Asus Zenfone Selfie - belenézni a felárba

Bevezető

Nem 2015 a szelfi éve, de úgy fest, hogy ez az az év, amikor a mobilgyártók úgy határoztak, hogy az eddig leginkább csak videotelefonálásra alkalmas előlapi kamerák helyett egyre komolyabb szenzort tesznek a készülékek felénk néző oldalára, hogy kielégítsék a saját magukat fotózó embertömegek igényeit. Mert bár mindenki mondhatja, hogy ő nem olyan, aki minden élethelyzetben random környezetben csücsörít és osztja meg az eredményt a közösségi oldalakon, sokszor a “normális” embereknek is jól jön, ha az előlapi kamera normális fotót csinál. Egy hétvégi utazás a vidéki nagymamához, unokákkal leülni a sezlonyra és készíteni egy csoportképet úgy, hogy mi is rajta legyünk — ebben azért nincs semmi kivetnivaló, semmi exhibicionista és pozőr attitűd, egy szép emlék, ami pont attól szép, hogy a család összes tagja látszik.

Egyből feltűnik, hogy mitől Selfie a neve a készüléknek
Egyből feltűnik, hogy mitől Selfie a neve a készüléknek [+]

Ha így belegondolok, magam is sok szelfit készítek. Oké, egy csomószor pont azért, mert ez a dolgom (ehhez a cikkhez is mellékeltem egy raklapnyit), de ha mondjuk elmegyek nyaralni, akkor néha abszolút kézenfekvő, hogy a nejemmel csinálunk egy közös képet olyankor, amikor nincs a közelben senki, akit meg tudnék erre kérni, vagy nem tudom letámasztani sehogyan a kamerát, hogy aztán az önkioldó megoldja a feladatot. Abban pedig aztán pláne nincs vita, hogy a fiatalabb generáció milyen gyakorisággal használja ezt az önkifejezési formát, ez tényleg egy olyan piaci igény, amit nem a telefongyártók generálnak, ők csak igyekeznek kielégíteni.

Óriásira hízott az előlapi kamera mérete és felbontása
Óriásira hízott az előlapi kamera mérete és felbontása [+]

Az Asus jókor kapcsolódik be, most már szinte minden új, komolyabb okostelefon sajtóbemutatóján legalább egy fél gondolat erejéig kitérnek arra, hogy remek önarcképeket lehet az adott eszközzel csinálni, különböző effektek és trükkök segítenek ebben, nő az előlapi kamerák látószöge, javul a minőség, újabban még vakut is szerelnek ide a cégek, úgyhogy mivel Tajvanon most felhúzták az “adjunk el minél több telefont” feliratú zászlót az Asus HQ tetejére, ezért Jonney Shih és bandája egész pályás letámadásba kezdett. Voltak korábban is érdekes Asus telefonok, a Padfone, a Fonepad, aztán jöttek a Zenfone-ok, most pedig ennek már a második szériája van piacon. És van lézeres fókusszal rendelkező középkategóriás gép (Zenfone 2 Laser), érkezik a fotós Zenfone Zoom, már teszteltük a 4 GB RAM-mal szerelt Zenfone 2 csúcsgépet, most pedig itt van a kezemben a Zenfone Selfie.

Doboz, külső

Semmi meglepő nincs a doboz kapcsán, egy doboz és kész. Belül a telefonon kívül 2 Ampert leadó töltőfejet, microUSB kábelt és hallójáratos fülest találunk — ehhez tartozik még pár gumiharang is, hogy mindenki megtalálja a számára kényelmeset. A készülék viszont relatív nagynak számít, az eredeti Zenfone 2 sem mondható kicsinek, hiszen 5,5 hüvelykes kijelző van abban is, de itt a szelfis vonal további milliméterekkel nyúlánkítja meg a gépet.

