Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

Hirdetés

Bevezető, tartozékok

Manapság már végtelenül természetesnek vesszük, és lényegében magától érthetődő, hogy egy okostelefon mindent tud. Elérjük vele a webes tartalmakat, tudunk navigálni, e-mailezni, és bizony sok típus már képes kiváltani a kompakt digitális fényképezőgépeket is. Nem volt viszont ez mindig így, talán sokan emlékeznek még a nem túl régi múltra, amikor egy telefont csak hívásra és SMS küldésére használtunk, és az volt az egyik hatalmas "wow" faktor, amikor a Nokia 3330-as már mozgó logókat is meg tudott jeleníteni. A mai szemmel nézve már robusztus kialakítású, szinte kisebbfajta tégla hatását keltő eszközöknek azonban volt egy jó tulajdonsága: ugyan nem hivatalosan, de bizony bírták a nyüstölést, és ha eldobtuk őket, általában kutya bajuk sem lett.

Nagyon picinek tűnik a mai tepsik között
Nagyon picinek tűnik a mai tepsik között [+]

Az okoskütyük viszont törékenyek, nagy kijelző, hatalmas üveglap, és Gorilla Glass ide vagy oda, könnyedén sok tízezres kárt tudunk okozni bennük. Mindig van tehát olyan felhasználói réteg, akik egyszerű tudásra, hosszú üzemidőre vágynak, mindezt olyan kiszerelésben, ami a szélsőséges körülményeket is bírja. És itt jönnek képbe azok a gyártók, akik kifejezetten ilyen modellek forgalmazásával foglalkoznak. Eleinte a Sonim hallatott magáról, aztán csatlakozott hozzá a CAT, a myPhone, illetve tesztalanyunk szülőatyja, az Evolveo is. Az androidos készülékek mellett ők hagyományos kialakítású butamobilokkal is foglalkoznak, a StrongPhone Accu például jó sokáig bírja egy feltöltéssel, és még ellenálló is, de az X-sorozat első tagja sem vallott szégyent a maga kategóriájában. Most két örököse is érkezett ennek, a StrongPhone X2 mellett főszereplőnk, az X3 is piacra került, amiben van WiFi, nagy kapacitású telep, USB csatlakozó, és még egy hatalmas zseblámpa is került a tetejére.

A doboz külseje a szokásos, belül több mindent találunk
A doboz külseje a szokásos, belül több mindent találunk [+]

Az Evolveo letett a tüzes motívumokkal díszített dobozról, helyette sokkal minimalistább, letisztultabb csomagolást kapunk, felül a telefonról készült fotóval és megnevezésével, oldalt pedig a legfőbb tulajdonságokat kiemelő ikonokkal. A szelence tartalma egyáltalán nem átlagos, az X3-on kívül kapunk egy picike csavarhúzót, két oldalsó fekete elemet (ha valakinek nem tetszene a gyári piros megoldás), egy normál kialakítású headsetet, egy microUSB kábelt, valamint egy 500 milliamperes töltőt. Utóbbit érdemes gyorsan lecserélni, mert nagyon lassan tölti a viszonylag méretes akkumulátort.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone X2 - célszerszám

    Az Evolveo kínálatába két, hagyományos kialakítású strapatelefon is érkezett. Ha az X3-ra azt mondtuk, hogy rémesen egyszerű, az X2 a faék kategória, ugyanakkor minden lényeges alapfunkciót kiválóan ellát.

  • Evolveo StrongPhone X4 – ügyefogyott zöld robot, páncélban

    Újabb elpusztíthatatlan konstrukció került a karmaink közé, mégpedig a csehek Android alapú, mindamellett hagyományos kialakítású strapatelefonjának formájában.

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • Nomu T10 - NO, mint Nomu T10

    A Nomu numerikus billentyűzettel szerelt strapamobilja óriási melléfogás. Minden létező aspektusból. Kivéve a kialakítást, mert az speciel nagyon jó.

Előzmények

Hirdetés