Asus ZenPad 3 8.0 - a nyugalom kis szigete

A tajvaniak táblagépe szinte minden felvonultat, amire a felső kategóriában vágynánk: nagyon szép kijelző, kompakt méret, erős hardver, LTE és megfelelő árazás.

Bevezető, tartozékok

Az Asusnál jó ideje lehet tudni, nagy dobásra készülnek, hiszen nyíltan közölték: hatalmas energiát fognak fektetni abba, hogy a mobiltelefonos és a táblagépes szegmensben is előrébb lépjenek. Ennek ékes bizonyítéka volt, hogy felhagytak az Intel Atom processzorok használatával, és immár teljes mértékben a Qualcomm megoldásaira alapoznak, ami nem csak kevésbé melegszik, de jobb teljesítményre is képes. A sok munka pedig még a mostani, nagyon komoly piaci verseny közepette is kifizetődni látszik, ugyanis Olaszországban és Franciaországban a felhasználók előszeretettel választják a márkát. A hírek szerint ráadásul a korábbiaknál 34,4 százalékkal több készülék eladására számíthatnak a tajvaniak, bár még nagyon hosszú az út addig, hogy ne csak Távol-Keleten, hanem az USA és más európai régiókban is akár a legjobb ötbe bekerüljenek.

Kompakt méret, jó kezelhetőség jellemzi a táblagépet
Kompakt méret, jó kezelhetőség jellemzi a táblagépet [+]

A ZenPad családnak már több típusa és tagja van, a ZenPad C testesíti meg az alsó kategóriát, kedvező árazással, kompakt mérettel és visszafogott hardverrel, a ZenPad S pedig az eddigi csúcsmodellnek számított, amiben még egy négymagos processzorral felvértezett Intel chipset dolgozott. A ZenPad 3 viszont leváltja elődjét (és igen, a Zenfone 3 készülékek unokatestvérének mondható), és az élre ugrik, persze ettől még nem kell világverő masinára számítani, ám a nyolc hüvelykes kijelzőmérettel és az igencsak erős hardverrel komoly alternatívát jelenthet azoknak, akik a mindennapok során megfelelő társat keresnek maguknak.

A doboz nem néz ki rosszul, a tartozékkínálat azonban szerény
A doboz nem néz ki rosszul, a tartozékkínálat azonban szerény [+]

A legfőképpen a fekete árnyalataiban pompázó doboz tetején a készülék elő- és hátlapjáról láthatunk képet, nem maradt el a márka- és a terméknév sem. A fedelet felemelve rögtön a becsomagolt táblagépbe botlunk, amihez nem jár túl sok minden: egy gyorsbeüzemelési útmutatót, egy 2 amperes töltőfejet, valamint egy USB Type-C kábelt pakoltak mellé.

Külső, kijelző

Természetesen igencsak szubjektív ez a vélemény, ám szerintem a 8 inches gépek szállíthatók a legjobban, és pont annyival nyújtanak többet a mai phableteknél, hogy ezt vegyük a kezünkbe a telefonok helyett. Ugyan hivatalos adatokat nem kaptunk, az általunk használt mérőszalag 205,2 x 136,4 x 7,9 milliméteres dimenziókról árulkodott, a mérleg pedig 308 grammot mutatott. Ezzel teljesen átlagosnak mondható a kütyü, a széleken pont annyi káva fedezhető fel, ami miatt kényelmesen meg lehet markolni az eszközt anélkül, hogy a képernyőhöz hozzáérnénk. Az anyaghasználat terén kutathattak volna prémium matériák után is, ám maradt a műanyag és az üveg, ráadásul az összeszerelési minőséget sem lehet sajnos dicsérni, ha kicsit is erőszakosabban nyúlunk főszereplőnkért, akkor recseg-ropog össze-vissza.