Nem hivalkodó a doboz, mégis benne van minden fontos
Nem hivalkodó a doboz, mégis benne van minden fontos [+]

Első pillantásra látszik a lényeg: a kijelző fölött középen egy méretes kamera ücsörög, s mivel ez pont azt a helyet foglalja el, ahol egyébként a többi Zenfone a beszélgetési hangszóró vízszintes rácsozatát viseli, ezért az Asus mérnökei variáltak egy kissé: a kamerától balra kéttónusú vaku, jobbra pedig függőlegesen elhelyezett hangszórórács kapott helyet. A kijelző alatt a szokásos gombokat találjuk, amelyeknek ennél a modellnél sincs háttérvilágításuk.

Ennyivel nagyobb az előlapi kamera miatt a Selfie a Zenfone 2-nél
Ennyivel nagyobb az előlapi kamera miatt a Selfie a Zenfone 2-nél [+]

Kijelző-teszt
Mérés Asus Zenfone Selfie Lenovo Vibe S1 Sony Xperia M4 Aqua Huawei P8 Lite
Fehér fényerő (max.) 300 nit 530 nit 554 nit 336 nit
Fehér fényerő (min.) 20 nit 10,3 nit ? nit ? nit
Fekete fényerő 0,25 nit 0,58 nit 0,53 nit 0,48 nit
Kontrasztarány 1201:1 915:1 1044:1 700:1
Színhőmérséklet 7172 K 7304 K + kézi 7706 K + kézi 7652 K + kézi

Az 5,5 inches megjelenítő viszont pont ugyanaz, ami a Zenfone 2 csúcsgépeiben is van: Full HD felbontású, IPS panelről beszélhetünk, a fényerő teljesen jó, a betekintési szögek szintén, a tükröződés nem jellemző. A mindennapok során ez a display abszolút elegendő, nem tűnik pixelesnek és a Zenfone Selfie hardvere is elég erős ahhoz, hogy meg tudja mozgatni a képpontokat. Az előlapi védelméről Gorilla Glass 4 gondoskodik.

Alaposan megtornáztatja az ujjainkat ez a méret, a felső sarkok nehezen érhetők el
Alaposan megtornáztatja az ujjainkat ez a méret, a felső sarkok nehezen érhetők el [+]

Azzal, hogy még hosszúkásabb a termék, mint a Zenfone 2 még idétlenebbnek érezni, hogy a bekapcsológomb a telefon tetejére került. Ostoba hely ez, viszont relatív ritkán kavargat mégis arrafelé az ember, mivel a kettős koppintásos feloldás és lezárás jó hatásfokkal működik az Asus gépében. Oldalt nincsenek kezelőszervek, alul a szokás szerint fejjel lefelé beszerelt microUSB csatlakozó, felül pedig 3,5 mm-es jack lukacska tátong. A hangerőt szabályozó gombpárost ezúttal is a hátlap felső részének közepére tette a gyártó, ami könnyen megszokható.

Fémnek tűnik, de ez csak a látszat, a lézeres autofókusz viszont valós képesség
Fémnek tűnik, de ez csak a látszat, a lézeres autofókusz viszont valós képesség [+]

A hátlap egyébként továbbra is finoman ívelt, jól ül a kézben a Zenfone Selfie. A hátlapi kamera mellett is van kéttónusú led, illetve egy sötét csíkocska, amely a lézeres fókuszálás eszközét rejti magában, ez új, a Zenfone 2 nem rendelkezik ilyennel. A telefon több színben elérhető, csajoknak a rózsaszín és a bilikék árnyalatot szánják a tajvaniak, mi ezüstszürkében kaptuk meg a masinát, ettől még a szálcsiszolt hatású hátlap továbbra is műanyag. Viszont leszedhető, így hozzáférünk a két microSIM-hez és a microSD-hez, valamint az akkumulátor is cserélhető.

