszódni is fognak a dolgok. A StrongPhone X3 tehát a maga kategóriájában még akkor is jó telefon, ha 30 ezer forintot ki kell csengetni érte, mert hiába vannak már érintőkijelzővel és sokkal nagyobb tudású mobilok is ennyiért, ha azok az első komolyabb külső hatás következtében elromlanak, és akkor még a gyors lemerülésről nem is beszéltünk. Így vagy úgy, főszereplőnk egy ajánlott plecsnit mindenképpen érdemel.

Evolveo StrongPhone X3

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone X2 - célszerszám

    Az Evolveo kínálatába két, hagyományos kialakítású strapatelefon is érkezett. Ha az X3-ra azt mondtuk, hogy rémesen egyszerű, az X2 a faék kategória, ugyanakkor minden lényeges alapfunkciót kiválóan ellát.

  • Evolveo StrongPhone X4 – ügyefogyott zöld robot, páncélban

    Újabb elpusztíthatatlan konstrukció került a karmaink közé, mégpedig a csehek Android alapú, mindamellett hagyományos kialakítású strapatelefonjának formájában.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • Nomu T10 - NO, mint Nomu T10

    A Nomu numerikus billentyűzettel szerelt strapamobilja óriási melléfogás. Minden létező aspektusból. Kivéve a kialakítást, mert az speciel nagyon jó.

Előzmények

Hirdetés