Alcatel One Touch 990 - érintsd meg a droidot

Multimédia

A telefon hátlapján található autofókuszos kamerával maximum 5 megapixeles, azaz 2592 x 1944 képpontos felbontású fotókat lőhetünk, valamint 800 x 480 pixeles felbontású videókat is rögzíthetünk. Utóbbi esetében a videó- és audió-tömörítőt mi határozhatjuk meg, előbbi MPEG4, H263 vagy H264, utóbbi pedig ARMNB vagy AAC lehet; a tesztvideő itt érhető el. A kameraszoftverben állíthatunk az expozíció-korrekción (-2 és +2 között), hat jelenetből választhatunk, módosíthatjuk a fehéregyensúlyt, a képméretet és a minőséget, a fényérzékenységet is átkalibrálhatjuk (ISO100, 200 és 400), valamint maximum háromszoros digitális zoomot is alkalmazhatunk.

Alcatel One Touch 990

A készült fotók minősége távol áll a tökéletestől: a zajszűrő algoritmus miatt kissé elmosott képeink lesznek, a világos részek hajlamosak beleégni a fotókba, néhol pedig a kromatikus aberráció nyomait is fel lehet fedezni. A makró mód nem az igazi, 8-10 centiméterről fényképezve már elromlik a fókusz, így az objektumok homályosak lesznek. A LED-es villanó fénye gyengécske, maximum pár méteres hatótávolságú, az éjszakai történések megörökítésére tökéletes, komolyabb fotózásra viszont alkalmatlan. Persze sokkal többet nem is lehetne elvárni, mivel mobilról van szó.

Alcatel OT-990 Alcatel OT-990

Az alap androidos zenelejátszó felületét igen komolyan átrajzolták az alcateles srácok, egy háromdimenziós hatást keltő UI-t kapunk, ezen csúszkálnak ki és be az albumborítók. MP3, AAC, AAC+ és WMA formátumokat játszhatunk le, a zenéket előadók és albumok szerint csoportosított nézetekben böngészhetjük, a program kezeli a lejátszási listákat is, a hangszínszabályozó viszont hiányzik, ezt a gyenge minőségű füles miatt nem volt olyan jó ötlet kihagyni. Természetesen rádiózásra is lehetőségünk van, ehhez viszont csatlakoztatnunk kell a fülest (vagy egy egyéb, 3,5 milliméteres aljzattal rendelkező kiegészítőt), mivel a készülék azt használja antennaként. A program képes az állomások automatikus hangolására (persze kézzel is megadhatjuk a frekvenciákat), valamint a velük kapcsolatos információkat is meg tudja jeleníteni. Kapunk egy igen alap videólejázsót is, amely az MPEG4, H.263, H.264 formátumú fájlokat képes megnyitni; a tekerésen és a megállítás/lejátszás funkción kívül semmire nem képes az alkalmazás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés