Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #7779 üzenetére

    Ahogy látom megint kiakadtál... =/ :U
    Ez csak egy fórum, ahol beszélgetünk. A téma mind1, nem szabad, hogy a személyes érzelmek befolyásoljanak.
    Nekem már sokszor volt olyan, hogy egy topicban xy kolegával jól összevesztünk, osztottuk egymást ahogy azt kell, közben meg egy teljesen más topicban megegyezett a véleményünk, és egy harmadik embert közösen próbáltunk meggyőzni, ill felvilágosítani.
    Szóval ez itt nem személyes dolgokról szól.
    Próbáld úgy felfogni mint egy kérdez feleleket :) Ez csak egy vita, ahol mindenki elmondja a véleményét és kész. Ha nem sikerül érvényesíteni az elképzelésedet hát sebaj... Másik topicban majd ti is "egyoldalon" lesztek :)
    Amúgy pont ez az, amit el kéne felejteni. Hogy nincsenek oldalak. Csak beszélgetünk személyes érzelmek nélkül. Azért mert itt nem értetek egyet valamiben az még nem jelent semmit. Megbeszélitek azt kész, ez van.

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #7782 üzenetére

    "megtaláltam azt a választ ami nem zavar a hitemben és mégis kellően "tudományos"."

    Akkor ezt akár el is mesélhetnéd nekünk! :K
    Elég nyitottnak tartom magam. Bár a teremtéstörténet, amit elolvastam (itteniek javaslatára) elég abszurdnak tűnt. Így kíváncsi lennék, hogy lehet kellően tudományos válaszokat találni.

    "Igazat kell adnom Dany007-nek."
    Ugye, hogy nem olyan nehéz az? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #7784 üzenetére

    Okés, de te (is) viszont Vele foglalkoztál, nem pedig azzal amit írt. A kettőt nem szabad egybemosni.
    Kérj tőle érveket. Bizonyítékot, idézetet, akármit.
    De azzal te se vagy előrébb, hogy megmondod neki, hogy nem hiteles. Ez sem érv, hogy te mondod neki, hogy nem hiteles mert te úgy gondolod.
    Te sokat idézel a szentírásból. Azok jó érvek hasonló szituációban. Kérd tőle te is ezt, teljesen higgadtan. Aztán meglátod, hogy mi lesz.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #7787 üzenetére

    Az előzőben tényleg igaza van dudikának!

    Elvégre gondolj csak bele.... (itt jönnek az érvek : )
    Láttad te már valaha a Bibliát? Fogtad te már a kezedben?
    Mert én nem hiszem. Csak a másolatát! Az eredetit el se tudnánk olvasni.
    Szintén gondolj bele, hogy az eredeti Biblia ~ 2000 éves. És azon a bizonyos híres arámi nyelven íródott. És nem elég, hogy 2000 éve írták, ahogy az sem hogy már rég kihalt nyelv, de ráadásul teljesen más karaktereket használ, mint a mostani írásunk.
    És akkoriban még hírében se volt olyan, hogy nyomda!
    Ami azt jelenti, hogy az előbb említett 'mocskosul nehéz' nyelvezetet nem tudták másképp továbbadni, mint kézírással!
    A nyomdagépet az 1400-as évek közepén találták fel! Gondolj bele (újfent) hogy ez azt jelenti, hogy 1500 éven át (kisebb kezdetleges eljárásokat kivéve) nem volt más lehetőség a Biblia sokszorosítására, mint kézzel átírni az egészet. 1500 éven át... Tudod te mennyi idő az? :) Rengeteg...
    Szerinted abból a nehéz nyelvezetből évszázadokon át a világ összes nyelvére lefordított írás szó szerint ugyan az marad, mint a 2000 évvel ezelőtt írt eredeti?
    Mert én ezt abszolút nem tartom lehetségesnek. Kizárt dolog...

    Félre ne értsd. Nem azt mondom, hogy a lényege, mondanivalója nem egyezhet meg a 2000 évvel ezelőtti eredetivel. Hanem azt, hogy szó szerint mondatról mondatra a fentiek leírtak alapján nem lehet ugyan az.
    És akkor még azt hozzá se vettük, hogy bizonyos szavaknak akkoriban teljesen más jelentése volt, mint maiaknak.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #7790 üzenetére

    De nemérted?:)
    Én elhiszem, hogy garantálja, hogy az van, ami oda le van írva. De ez csak az eredeti Bibliára igaz. Nem az 1 milliárd 645 milliomodik 1500 éve írt másolatára!
    Itt most nem arról van szó, hogy a 2000 éve írt Bibliában szó szerint vannak írva a dolgok vagy sem. Hanem, hogy amiért ennyi ideje másolják, kezdetleges módszerekkel, meg össze vissza fordítódott egyik nyelvről a másikra, ezért több, mint v.színű, hogy valamennyit változott. Lett némi különbség a nyelvekben az elmúlt 2000 évben...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz euchi #7797 üzenetére

    Igen, voltaképp egyet kell értenem Kymcoval.
    Elég jó magyarázatot adott. Ezért nem is tudtam rá mit írni, annyi hogy okés kicsit kevés lett volna : )
    De azért vannak fenntartásaim :)
    Ahogy dudika is írta, az évszázadok alatt nyelvről nyelvre fordították. Tehát nem az eredetit fordították le angol magyar stb-re, hanem először erre a nyelvre, aztán arra, aztán amarra stb... Másrészt bizonyos szavak jelentése erősen megváltozhatott az évek folyamán, bár ahogy látom erre is van 'megoldás'.
    Amúgy nem mondtam azt sose, hogy lényegi részben talán eltérne az eredetitől, csupán azt, hogy szó szerint biztos nem egyezik meg.

    A különböző kifejezések közti különbséget meg már simán a mai angol - magyar között is észre lehet venni. Most hirtelen nem jut eszembe jobb példa, 'have a good meal'. Tisztán fordítva ez annyi, hogy legyen jó ételed. Magyarba fordítva mivel ez egy kifejezés azt jelenti, hogy jó étvágyat. Tehát ilyesmi eltérésekre is gondoltam a Bibliával kapcsolatban.

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #7805 üzenetére

    A vita szerintem nem gond. Vannak izz nálam sokkal hozzáértőbb emberek, lehet jönne válasz 1-2 megválaszolatlan kérdésre.
    Az izotópos alatt a C14-re gondolsz, vagy egyébre? Vagy mindre? Ha jóltudom a C14-gyel kb 10 ezer évre visszamenőleg lehet pontos adatokat kapni. Egyéb izotópok felezési idejével meg elvileg távolabbra is lehet látni. Ez szerintem azért lehet elég pontos, mert a felezési idő egész jól számolható folyamat, amit sok kísérlet támaszt alá. Persze ha szennyezett a minta akkor az jókora félreértésekre adhat okot. Anno még mi is számoltunk ilyesmit 4.-es fizikaórákon, de már elfelejtettem az egészet úgy ahogy van :)
    A C4-gyel kapcsolatban a Torinoi Lepel kapcsán hallottam kételyeket. Miszerint egyes vizsgálatok 1200 talán 1400(?) körülre teszi a korát. Más meg jóval korábbi időpontot állapít meg... Szal érdekes. Mondjuk legutóbb meg azt hallottam (...), hogy az egész hamisítvány... Szal ezt a részt is jól megkavarták már.

    A fény sebessége megint más téma... Tudtommal eddig az összes kísérlet és mérés azt igazolta, hogy állandó, minden körülmény között. Logikusnak tűnhet, hogy a nagyobb gravitáció, mivel képes meggörbíteni a fény, akár le is lassíthatná. Elvégre a görbült pályán nagyobb távot kell megtenni állandó sebességgel, akkor elvileg lassabbnak kéne észlelni. De valamiért mégis az idő az ami lelassulni látszik.

    Az evolúcióban én is sok kérdést látok, amire nem tudok választ. De ez akár adódhat a tudatlanságomból is, bár nem vagyok benne olyan biztos.