A kijelző kicsit csillog, ám a felbontás és a fényerő kárpótol mindezért
A kijelző kicsit csillog, ám a felbontás és a fényerő kárpótol mindezért [+]

Kijelző-teszt
Mérés Asus ZenPad 3 8.0 Huawei MediaPad M2 Samsung Galaxy Tab S 8.4 Xiaomi Mi Pad
Fehér fényerő 472 nit 390 nit 307 nit 334 nit
Fekete fényerő 0,3 nit 0,26 nit 0 nit 0,3 nit
Kontrasztarány 1500:1 1500:1 végtelen 1113:1
Színhőmérséklet 7516 K + kézi 7264 K + kézi 7707 K 6645 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap terjedelmes részét foglalja el a 8 hüvelykes, 2048 x 1536 pixel felbontású kijelző, az Asus tehát az Apple-höz és a Samsunghoz hasonlóan 4:3-as képarányú panellel örvendeztet meg, amin állítólag a böngészés nagyobb élmény, a filmezés viszont talán egy kicsit kevésbé az. A tartalmat minden körülmény között jól láthatjuk, a fényerő kiváló, hiába tükröződik egy kicsit az üveg, nem zavarja az olvasást, a 325 ppi-s képpontsűrűség pedig szintén korrektnek és elegendőnek mondható. A betekintési szög csaknem száznyolcvan fokos, a színek nagyon szépek, természetesek. A tablet elejének tetejére és aljára is szereltek hangszórót, az alsónak az Asus logóval, a felsőnek pedig a 2 megapixeles kamerával, valamint a fény- és távolságérzékelővel kell megosztania a viszonylag tetemes területet.

A vékony test szélén a gombok masszívan ülnek a helyükön
A vékony test szélén a gombok masszívan ülnek a helyükön [+]

Meglehetősen karcsúnak érezhető tesztanyunk, a fogást pedig még kényelmesebbé teszik a domború oldalak,szerencsére jók az összeillesztések. Jobb oldalon figyelhető meg a szálcsiszolt dizájnnal rendelkező hangerőszabályzó billentyű és a bekapcsológomb, mindkettőnek jó a nyomáspontja, masszívan ülnek a helyükön. Alulra került az USB Type-C csatlakozó, felülre pedig a 3,5 milliméteres jack kimenet, másodlagos mikrofont nem kapott a kütyü. Balról érdemes még kotorászni, hiszen ide szerelték a microSIM és a microSD foglalatokat, amiket egy műanyag, jól záródó ajtó véd többek között a portól.

A recézett felületű műanyag hátlap nem csúszik, nem gyűjti az ujjlenyomatokat
A recézett felületű műanyag hátlap nem csúszik, nem gyűjti az ujjlenyomatokat [+]

A hátlap plasztik,egy picit púpos, így ha rátenyerelünk, akkor van egy kis holtjátéka, ameddig vélhetően az akkumulátorhoz érintjük (az energiaforrást nem lehet kivenni). Bal felül ékeskedik a 8 megapixeles kamera, középen pedig az Asus logó jelzi, milyen márkájú készüléket vásároltunk. A borítás recézett kialakítása jó ötlet volt, egyrészt mert nem gyűjti az ujjlenyomatokat, másrészt pedig mert egyáltalán nem csúszós.

Hardver, szoftverezettség

Komolyan összerakta portékáját az Asus, igen jó döntésnek tűnik, hogy a Qualcomm 28 nanométeres gyártástechnológiájú Snapdragon 650-es chipsetjét tették be a motorháztető alá. Persze van ennél erősebb megoldás már a piacon, azért az ARMv8 architektúrájú, 64 bites processzorban dübörgő 2 x 1,8 gigahertzes Cortex-A72 és 4 x 1,2 gigahertzes Cortex-A53 mag gondolkodás nélkül végzi munkáját, az Adreno 510 grafikus gyorsító pedig méltó társ ehhez. Az igazi vidámság azonban a 4 gigabájtnyi rendszermemória hallatán érhet el minket, bőven marad RAM az alkalmazások futtatásához (nagyjából 1,8 gigabájt). Az adattároló 32 gigabájtos, ebből azért sokat, 9,07 gigabájtot lecsíp a rendszer és az előre feltelepített programok, ám a microSD bővíthetőségnek köszönhetően a multimédiára éhesebb felhasználóknak sem kell kompromisszumokat kötniük. Rezgőmotor van, közepesen erős, kabátzsebben már nem fogjuk megérezni az értesítéseket.

