Asus Zenfone Selfie - belenézni a felárba

Hardver, UI

Noha a Zenfone Selfie szinte ugyanannyiba kerül, mint a 4 GB RAM-mal ellátott Zenfone 2, mégis hardveresen csöppet gyengébb. Az Asus ezúttal nem az Intelt választotta a chipset kapcsán, a burkolat alatt egy Qualcomm Snapdragon 615-ös processzor teszi a dolgát. Ez a középkategóriás megoldás aránylag friss, 64 bites architektúrájú, négy darab, 1,7 GHz-re skálázott és négy, 1 GHz-es Cortex-A53-as mag van benne, a GPU pedig egy Adreno 405-ös. Ez bőven elég a mindennapi használathoz, ráadásul a hazánkban forgalomba kerülő változat 3 GB RAM-ot és 32 GB belső tárhelyet rejt, ami mindenképpen örömteli, mondhatjuk, hogy a középkategória legfelső szegmensébe sorolható hardveresen a telefon.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus Zenfone Selfie Lenovo Vibe S1 ZTE Blade S6 Honor 7
Rendszerchip Snapdragon 615 Mediatek MT6752 Snapdragon 615 HiSilicon Kirin 935
AnTuTu Benchmark 5.x 36911 pont 46565 pont 34118 pont 53149 pont
Vellamo Browser 2158 pont 2872 pont 2231 pont 2872 pont
Vellamo Metal 1026 pont 1430 pont 975 pont 1430 pont
Geekbench 3 (single) 670 pont 802 pont 660 pont 943 pont
Geekbench 3 (multi) 2742 pont 3972 pont 2390 pont 3621 pont
GFXBench Man. onscreen 5,3 fps 6,0 fps 12 fps 9,5 fps
GFXBench Man. offscreen 5,3 fps 6,0 fps 5,8 fps 9,2 fps
GFXBench T-Rex onscreen 13,0 fps 15,0 fps 24,0 fps 18,0 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13,0 fps 15,0 fps 15,0 fps 15,0 fps

A sebességtesztek is igazolják, hogy nyers erőben nem ugorja meg az Intel Z3580-assal szerelt Zenfone 2 szintjét a gép, de azért szégyenkeznie sem kell. Az Asus egyelőre az 5.0-s Androidra épített kezelőfelülettel teszi egyedivé a menürendszert, amely tényleg az egyik legjobb a piacon. Visszafogott, témázható, mégis sok extrát tud, ráadásul elég okosan a gyártó úgy találta ki, hogy az egyes részegységek (tárcsázó, üzenetkezelés, naptár, e-mail kliens, galéria stb.) külön alkalmazásként léteznek, így ha mondjuk az a cél, hogy a tárcsázóban fordítva álljon egy ikon, akkor nem kell a komplett szoftvert frissíteni, elég csak ezt az egy appot. Éppen ezért állati sok frissítés jön, a felhasználó úgy érzi, hogy az Asus roppantul odafigyel a készülékére (ami egyébként igaz), mindig reszelnek-csiszolnak valamit, javítgatják az esetleges hibákat, betesznek új funkciókat.


[+]

A felület jól használható, mappázható módon vannak az ikonok, az értesítési függöny kétlépcsős, a gyorsbeállítások könnyen elérhetők. Mindenféle módon rendezhetjük az alkalmazásokat, el is rejthetjük, le is zárolhatjuk ezeket, külön állítható, hogy melyek automatikus indulása engedélyezett és melyek legyenek azok, amelyek energiatakarékos módban is futhatnak a háttérben. Kapcsolható az értesítési led, az automatikus fényerő, a betűstílus, a betűméret. A home gomb kettős megnyomásával lekicsinyíthető a kijelzőn látott tartalom, hogy egy kézzel elérhető legyen minden, alvó állapotból pedig a kijelzőre rajzolt betűkkel úgy kelthetjük fel a telefont, hogy rögtön a beállított alkalmazás induljon el, az “S” mondjuk rögtön az előlapi kamerát lövi fel. Van Easy Mode, amely nagyobb ikonokkal és egyszerűsített menürendszerrel segít azoknak, akiknek nehéz átlátni az Android összetettségét, kapcsolhatunk kesztyűs módot télre, úgyhogy tényleg igen széleskörűen testreszabható a felület.


[+]

Elég tetemes mennyiségű extra alkalmazással jön a Zenfone Selfie, ezek egy része rögtön mehet a kukába, másik része viszont kifejezetten hasznos. Ilyen a WebStorage, ami 7 GB adatot ad felhőben, akad fájlkezelő, jegyzeteléshez a SuperNote, de nem hiányzik az igen hasznos Do It Later, ami nem fogadott hívások és üzenetek kapcsán készíthet igény szerint egy bejegyzést, majd később figyelmeztet, hogy foglalkozni kell a témával. De beszórhatunk ide weboldalakat későbbi olvasásra is. A másik Asus-okosság a What’s Next, amely egy egész képernyős widgetben szedi össze a következő teendőinket és az időjárási információkat. Az Audiovarázsló megújult, most már van benne intelligens mód, ami az aktuális alkalmazáshoz igazítja az equalizert, illetve van egy ASUS Mobile Manager névre hallgató app is, amely összegyűjt néhány már említett funkciót egy felületre, az energiagazdálkodást, az automatikus indítások és az értesítések kezelőjét és az adatforgalmi statisztikát.


[+]

Van néhány kevésbé fontos cucc, mint a Clean Master és a Dr. Safety (ezek inkább idegesítők), a Kindle szoftvere, a Zinio és a Tripadvisor, ezek egyébként is beszerezhetők a Play Áruházból. Adatkommunikációs alkalmazás a PC Link,a Share Link és a Remote Link, fent van az Omlet Chat és a Puffin ingyenes verziója, illetve egy Laser Ruler nevű kis izé, ami 50 centiméterig a lézeres fókuszt használva megmondja, hogy milyen messze van a készülék hátuljától az a tárgy, amit a kamera keresőjén látunk. Ha több mint fél méter a távolság, akkor csak annyit ír, hogy nagyobb, mint 50 centi.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: békés arcot vágok

    Az ASUS is beszállt a szelfimobilos gyártók közé, a Zenfone Selfie nagy felbontású előlapi kamerával vakuval próbálja kielégíteni az erre fogékonyak igényeit.

  • ASUS Zenfone 2 - felezőpont

    Az öthüvelykes Zenfone 2 (ZE500CL) feleannyi processzormagot, kijelzőpixelt és RAM-ot tartalmaz, mint az 5,5 hüvelykes fivére, és pont fele annyiba kerül.

  • Asus Zenfone 2 - agya, mint egy planéta

    4 GB RAM-ot kapott a Zenfone 2-es készülékcsalád legkomolyabb darabja, a ZE551ML névre hallgató variáns. Másban is brillírozik, de a fotózás nem az erőssége.

Hirdetés