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #7810 üzenetére

    A gravitációt a legjobb úgy elképzelni, mint a tér görbületét. Ezért végülis a két pont között elvileg megnő a távolság. (mivel a legrövidebb út az egyenes) És vele görbíti az időt is.Ezért a fény hiába tesz meg több utat, az időben nem változik. Az időt meg a fénysebesség nélkül nemigazán lehetne meghatározni... Bár én még azzel se tudom. De a fénysebesség egy időbeli határ is, ahol elvileg megáll az idő(?) És az ezt eredményező képlet kisebb szinten, de igazolt is. A legjobb példa erre a gps műholdak.

    @Dalai Láma: igen az a 6 ezer éves Föld elég poénos elképzelés. Rengeteg dolog van, vizsgálat stb, hogy már több tízezer éve volt itt élet, kellett, hogy legyen. És ezek csak a pontosabb vizsgálatok. A jelenlegi változások, és kísérletek megfigyeléseiből következtettek, hogy mi lehetett X évvel ezelőtt. Vannak fizikai állandók, amik kis megváltozásával már nem jöhetett volna létre ez a világ amit ismerünk. Se Föld, se csillagok se semmi. Így okkal lehet következtetni, hogy a fizika többé-kevésbé állandó kell, (mert nem a fizika törvényei változtnak meg, hanem max az általunk leírt képlet / elmélet akármi fejlődik, pontosabb lesz stb..) hogy legyen, így a múltban is az volt.

    Ha az evolúció ellen meg tudományos érvek vannak, akkor annak érdemes utána járni. Van pár dolog, ami nekem is sántít benne. Illetve amit szvsz nem magyaráz meg. Az, hogy sokkal több mellette az érv még nem azt jelenti, hogy tökéletes az elmélet. Lehetnek benne apróbb hiányosságok, de amúgy egész jól megállja a helyét. így lehet, hogy ez is csak kiegészítésre szorul.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz euchi #7865 üzenetére

    Na igen. Ez a bosszantó a PH!-ban : ) Ha az ember kihagy egy fél 7végét, akkor úgy elszaladnak az események, hogy már azt sem tudom hol tartottam...
    Hát, ez a civódás sem jelent mást, minthogy mennyire másként lehet értelmezni azt a bizonyos könyvet. Miközben voltak / vannak itt páran, akik szerint ez nem lehetséges... :U
    Persze ez sem a legjobb példa rá, de azért a lényeg érezhető.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #7828 üzenetére

    "Az Isten nem azért ad hatalmat valakinek, hogy a bűnt halmozza, ezt butaság volna így értelmezni. Arra ad hatalmat, hogy belesimuljon Isten tervébe..."

    Ezzel így nem teljesen értek egyet... Hitler már akkor tudta mit is akar elérni, amikor még messze nem volt hatalmon. Amikor 33-ban hatalomra került már rég tudta mit akar véghezvinni és miként.

    @Dalai Láma:
    Egy tudósnak nem az a motivációja, hogy kiderítse, hogy a hívők hülyék és tévednek. Egyszerűen az igazságot, és a dolgok működését próbálja kikutatni.

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Dalai Láma #7872 üzenetére

    Igen, ezt már párszor észrevettük itt a fórumban.
    Ha azt mondom asztal, akkor az is sok mindent jelenthet. Én most a számítógépes, windowsos asztalra gondoltam... V.színű, ha ezt majd 1500 év múlva elolvassák, nem fogják tudni, hogy mi az az asztal a windowsban... :U
    Amúgy erre az egészre egy nagyon jó példa a Csillagkapu 2. évad 6. része - Thor szekere.
    Nagyon jól átadják a mondanivalót. Nagyon jó a színjátszás is. Az ember át tudja érezni, mire is gondoltak az írók.
    Pontosan az a lényege, hogy egy jóval fejlettebb faj milyen módon képes befolyásolni, illetve irányítani egy fejletlenebb emberi fajt a mitológia és legendák, na meg a technológia segítségével.

