Evolveo StrongPhone X4 – ügyefogyott zöld robot, páncélban

Bevezető, tartozékok

Beköszöntött a strand-, túra-, horgász-, fesztivál-, vagy bármilyen tetszőleges szezon, ilyenkor különösen szerencsés, ha nem csak magunkat próbáljuk meg legalább ideiglenesen mindenállóvá tenni, de a civilizációval összekötő kedvenc eszközünk is bírja a kiképzést. Az Evolveo X sorozatának legerősebb, androidos alapokra épített, de hagyományos kialakítású strapatelefonja elméletben megfelel minden olyan igénynek, ami a fenti élethelyzetekben, vagy egy irodánál kissé kalandosabb környezetben való munkavégzés során felmerülhet, beleértve az online kommunikációt is, noha ez legalább olyan masszív kompromisszumokkal jár, mint maga a készülékház.


[+]

A StrongPhone X4 az X szériánál megszokott funkciógazdagság ellenére továbbra is inkább célhardver kategóriában értelmezhető, ez pedig a legextrémebb körülmények között is kivitelezhető kommunikációt jelenti, amit immár a legnépszerűbb kapcsolattartó alkalmazások igénybevételével is megtehetünk. Persze ha hajlandóak vagyunk kivárni, míg betölt a kívánt app, és egy nagyító sem árt. Viszont víz alól, akár 1,2 méter mélyről, negyven percen keresztül csetelhetünk önfeledten, ha arra van igény. Minden más inkább gesztusértékű, mint rendeltetésszerűen és valóban hatékonyan alkalmazható opció, noha a kameraképességek terén még az X4 teljesít a legjobban, ami persze néha még mindig nagyon fájdalmas. A gyenge teljesítmény és hardver miatt továbbra is a featurephone kategória lesz a mérvadó, annak viszont kiváló. Lenne, ha az Android itt-ott nem rondítana bele az összképbe, esetleg kissé határozottabb erőfeszítéseket tettek volna a speciális kialakításnak megfelelő optimalizációra.


[+]

A csomagolást egységesítették, így az X4 is pont ugyanolyan gúnyában érkezik, mint a StrongPhone X2 vagy X3. A kis fehér kartondobozka továbbra sem a dizájn-különdíjra hajt, viszont ízléses és vagány, nem mellesleg informatív felületet kapott, amiről minden lényeges paramétert leolvashatunk. A doboztető leemelése után máris őtéglasága mered ránk, alatta pedig néhány nélkülözhetetlen ez-meg-az található. Például indokolatlan mennyiségű, de legalább lokalizált használati utasítás, amit ha esetleg összefűznének, nem kéne befőttes gumival egyben tartani. A papírrengeteg alól bányászhatjuk ki az 1950 mAh-s akkumulátort, a töltéshez nélkülözhetetlen 500 milliamperes töltőfejet és a hozzá tartozó microUSB töltő- és adatkábelt. Akad még mikrofonos sztereó headset, valamint egy jókora fém alkalmatosság a hátlapot rögzítő csavarok kilazítására.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • Nomu T10 - NO, mint Nomu T10

    A Nomu numerikus billentyűzettel szerelt strapamobilja óriási melléfogás. Minden létező aspektusból. Kivéve a kialakítást, mert az speciel nagyon jó.

  • Elari NanoPhone C - a világ ellen megy

    Van létjogosultsága 2017-ben egy olyan készüléknek, ami kimondottan az okostelefonok ellen megy? Elég lehet, ha egy telefonnal csak telefonálni lehet?

  • Evolveo StrongPhone G2 - nem kell megvédeni

    A méretes kávák komoly strapabírást sejtetnek, a műfajon belül most nem szállt el az árazás. Korrekt készülék, kevés támadási felülettel, de egy nagy hibája akad.

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone X2 - célszerszám

    Az Evolveo kínálatába két, hagyományos kialakítású strapatelefon is érkezett. Ha az X3-ra azt mondtuk, hogy rémesen egyszerű, az X2 a faék kategória, ugyanakkor minden lényeges alapfunkciót kiválóan ellát.

  • Evolveo StrongPhone X3 - elemlámpa

    A csehek újdonsága egy rémesen egyszerű strapatelefon, gyors a rendszersebesség, van rajta egy óriási zseblámpa, víz-, por- és ütésálló, plusz teljes értékű USB-n képes más eszközöket tölteni.

Hirdetés