Oldalt egy kis ajtó védi a microSIM és a microSD foglalatokat
Oldalt egy kis ajtó védi a microSIM és a microSD foglalatokat [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus ZenPad 3 8.0 Huawei MediaPad M2 Samsung Galaxy Tab S2 9.7 Xiaomi Mi Pad
Rendszerchip Snapdragon 650 HiSilicon Kirin 930 Exynos 5433 Tegra K1 32 bit
AnTuTu 6.x Benchmark 70619 pont n/a (AnTuTu 5: 46455 pont) n/a (AnTuTu 5: 54648 pont) n/a (AnTuTu 5: 49650 pont)
Vellamo Browser 4137 pont 3060 pont 4647 pont 2944 pont
Vellamo Metal 2183 pont 1335 pont 1841 pont 1723 pont
Geekbench 3 (single) 1316 pont 928 pont 1268 pont 1054 pont
Geekbench 3 (multi) 3346 pont 2995 pont 4302 pont 3318 pont
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 9 fps 12 fps 19,9 fps
Manhattan offscreen 1080p 14 fps 16 fps 17 fps 29,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 25 fps 21 fps 29 fps 43,0 fps
T-Rex offscreen 1080p 31 fps 32 fps 38 fps 59,9 fps

Nyers erőben nincs hiány, többnyire győzedelmeskedni tud a konkurens megoldások felett a Qualcomm processzora, ahol viszont fordul kocka, az a grafikus benchmarkok sora, itt a Tegra K1 utcahosszal vezet, de még a Kirin 930 GPU-ja is maga mögé tudta utasítani az Adreno 510-et. És hogy ez hatással van-e a mindennapos használatra? Nem, egyáltalán nincs. A rendszer pörög, reszponzív, villámgyorsan megnyílnak az alkalmazások, amikből több is elfér a méretes memóriában. A komolyabb programok sem izzasztják meg a chipsetet, maximum egy picit langyosítják, a játékok futtatását sem kell mellőzni, minden megy akár maximum beállításokon is.

A főmenü és a legördülő információ függöny A főmenü és a legördülő információs függöny
A főmenü és a legördülő információs függöny [+]

A kellemes rendszersebességnek persze komoly összetevője az Android 6.0.1 Marshmallow operációs rendszer, valamint az erre építkező, végtelenül jól optimalizált ZenUI felület. A widgeteket csak a főoldalakról, az ikonokat viszont akár a klasszikus menüből is elérhetjük. Nem maradhatott el a felülről legördülő információs függöny, ami az elmulasztott értesítéseken túl számos gyorsbeállításhoz tartozó kapcsolót is tartalmaz. Az egész UI-ra jellemző, hogy a gyáritól eltérő dizájnt kapott, pedig korábban még kevés differencia mutatkozott az alap Androidhoz képest. Van egyszerű mód, ami nagyobb ikonokat rajzol ki a képernyőre, a gyermek módban pedig megadhatjuk azokat az alkalmazásokat és funkciókat, amiket bárkinek elérhetővé szeretnénk tenni.

A tárcsázó és a billentyűzet/jegyzetelő A tárcsázó és a billentyűzet/jegyzetelő
A tárcsázó és a billentyűzet/jegyzetelő [+]

Mivel a táblagép microSIM-et is fogad, nem maradhatott ki a tárcsázó és az SMS-kezelő, mindkettő jól használható, lehet alkalmazni a prediktív keresést és gépelést, a klaviatúra kényelmes, persze azért egy szakdolgozatot nem ezen keresztül érdemes bepötyögni. E-mail kliensként csak a Gmail használható, van hangrögzítő, Chrome, YouTube, Térkép, ébresztőóra, jegyzetelő, időjárás (meglehetősen csinos dizájnnal), számológép, fájlkezelő, Play Zene, videolejátszó, plusz a közösségi oldalak kedvelői örülhetnek, mert már rögtön bejelentkezhetnek a Facebookba és az Instagramba is.