  • Dany007

    veterán

    válasz euchi #7880 üzenetére

    Azért az nagy 'poén' lenne... már ha megtalálnák és bizonyítani is tudnák...
    Amúgy hogy tudnák bizonyítani? Gondolom egy Jézus Krisztus felirat egy koporsón nem elég... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz euchi #7887 üzenetére

    Igen, én is ironikusan értettem azt a poént :)
    Engem speciel nem zavarna egyik változat se. Ha kiderülne, hogy létezik, és az se hogyha nem. Megdöbbentene mindegyik verzió az tény. De végre fény derülne az igazságra!

    Ha bebizonyosodna hogy létezik, biztos alapjaiban változna meg a világ. Elvégre akkor azzal együtt szinte minden tanítás, minden a pokoltól a mennyig igazolódna. Talán jobb világ lenne. Mert az ember végre biztosan tudná, hogy a földi tetteiért elég kemény felelősségre vonás várható majd. Elcsitulnának a vallási ellentétek is. Elvégre már nem lenne min vitatkozni. Ez a topic is bezárhatna :(
    De amíg kétségek között vagyunk, addig ez csak álom. Elvégre az embernek természetéből adódóan nem elég a hit! Nem elég, ezért is jött létre a tudományunk. A fejlődés, a technika stb...

    Amúgy #7893: ez szép volt :)

  • Dany007

    veterán

    válasz lao ce #7896 üzenetére

    "hogy akkor most melyik is ez az isten, kinek az istene stb."

    Az egész gondolatkísérletnek pont ez a lényege. Hogy nem csak tisztán kiderülne, hogy létezik Isten. Hanem hogy bebizonyosodna melyik is! Az a lényege az egésznek, hogy az Istennel kapcsolatos kétségek megszűnnének. Ergo tudomásunkra jutna, hogy létezik, pontosan melyik vallás szerinti is és így tovább.
    Persze, amit írtál az reális is lenne, de épp ezt akarjuk kiküszöbölni.

    Ha viszont nem derülne ki, akkor a gond az, hogy más vallások vennék át a főszerepet. Tehát ha bizonyíthatóan megtalálnák Jézus sírját a maradványokkal. Akkor max a keresztény vallásnak lőttek, de többi más istenben hívő vallás viszont erőre kapna.

  • Dany007

    veterán

    válasz leviske #7974 üzenetére

    "Tudsz nekem mondani 3-4 dolgot a Bibliából, ami bizonyítottan hülyeség és nem csak a tudatlanság miatt tűnik annak?"

    Tudatlanságból adódó hülyeségek vannak a Bibliában igen.
    És tudok jópárat. Olvasd el a teremtés részt... ha nem érted szólj majd írok konkrét példát.

  • Dany007

    veterán

    válasz Louro #8387 üzenetére

    Én már csomószor hallottam erre a választ hívő emberektől. És a válasz egyértelmű igen volt. :U

  • Dany007

    veterán

    válasz Louro #8390 üzenetére

    Pedig pofon egyszerű. Szerintük ha létezik is földönkívüli élet, akkor azt is Isten teremtette.
    Persze erről egy szó sincs sehol, mert eleve az ember úgy lett teremtve, hogy erről nem kell tudnia.

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #8394 üzenetére

    Az a gond, hogy ezt az élő kapcsolatot csak ők saját maguk tudják / látják / hallják / érzik stb...
    Én nem tudok odamenni egy hívőhöz és 'belehallgatni' abba az élő kapcsolatba... =/

  • Dany007

    veterán

    válasz Louro #8396 üzenetére

    Az utolsó két mondatot nem teljesen értem : )
    De tény, hogy nem vagyok megtért keresztény.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #8399 üzenetére

    Oké, de ez csak egy gondolatjáték volt.
    Amolyan tegyük fel ha... Érted? Senki nem állította biztosan...
    Csak tegyük fel ha kiderülne hogy létezik földön kívüli élet. Legyen az egy halacska, vagy valami emberszerű lény, vagy akármi... Na akkor mit szólnál? (és most nem arra gondolok, hogy elhinnéd-e vagy nem, mert azt feltételezzük hogy tényleg létezik)