Hardver, UI

Noha a Zenfone Selfie szinte ugyanannyiba kerül, mint a 4 GB RAM-mal ellátott Zenfone 2, mégis hardveresen csöppet gyengébb. Az Asus ezúttal nem az Intelt választotta a chipset kapcsán, a burkolat alatt egy Qualcomm Snapdragon 615-ös processzor teszi a dolgát. Ez a középkategóriás megoldás aránylag friss, 64 bites architektúrájú, négy darab, 1,7 GHz-re skálázott és négy, 1 GHz-es Cortex-A53-as mag van benne, a GPU pedig egy Adreno 405-ös. Ez bőven elég a mindennapi használathoz, ráadásul a hazánkban forgalomba kerülő változat 3 GB RAM-ot és 32 GB belső tárhelyet rejt, ami mindenképpen örömteli, mondhatjuk, hogy a középkategória legfelső szegmensébe sorolható hardveresen a telefon.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus Zenfone Selfie Lenovo Vibe S1 ZTE Blade S6 Honor 7
Rendszerchip Snapdragon 615 Mediatek MT6752 Snapdragon 615 HiSilicon Kirin 935
AnTuTu Benchmark 5.x 36911 pont 46565 pont 34118 pont 53149 pont
Vellamo Browser 2158 pont 2872 pont 2231 pont 2872 pont
Vellamo Metal 1026 pont 1430 pont 975 pont 1430 pont
Geekbench 3 (single) 670 pont 802 pont 660 pont 943 pont
Geekbench 3 (multi) 2742 pont 3972 pont 2390 pont 3621 pont
GFXBench Man. onscreen 5,3 fps 6,0 fps 12 fps 9,5 fps
GFXBench Man. offscreen 5,3 fps 6,0 fps 5,8 fps 9,2 fps
GFXBench T-Rex onscreen 13,0 fps 15,0 fps 24,0 fps 18,0 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13,0 fps 15,0 fps 15,0 fps 15,0 fps

A sebességtesztek is igazolják, hogy nyers erőben nem ugorja meg az Intel Z3580-assal szerelt Zenfone 2 szintjét a gép, de azért szégyenkeznie sem kell. Az Asus egyelőre az 5.0-s Androidra épített kezelőfelülettel teszi egyedivé a menürendszert, amely tényleg az egyik legjobb a piacon. Visszafogott, témázható, mégis sok extrát tud, ráadásul elég okosan a gyártó úgy találta ki, hogy az egyes részegységek (tárcsázó, üzenetkezelés, naptár, e-mail kliens, galéria stb.) külön alkalmazásként léteznek, így ha mondjuk az a cél, hogy a tárcsázóban fordítva álljon egy ikon, akkor nem kell a komplett szoftvert frissíteni, elég csak ezt az egy appot. Éppen ezért állati sok frissítés jön, a felhasználó úgy érzi, hogy az Asus roppantul odafigyel a készülékére (ami egyébként igaz), mindig reszelnek-csiszolnak valamit, javítgatják az esetleges hibákat, betesznek új funkciókat.


[+]

A felület jól használható, mappázható módon vannak az ikonok, az értesítési függöny kétlépcsős, a gyorsbeállítások könnyen elérhetők. Mindenféle módon rendezhetjük az alkalmazásokat, el is rejthetjük, le is zárolhatjuk ezeket, külön állítható, hogy melyek automatikus indulása engedélyezett és melyek legyenek azok, amelyek energiatakarékos módban is futhatnak a háttérben. Kapcsolható az értesítési led, az automatikus fényerő, a betűstílus, a betűméret. A home gomb kettős megnyomásával lekicsinyíthető a kijelzőn látott tartalom, hogy egy kézzel elérhető legyen minden, alvó állapotból pedig a kijelzőre rajzolt betűkkel úgy kelthetjük fel a telefont, hogy rögtön a beállított alkalmazás induljon el, az “S” mondjuk rögtön az előlapi kamerát lövi fel. Van Easy Mode, amely nagyobb ikonokkal és egyszerűsített menürendszerrel segít azoknak, akiknek nehéz átlátni az Android összetettségét, kapcsolhatunk kesztyűs módot télre, úgyhogy tényleg igen széleskörűen testreszabható a felület.