A ZenCircle és a kezdőképernyő módosításával kapcsolatos lehetőségek A ZenCircle és a kezdőképernyő módosításával kapcsolatos lehetőségek
A ZenCircle és a kezdőképernyő módosításával kapcsolatos lehetőségek [+]

A szoftveres felhozatal záróakkordjaként emlékezzünk meg egy nagy csokor Asus applikációról, amibe beletartozik a Mobile Manager, itt az akkumulátor töltöttségét, valamint az elérhető memória mennyiségét monitorozhatjuk, a ZenCircle, ahol az Asus termékeivel és ezeknek a bejelentéseivel kapcsolatos híreket böngészhetjük, a Splendid, ami a fehéregyensúly kalibrálásában segít, valamint nem szabad elmenni szó nélkül a bemutatók és kisvideók készítésére szolgáló MiniMovie és az audiovarázsló mellett sem.

Kamera, multimédia

Továbbra is igaz az, hogy a táblagépes fotózásnak még nem jött el az ideje (talán nem is fog sosem, leszámítva a maguk előtt nagyképernyős kütyüket hordozó kínaiakat), ám az Asus azért papíron igyekezett impozáns kínálattal ellátni az új ZenPadot. Hátulra egy 8, elölre pedig 2 megapixeles kamera került, egyikhez sem tartozik sajnos ledes villanó, ám legalább a fő modul képes automatikusan fókuszálni. A szoftveres felhozatal elég komolynak mondható, egy gombnyomással tudunk fotózni és Full HD felbontásban videót rögzíteni, a külön kis ikon segítségével pedig az üzemmódokat választhatjuk ki: HDR, szépség, QR-kód, kevés fény, éjszakai, mélységélesség, effektus, GIF, önarckép, panoráma, miniatűr (ilyenkor csak egy keskeny csíkot ment el a képből a program), lassítás (1/4-szeres sebesség), intelligens eltávolítás (a mozgó objektumok száműzése), valamint gyorsított felvétel (1-5 másodperc). A beállításokon belül találjuk a fehéregyensúlyhoz, az expozíciós értékhez, a rácsvonalazáshoz, a hangerőhöz, a felbontáshoz, az érzékenységhez (ISO 100-800), az időzítőhöz (2, 5, 10 másodperc) és a helycímkével ellátáshoz kapcsolódó menüpontokat.

A kamera keresőképernyője és a főbb módok A kamera keresőképernyője és a főbb módok
A kamera keresőképernyője és a főbb módok [+]

A rengeteg szoftveres fícsör után nagyon vártam, hogy gépen is megtekintsem a végeredményeket, hátha majd most, talán, végre olyan minőséget kapok, amit már régóta várok. A fotókban azonban sajnos nagyot kellett csalódnom, mert elég gyengére sikeredtek. A dinamikatartomány nem rossz, még HDR sem kell ahhoz, hogy a sötétebb részek is nagyjából jól látszódjanak, ám innentől borul minden. A vonalélesség a fasorban sincs még egy középkategóriás mobilhoz képest sem, a részletesség pedig még ennél is haloványabb, az algoritmus irtózatosan agresszíven mossa el a zajt, a fűszálak már csak pacának tűnnek a képeken. A felvételek még így is szemcsések, a távolabbi feliratok alig látszódnak. Az est beköszöntével még homályosabb alkotásokra kell számítani, ha pedig nincs fény, akkor vaku hiánya miatt semmi sem fog látszódni a képeken. A videókra sem lehet büszke az Asus újdonsága, sem a hang nem jó, sem pedig a képminőség, a zoomot pedig gyorsan felejtsük el, itt a tesztvideó, ami minden leírt tényt megmagyaráz.