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #8405 üzenetére

    Nem követtem az elmúlt pár nap eseményeit, de kb tudom mi megy itt.
    És hozzád kapcsolódva, JJános kapcsán kb ugyan ezt mondhatnám. Igaz nem lekezelő a stílus, de elég extrém ahhoz, hogy az emberben megemelkedjen a vérnyomás.
    Szóval a másik oldalon is van egyfajta unszinpatikus, irritáló stílus, amit nehéz nyugodtan higgadtan kezelni, de azért megpróbáljuk.
    Szerintem az itt elhangzottakat te se vedd személyeskedésnek. Ha valami talán lenézőnek tűnik, akkor az nem a te személyed ellen irányul, hanem maximum a vallásod ellen. Az ellen amit a vallásod mond / állít stb.

  • Dany007

    veterán

    válasz Louro #8414 üzenetére

    Áh ez nem vészes. Sajnos van aki nem képes úgy gondolkodni, hogy 'tegyük fel hogy'.
    Ez megszokott, hogy vannak páran, talán mindkét oldalról, akik csak csőlátásban néznek a világra...
    Szal ez van. Az Ádám és Éva mese meg már nagyon elavult. Persze, hogy máshova nem teremtett Ádámot és Évát, mert az akkori emberek azt se tudták mi a Hold, sajt vagy csak egy folt az égen...? Nem hogy földönkívüliekkel foglalkozzanak...

    Ezzel szemben érdekes, hogy pár Dél-Amerikai kultúra állítólag már évezredekkel a Biblia előtt komoly asztrológiai megfigyeléseket folytatott. Mondanom se kell, mindeközben a nagy Európában még lapos volt a Föld, és vigyázni kellett, nehogy leessenek róla... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz csemberlen #8421 üzenetére

    Számomra csak az a furcsa, hogy ilyenkor bezzeg fel lehet hozni a tudományt példának, bizonyítéknak.
    De amikor a tudomány azt bizonyítja, hogy az ember évmilliók alatt alakult és fejlődött idáig, na az már nem tetszik... A homo erectus, homo habilis meg a többiek kit érdekelnek,nem? :)

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #8437 üzenetére

    Szerintem azért ez nem erről szól... Legalábbis én sose vettem személyes dolognak ezeket a vitákat. Na jó, JJánossnál azért 1-2x megfordult az agyamban 1-2 személyeskedő gondolat, de tény, hogy ő elég extrém e téren :)
    Amúgy szerintem az is gond, hogy már ugyan azokat a köröket futjuk sokadszorra. És a végén egyik fél se meggyőzhető 100%-ig. Van aki meg élből elutasít mindent...

  • Dany007

    veterán

    válasz 7600GT #8530 üzenetére

    Oh, hát erről lemaradtam.
    Előttem már szépen összefoglalták a lényeget...
    Szóval a fizika jelenlegi állása szerint, az ősrobbanás előtt az időnek nem volt jelentősége, mivel nem is létezett...
    A tér és az idő erősen összefonódik, és egymástól függ. Ezt az összefonódást számos téren lehet bizonyítani és tapasztalni.
    Mivel az ősrobbanás idején minden anyag egy sűrű pici pontban zsúfolódott össze, így maga az idő is... Az univerzum születése, és tágulása során nyert értelmet maga az idő is.
    Hogy előtte mi volt, azt még feltételezni se nagyon lehet. Ugyanis abból az időből semmiféle bizonyíték, jel vagy nyom nem maradt fenn, aminek a segítségével következtethetnénk. Hasonlóképp nem is látunk el odáig, így esélyünk sincs megfigyelni az eseményeket, ami a szingularitás mivoltából adódóan eleve képtelenség.
    A tudósok azt szokták mondani, hogy az ősrobbanást, illetve az azt megelőző időket 'meghagyják' Istennek. Mivel valaminek el kellett indítania a folyamatot. Így még mindig helyet szorít a tudomány a vallásnak. Persze ez így már korántsem néz ki olyannak, ahogy a Biblia leírja...