[+]

Elég tetemes mennyiségű extra alkalmazással jön a Zenfone Selfie, ezek egy része rögtön mehet a kukába, másik része viszont kifejezetten hasznos. Ilyen a WebStorage, ami 7 GB adatot ad felhőben, akad fájlkezelő, jegyzeteléshez a SuperNote, de nem hiányzik az igen hasznos Do It Later, ami nem fogadott hívások és üzenetek kapcsán készíthet igény szerint egy bejegyzést, majd később figyelmeztet, hogy foglalkozni kell a témával. De beszórhatunk ide weboldalakat későbbi olvasásra is. A másik Asus-okosság a What’s Next, amely egy egész képernyős widgetben szedi össze a következő teendőinket és az időjárási információkat. Az Audiovarázsló megújult, most már van benne intelligens mód, ami az aktuális alkalmazáshoz igazítja az equalizert, illetve van egy ASUS Mobile Manager névre hallgató app is, amely összegyűjt néhány már említett funkciót egy felületre, az energiagazdálkodást, az automatikus indítások és az értesítések kezelőjét és az adatforgalmi statisztikát.


[+]

Van néhány kevésbé fontos cucc, mint a Clean Master és a Dr. Safety (ezek inkább idegesítők), a Kindle szoftvere, a Zinio és a Tripadvisor, ezek egyébként is beszerezhetők a Play Áruházból. Adatkommunikációs alkalmazás a PC Link,a Share Link és a Remote Link, fent van az Omlet Chat és a Puffin ingyenes verziója, illetve egy Laser Ruler nevű kis izé, ami 50 centiméterig a lézeres fókuszt használva megmondja, hogy milyen messze van a készülék hátuljától az a tárgy, amit a kamera keresőjén látunk. Ha több mint fél méter a távolság, akkor csak annyit ír, hogy nagyobb, mint 50 centi.

Multimédia

Az előlapon és a hátlapon is 13 megapixeles kamera ücsörög, de van néhány eltérés közöttük. Kéttónusú vaku mindkettőhöz jár, lézeres fókusz viszont csak a hátsóhoz. Előbbi f/2.2-es, utóbbi f/2.0-s apertúrával jön, a szelfis modul 88 fokos látószöggel rendelkezik. A gyártó szerint a lézeres fókusz miatt 0,3 másodperc alatt talál fókuszt a hátsó kamera, ez egyébként tényleg így van, ha hajlandó fókuszálni egyáltalán, mert előfordul, hogy ezt elfelejti és a kijelző megérintése kell hozzá, hogy meglegyen az élesség.


[+]

A szoftver elég komplex, 19 féle üzemmódot ismer, ezek közül nyilván az automatikus a legtöbbször használt. Ebben a módban a készülék megpróbálja felismerni a környezeti viszonyokat, ha szükséges, akkor felkínálja a HDR-t, az éjszakai módot, vagy a kevés fény módot. Ez utóbbi 3 megapixeles képet csinál azt ígérve, hogy kábé töksötétből is valami látható dolgot hoz össze és jelentem: ez működik is, noha ettől még nem lesznek szignifikánsan jobb minőségűek a fotók, de legalább látszik, hogy mi van rajtuk.


[+]

Említést érdemel még a kézi üzemmód, ahol van vízmérték, lehet állítani a fehéregyensúlyt, az expozíció korrekciót és az ISO értéket, de sajnos az expozíciós időt nem. Persze a többi üzemmód is néha jól jön, készíthetünk GIF animációt, van tilt shift, panoráma, eltávolíthatók a háttérből emberek és tárgyak, akadnak effektek és a mélységélességgel is tudunk játszani. Mivel az előlapi kamerát használva ugyanezek az üzemmódok mind elérhetők, ezért magunkról is készíthetünk animgifet (például ilyet), ha pedig többen akarunk szerepelni a képen, akkor a panoráma is bevethető. Először jöjjenek a hátlapi kamera alkotásai:

Nem rossz, de azért a kiválótól még messze van, nagyon zajosak a fotók, emiatt a vonalélesség sem az igazi, de legalább nem mossa szét az algoritmus az összes képet. A dinamikatartomány mobilos berkekben nem számít rossznak, a színeket is jól visszaadják a képek, de még bőven lenne mit csiszolni ezen a kamerán. Főleg a sarkokat nézve elég kiábrándító az eredmény, noha ez csak 100%-os nézetben szembeötlő, monitornyi méretben szemlélve elégedettek lehetünk. Az előlapi kamerával is csináltuk fotókat, a vaku tényleg hasznos (utolsó kép), viszont a szépítési effekteket könnyen túl lehet tolni, mert nem csak a kép készítése előtt, hanem utólag is rámehetünk a fejünkre mindenféle trükkel, aminek azért ijesztő eredménye is lehet (utolsó előtti kép).