A táblagépes fényképezés továbbra sem a legjobb ötlet
A táblagépes fényképezés továbbra sem a legjobb ötlet [+]

Ugyan van gyári videolejátszó, sok jóra ne számítsunk tőle azon kívül, hogy az MP4 és a H.264 kódolású fájlokat viszi, méghozzá 4K-ig nyugodt szívvel. Mást azonban nem tud, a feliratokat elég hektikusan jeleníti meg, a DivX-et pedig még hírből sem ismeri, ráadásul nincs kisablakos mód vagy valamilyen szoftveres extra sem. Marad a Play Áruház, ahol sokkal jobb programokat találunk.

A Play Zene és a gyári videolejátszó A Play Zene és a gyári videolejátszó
A Play Zene és a gyári videolejátszó [+]

Gyári zenelejátszót nem pakolt termékére az Asus, helyette a Play Zene szolgáltatásait vehetjük igénybe, ami lehetőséget biztosít online tartalmak megvásárlására. A táblagépre másolt muzsikákat listák, előadók, albumok, dalok, műfajok szerint képes szétválogatni, az albumborítókat jól kezeli, a beállításokban pedig hangszínszabályzót is találunk, plusz ismételhetjük és véletlenszerűen léptethetjük a számokat. FM-rádió nincs, dupla hangszóró viszont akad, ami nem csak nagy hangerőt, hanem tiszta hangzást biztosít, a gyenge kamerás képességeket tehát a jó zenei tudás próbálja meg palástolni, meglehetősen jó hatásfokkal.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A táblagép telefonként is képes üzemelni, hiszen microSIM-et fogad, ráadásul ehhez nem kell feláldoznunk a bővíthetőséget. A chipset akár a Cat.6-os LTE (a B20 sem maradt ki a repertoárból) hálózatokat is támogatja, ami elméletben akár 300 Mbps le- és 50 Mbps feltöltési sebességet is jelenthet, a valóságban viszont szinte lehetetlen ezt elérni. A 3G-től sem riad vissza a készülék, ebben az esetben is adott a maximum 42,2/5,76 Mbps-os gyorsaság. A hívásindítás ugyanúgy működik, mint a mobilok esetén, a hangminőség kellemes, nem recseg a hangszóró és a mikrofon is tisztán veszi a beszédet. Kimaradt az NFC és az infra, más hasznos adatkommunikációs modulról viszont nem kell lemondanunk.

A Chrome böngésző és az akkumulátorhasználat grafikonja A Chrome böngésző és az akkumulátorhasználat grafikonja
A Chrome böngésző és az akkumulátorhasználat grafikonja [+]

A 802.11b/g/n-es WiFi kapásból képes internetmegosztásra, a Bluetooth pedig alacsony energiafelhasználású és támogatja az A2DP-t. A navigálás is a termék tudatába lett építve, az A-GPS modul még a GLONASS műholdakat is látja, ennek köszönhetően villámgyorsan megtalálja a helyzetünket, és ahhoz a későbbiekben ragaszkodik is. A internetet kétféle böngészővel érhetjük el, az egyik a már sokat megélt, jelszavakat, könyvjelzőket, valamint előzményeket szinkronizálni képes Google Chrome, a másik pedig a Puffin, amit ugyan a külföldi tesztek az egyik leggyorsabbnak tartanak, állítólag az adatokat sem tartja túlságosan biztonságban. Legalább sokat tud, többféle nézet érhető el benne, csökkenthető az adatforgalom a képek kikapcsolásával, plusz a háttérben megnyitott lapok között is egyszerű váltani.

A méretek összehasonlítása: LG G4 vs. Asus Zenpad 3 8.0
A méretek összehasonlítása: LG G4 vs. Asus Zenpad 3 8.0 [+]

Értékelés: Asus ZenPad 3 8.0
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 3720 milliamperórás akkumulátor még telefon esetén sem hangzik rendkívülinek, táblagépek között pedig egyáltalán nem számít kirívónak. Ennek megfelelően sajnos pont üzemidőben nem teljesít olyan jól a tajvaniak gépe, mint ahogy remélnénk, filmezni HD felbontásban nagyjából 5 órán keresztül lehet, ennél többet képernyőidőből sem lehet kihozni sajnos. Energiatakarékos mód persze bőven akad, ám számottevő eredménynövekedésre ne számítsunk.