    Az, hogy szellemi lét, ez így nagyon tág fogalom. Kicsit konkrétabban kéne körülírni. De inkább azt mond, miből gondolod, hogy van, illetve volt ilyen. Én miből gondolom, hogy nincs? Nem gondolom. Csupán jelenleg nincs rá semmi érdemi bizonyíték, ami ezt alátámasztaná. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem létezik, de azt sem erősíti meg, hogy igen.

    Az emberek 98%-a hitt a Nagy Láb (big foot) létezésében is. Aztán még is kiderült, hogy az egész kamu. A felvételek hamisak voltak, vagy egyéb módon magyarázható... A leghíresebb felvételről több évtized után derült ki, hogy csak színjáték volt, még a készítője is elismerte...
    Szóval az, hogy az emberek nagyrésze miben hisz nem jelent az ég világon semmit.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #8547 üzenetére

    Igen. Mivel írtam, hogy a téridő összefonódik.
    A tér görbülete az idő 'görbületét' torzulását is okozza. Erre legegyszerűbb bizonyítékok a GPS műholdak. Persze biztos ez is kamu... :U
    Az ősrobbanást pedig a galaxisok mozgásából, gyorsulásából, megfigyelésekből, a visszamaradt háttérsugárzásból és még kismillió másból következették. Nem légből kapott dolog.
    Nálunk sokkal okosabb intelligensebb tudósok dolgoznak ezen, nem én találom ki... :U
    De persze szerinted, a vallással szemben, minden világszinten elismert tudóst is le lehet szólni, nem?
    Az idő az csak egy fogalom. Tér nélkül fénysebesség nélkül nemigazán tudnád megfogalmazni sem, hogy mit is jelent! Így amikor a tér teljesen önmagába görbült az idő is vele együtt. Ezért az idő csak abban az ici pici kis pontban volt értelmezhető, márha azt annak vesszük.
    Egyszóval igen, ez több, mint valószínű, hogy így volt, vagy hasonló módon.
    Aztán, hogy azt a pontot isten tette oda, vagy csak egy űrlény odaszarta, az már édesmind1.

    Amúgy még mindig jobb észérvekkel, bizonyítokkal és megfigyelésekkel alátámasztott tudományban hinni, mint elhinni, hogy jött egy természetfeletti mindenható lény, és ő csinálta ezt az egészet. Ami ráadásul a hiten alapszik. Mivel semmi érdemi bizonyíték nincsen rá!

    "hogy találkoztam ezzel az Istennel, ragaszkodsz, ehhez a hihetetlen, és emberi elme számára röhejes valótlansághoz?"

    Igen, akkor mutass nekem valóságot :) Mutasd meg a videót, amikor Istennel találkoztál. Vagy a képeket legalább. Ja, hogy nem volt nálad fényképezőgép? : o Az nem jó. Akkor legalább a hanganyagot mutasd meg, a beszélgetést hadd hallgassam meg.

    Na? Melyik a nagyobb röhejes valótlanság? Beszélgetni egy természetfeletti lénnyel, aki az egész világot teremtette, de őt még soha senki nem látta, nem hallott, nem készült róla se kép se felvétel se semmi, vagy elhinni, hogy az univerzum a téridő tágulásából és annak sebességéből következően a múltban valamikor egyetlen pontból indult ki?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #8551 üzenetére

    És ezzel nincs is semmi gond, így fejlődik a tudomány. Nem is életet akarok rá alapozni, pusztán egy jobb reálisabb világképet.
    Olyan ez mint egy soha véget nem érő puzzle. Viszont bizonyos részegységeket a teljesség és abszolút igazság megismerése nélkül is tudunk ,ismerünk már.
    Persze abszolút igazság nincs. De folyamatosan fejlődik a kirakó. És már-már körvonalazódik az Eiffel torony képe. Mindig 1-1 lépéssel közelebb jutunk az igazsághoz, amit ugye nem érhetünk el, de addig is rengeteg 'részegység' van, amit felfedezünk, megismerünk.
    Ezzel szemben a vallás a kirakóra azt mondja, hogy az a Tádzs Mahal és kész.

