Asus Zenfone Selfie - belenézni a felárba

Bevezető

Nem 2015 a szelfi éve, de úgy fest, hogy ez az az év, amikor a mobilgyártók úgy határoztak, hogy az eddig leginkább csak videotelefonálásra alkalmas előlapi kamerák helyett egyre komolyabb szenzort tesznek a készülékek felénk néző oldalára, hogy kielégítsék a saját magukat fotózó embertömegek igényeit. Mert bár mindenki mondhatja, hogy ő nem olyan, aki minden élethelyzetben random környezetben csücsörít és osztja meg az eredményt a közösségi oldalakon, sokszor a “normális” embereknek is jól jön, ha az előlapi kamera normális fotót csinál. Egy hétvégi utazás a vidéki nagymamához, unokákkal leülni a sezlonyra és készíteni egy csoportképet úgy, hogy mi is rajta legyünk — ebben azért nincs semmi kivetnivaló, semmi exhibicionista és pozőr attitűd, egy szép emlék, ami pont attól szép, hogy a család összes tagja látszik.

Egyből feltűnik, hogy mitől Selfie a neve a készüléknek
Egyből feltűnik, hogy mitől Selfie a neve a készüléknek [+]

Ha így belegondolok, magam is sok szelfit készítek. Oké, egy csomószor pont azért, mert ez a dolgom (ehhez a cikkhez is mellékeltem egy raklapnyit), de ha mondjuk elmegyek nyaralni, akkor néha abszolút kézenfekvő, hogy a nejemmel csinálunk egy közös képet olyankor, amikor nincs a közelben senki, akit meg tudnék erre kérni, vagy nem tudom letámasztani sehogyan a kamerát, hogy aztán az önkioldó megoldja a feladatot. Abban pedig aztán pláne nincs vita, hogy a fiatalabb generáció milyen gyakorisággal használja ezt az önkifejezési formát, ez tényleg egy olyan piaci igény, amit nem a telefongyártók generálnak, ők csak igyekeznek kielégíteni.

Óriásira hízott az előlapi kamera mérete és felbontása
Óriásira hízott az előlapi kamera mérete és felbontása [+]

Az Asus jókor kapcsolódik be, most már szinte minden új, komolyabb okostelefon sajtóbemutatóján legalább egy fél gondolat erejéig kitérnek arra, hogy remek önarcképeket lehet az adott eszközzel csinálni, különböző effektek és trükkök segítenek ebben, nő az előlapi kamerák látószöge, javul a minőség, újabban még vakut is szerelnek ide a cégek, úgyhogy mivel Tajvanon most felhúzták az “adjunk el minél több telefont” feliratú zászlót az Asus HQ tetejére, ezért Jonney Shih és bandája egész pályás letámadásba kezdett. Voltak korábban is érdekes Asus telefonok, a Padfone, a Fonepad, aztán jöttek a Zenfone-ok, most pedig ennek már a második szériája van piacon. És van lézeres fókusszal rendelkező középkategóriás gép (Zenfone 2 Laser), érkezik a fotós Zenfone Zoom, már teszteltük a 4 GB RAM-mal szerelt Zenfone 2 csúcsgépet, most pedig itt van a kezemben a Zenfone Selfie.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: békés arcot vágok

    Az ASUS is beszállt a szelfimobilos gyártók közé, a Zenfone Selfie nagy felbontású előlapi kamerával vakuval próbálja kielégíteni az erre fogékonyak igényeit.

  • ASUS Zenfone 2 - felezőpont

    Az öthüvelykes Zenfone 2 (ZE500CL) feleannyi processzormagot, kijelzőpixelt és RAM-ot tartalmaz, mint az 5,5 hüvelykes fivére, és pont fele annyiba kerül.

  • Asus Zenfone 2 - agya, mint egy planéta

    4 GB RAM-ot kapott a Zenfone 2-es készülékcsalád legkomolyabb darabja, a ZE551ML névre hallgató variáns. Másban is brillírozik, de a fotózás nem az erőssége.

Hirdetés