Az Asus alapvetően egy nagyon korrekt gépet tett le az asztalra, amiért 99 ezer forintot kell összekuporgatnunk, erre az októberi megjelenésig még azért bőven van időnk. A ZenPad 3 8.0 cserébe könnyen hordozható méretet kínál, igaz, a tajvaniakra nem jellemző, kicsit gyengécske összeszerelési minőséggel. A hardver ugyan nem veszi fel a versenyt a legfelső kategóriába szánt mobilokkal, ám egyrészt felesleges telhetetlennek lenni, másrészt pedig a hatmagos processzor minden feladatot gondolkodás nélkül ellát, a ZenUI felületet megint hibátlanul optimalizálta az Asus, amihez nyilvánvalóan rendkívül pozitívan járul hozzá az, hogy rendszermemóriából nem spóroltak, a 4 gigabájt RAM biztosítja az alkalmazások közötti döccenésmentes váltásokat. Két gyengébb pontja viszont akad tesztalanyunknak: az egyik a kamera, ami rendkívül színes szoftveres kínálat ellenére is harmatosan teljesít, ám efelett azért egy táblagépnél még szemet lehet hunyni. A problémásabb eset inkább az akkumulátoros üzemidő, az öt óra egyáltalán nem mondható elégnek, ha valaki olyan táblagépet szeretne, amivel lazán letol egy munkanapot töltő nélkül. Persze hogy ne keserű szájízzel búcsúzzunk a tesztben, arról a 4G/LTE támogatás gondoskodik, így nem kell a WiFi-hez vagy a mobilos internetmegosztáshoz ragaszkodnunk. Ellenfélből most sincs hiány, csak hogy néhány alternatívát említsünk: a Huawei MediaPad M2 8.0, a Samsung Galaxy Tab 2 8.4, valamint a Xiaomi Mi Pad (nagyobb akku, kevesebb tárhely és RAM) és az Apple iPad mini 4 lohol az Asus ZenPad 3 8.0 nyakában. A készülék tehát tetszett, ezt a plecsnit gond nélkül meg merem adni neki.

Asus ZenPad 3 8.0

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Asus ZenPad 3 8.0
Asus ZenPad 3 8.0 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 205,2 x 136,4 x 7,9 milliméter
Tömeg 308 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat 1 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 8 hüvelyk
Kijelző felbontása 1536 x 2048 pixel (325 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 650 (MSM8956)
Processzor típusa 2 x 1,8 gigahertzes Cortex-A72 és 4 x 1,2 gigahertzes Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 510
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Memória bővíthetősége microSD (maximum 256 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat.6
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, LE)
WiFi 802.11b/g/n, hotspot, Direct
USB Type-C
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
BeiDou van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Amazon Kindle, Do It Later, Fájlkezelő, Instagram, MiniMovie, MyASUS, PhotoCollage, Splendid, WebStorage, Puffin, ZenCircle
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3720 mAh-s lítium-polimer
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, fény- és közelségszenzor, iránytű, giroszkóp
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Bemutatkozott az Asus ZenPad Z8

    Úgy tűnik, hogy csak az amerikai Verizon kínálatában lesz elérhető a középkategóriás tablet.

  • ASUS ZenPad 8.0 (Z380C) - nincs nyugalma

    A tavalyi MeMO Padok sikerére építkező nyolchüvelykes táblagép látogatott el hozzánk cserélhető hátlappal és új generációs Intel lapkakészlettel, ám valami, valahol félrement a minőségkontroll során.

  • Asus Zenpad 10 Z300CL - zen-e füleimnek?

    A Zenfone-ok után megjöttek a ZenPad névre keresztelt tabletek is a tajvani gyártótól, a legnagyobb, legerősebb modellt próbáltuk ki spéci billentyűzettel.

Hirdetés