Videót Full HD felbontásban tudunk rögzíteni (tesztmozi itt, éjszakai felvétel pedig emitt), van lassított és gyorsított (timelapse) lehetőség is, előbbi esetben ez a felbontás csökkentésével jár. Ezeket röhögve le is játssza a készülék, van egy primitív videoszerkesztő is MiniMovie néven, illetve a képeinket is tudjuk utólag módosítani, forgatás, vágás, keretezés, effektezés nem akadály.


[+]

A zenei rész hozza a szintet, az Asus lejátszója tudja mindazt, amit elvárhatunk, albumborítót megjelenít, van elalváskapcsoló, equalizer, képes csatlakozni felhős tárhelyekhez és onnan streamelni a zenét. Kihangosítva átlagos, de elég erős a hangja, a mellékelt fülessel már sokkal jobb a helyzet, egy komolyabb headsettel pedig tényleg korrekt, ahogyan ezt a lenti méréseink is alátámasztják. Nem hiányzik a készülékből az FM-rádió sem, ennek használata mindenképpen megköveteli, hogy valamiféle fülest bedugjunk a jack csatlakozóba, ennek zsinórja lesz ugyanis az antenna.

Alacsony zajszint mellett adja vissza a hangokat a Zenfone Selfie
Alacsony zajszint mellett adja vissza a hangokat a Zenfone Selfie

Adatátvitel, akkumulátor

Bár sok helyen olvasni, hogy a Zenfone Selfie dual-active módban kezeli a két SIM-et, ez sajnos nem igaz. Ha az egyik kártyán beszélünk, akkor a másik lelép a hálózatról és nem elérhető módba kapcsol. Erre az Asus is azt az orvosságot kínálja, hogy a két szám egymásra irányítható, de ez általában pluszköltséggel jár. Adatkommunikációs fronton viszont nem lehet okunk panaszra, adott a 4G (mind a két kártyán is akár), elég jó a WiFi modul, a GPS és GLONASS támogatással történő pozíciószerzés roppant gyors, illetve az NFC is a repertoár része.


[+]

A böngésző is az Asus saját fejlesztése, majdnem tökéletes. Rengeteg apró opciót babrálhatunk, még nyomtatási lehetőség is van, ha rendelkezünk erre alkalmas printerrel, de van olvasási mód, ami csak az adott oldal szöveges tartalmát mutatja, 16 lapot tarthatunk egymás mellett nyitva, a görgetés és a nagyítás villámgyors. Egyetlen bánatom, hogy néha az alsó sor eltakarja az oldalak alján levő pár sort, de ez általában intelligensen eltűnik, ha lefelé görgetünk.

Két SIM, microSD és akkumulátor a hátlap alatt
Két SIM, microSD és akkumulátor a hátlap alatt [+]

Az akkumulátor 3000 mAh kapacitású, Li-Pol technológiával készül és simán hozza a másfél napos üzemidőt. Rengeteg módon paraméterezhetjük az energiagazdálkodást, alapból van négyféle működési beállítás, a teljesítmény nevű csutkára hajtja a hardvert, az intelligens igyekszik annak megfelelően lekapcsolgatni a processzort órajelét és magjait, hogy éppen mit csinálunk. A takarékos mód lekapcsolt kijelző mellett nem használ adatforgalmat, míg az ultra energiatakarékos változat csak a hívásokat és az üzeneteket engedi. Mindegyik opciónál megsaccolja a készülék, hogy még hány órát tud menni töltés nélkül, ami egyébként gyorsan történik a BoostMaster megoldásnak hála (40 perc alatt 60%-ot lehet beletolni), s ezúttal nem maradt ki a vezeték nélküli Qi szabvány támogatása sem.

Nincs háttérvilágítása az előlapi érintőgomboknak
Nincs háttérvilágítása az előlapi érintőgomboknak [+]

Értékelés: Asus Zenfone Selfie (ZD551KL)
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Zenfone Selfie most majdnem annyiba kerül, mint egy 4 GB RAM-mal szerelt Zenfone 2, amelyben erősebb, Intel chipset dolgozik. A Selfie előnye a nevéből fakadó előlapi kamera és vaku, a lézeres fókusz, illetve a Qi töltés, egyébként jobbára ugyanazt a funkcionalitást kapjuk meg. Ráadásul nem is dual-active, bár ez talán keveseknek lényeges. Az viszont biztos, hogy 100-110 ezer forintért egy remek telefont kapunk, elég gyors, nincs memóriazavarban, frankó a kijelző, a kamera sem vészes, az üzemidőre sem lehet különösebb panasz. A felhasználói felület remek, rengeteg apró extrát tud a készülék, akinek fontos, hogy normális felbontású és minőségű képeken szerepeljen egyedül vagy többedmagával, az bizony az előlapi kamerát is fogja értékelni. Három hasonló versenyző van mostanság a piacon, a HTC Desire Eye, ami erősebb hardverrel, kevesebb RAM-mal és karcsúbb akkuval 130 lepedő körül mozog, az itthon hivatalosan nem kapható Sony Xperia C5 Ultra hatalmas kijelzővel és MTK chipsettel 100 ezer forint körül és a Lenovo Vibe S1, ami itthon még nem elérhető, de drágább lesz, mint a Zenfone Selfie. Látszik, hogy ezek a gépek nagyjából egy árszinten mozognak, az Asus mellett szól a két SIM kezelése, a Qi töltés, a többieknél valamivel jobb üzemidő és a remek felhasználói felület. A Tetszett plecsnit megérdemli, de akinek nincs szüksége a vezeték nélküli töltésre és a combos előlapi kamerára, az jobban jár egy 4 GB-os Zenfone 2-vel.

Asus Zenfone Selfie

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Asus Zenfone Selfie (ZD551KL)
Asus Zenfone Selfie Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 156,5 x 77,2 x 10,8 milliméter
Tömeg 170 gramm
Színvariációk Szürke, fehér, rózsaszín, világoskék
SIM-foglalat 2db microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (403 ppi)
Kijelző és készülékház védelme Gorilla Glass 4
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 615
Processzor típusa nyolcmagos Cortex-A53 4 x 1,7 GHz + 4 x 1 GHz
Processzor csíkszélessége 20 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 405
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900//1700/1800/1900/2100/2600
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth van / 4.0
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, WiFi hotspot, Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés/ne zavarj
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter van
Extra szoftverek What's Next, Do It Later, Fájlkezelő, Zseblámpa, SuperNote, CleanMaster, Dr. Safety, PC Link, Remote Link, Omlet Chat, Laser Ruler, MiniMovie
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, lézeres autófókusz, kéttónusú led vaku
Másodlagos kamera 13 megapixel, kéttónusú led vaku
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 255 óra
Beszélgetési idő 23 óra
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, gesztusvezérlés, Qi töltés
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: békés arcot vágok

    Az ASUS is beszállt a szelfimobilos gyártók közé, a Zenfone Selfie nagy felbontású előlapi kamerával vakuval próbálja kielégíteni az erre fogékonyak igényeit.

  • ASUS Zenfone 2 - felezőpont

    Az öthüvelykes Zenfone 2 (ZE500CL) feleannyi processzormagot, kijelzőpixelt és RAM-ot tartalmaz, mint az 5,5 hüvelykes fivére, és pont fele annyiba kerül.

  • Asus Zenfone 2 - agya, mint egy planéta

    4 GB RAM-ot kapott a Zenfone 2-es készülékcsalád legkomolyabb darabja, a ZE551ML névre hallgató variáns. Másban is brillírozik, de a fotózás nem az erőssége.

Hirdetés