    Amúgy ez a kommunikációs dolog nem olyan egyszerű, mint írod.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #8553 üzenetére

    Én is ezt mondtam. Hogy nem zárhatjuk ki, de addig a bizonyos pontig ismerjük a menetét. Azelőtti idők pedig nem relevánsak a tudomány számára.

    "De úgy, hogy beszél velem, sem kell hinnem, mert felfogtam az érzékszervemmel."

    Melyik érzékszerveddel? :)

    "Én a tudományt szeretem, amíg nem ellenkezik a hitemmel, vagy a tudományommal."

    Ez a legrosszabb! Amikor csak azt fogadod el, ami a te nézeteidnek tetszik, a többit nem... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #8558 üzenetére

    De mért nem mondasz mást? Mi titkolni valód van? Sőt, mért van egyáltalán bármi titkolnivalód?
    Látod ez a furcsa nekem ebben. Rákérdezek, normálisan, igaz szándékosan úgy, hogy egyértelmű választ kapjak, erre azt írod, hogy mást nem mondasz... =/

    Teljesen mind1, merre tekerjük a mondatot. Az régen rossz, ha azt nem fogadod el, ami neked nem tetszik... :U

    Ennyi erővel én elfogadom, hogy a Mennybe jutok ha jó kisfiú leszek, de azt nem, hogy ehhez hinnem is kell! Na? Nem hangzik hülyén?

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #8564 üzenetére

    Neem :) Te azt írtad azt nem fogadod el, ami neked nem tetszik!
    Aztán, hogy az a rész nekem milyen, tökmind1.

    Cselesen kitértél pár válasz elől megint. Bár ez így többet mond mintha leírtad volna.

    "Ennyi erővel én elfogadom, hogy a Mennybe jutok ha jó kisfiú leszek, de azt nem, hogy ehhez hinnem is kell! Na? Nem hangzik hülyén?"

    Itt most nem az a lényeg, hogy elfogadom-e vagy sem. Csak egy példa. A lényeg az, hogy te is hasonlóan állsz a tudományhoz. Valamit elfogadsz, valamit meg nem, mert az neked nem tetszik!

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #8567 üzenetére

    Na látod... Ott a gond. A nem tartozik hitetlenekre... :D Ez nem így működik... Szerinted egy pap vagy akárki mikor mondana ilyet?

    A tudománynak nem bizonyított részét nem is kell elfogadni. De nem is erről beszéltünk. Te azokat a részeket se fogadod el, amik bizonyítottak, csak mert ellenkeznek szerinted(!) a Bibliával...
    Nehéz megértenünk egymást , tudom. Kicsit mind a ketten elvakultak vagyunk a 'hitünkkel' kapcsolatban.

  • Dany007

    veterán

    válasz #31757056 #8571 üzenetére

    Ugyanmár. Ebben nem volt semmi új, se meghökkentő.
    Egyértelmű, hogy minden után van valami más. Ahogy írtad is, a semmiből nem nagyon lesz semmi sem.
    Ergo ha ezzel Isten létezését akarta volna bizonyítani, akkor utána egyből kezdheti is a következő kérdés bizonyítását, hogy Istent ki alkotta? Mert az ő levezetéséből adódik, hogy csakúgy nem lehetett, mert a 'semmiből nem lesz semmi'. Ergo azok után logikus kérdés, hogy Őt ki teremtette... És ezzel vissza is jutottunk ugyan oda, ahonnan elindultunk, csak egy szinttel feljebb.
    Az eddig is egyértelmű volt mindenki számára, hogy mindig van egy előtte és egy utána. Amolyan fraktál szerű végtelennek mondható világban élünk. Mindig van egy 'nagyobb hal'.
    Ugye naprendszerek, csillagok, ami galaxisba tömörülnek. Egy nagyobb halmaza ennek a galaxishalmazok, amikor a galaxisok tömörülnek halmazba. E fölött ott van az univerzum, ami több száz milliárd ilyen galaxist és így tovább.
    Ugyan ez kiindulhat atomi szinten. Ugye az elemi részecskék megalkotnak egy atomot. Az atomok egy molekulát, a molekulák egy-egy sejtet, a sejtek meg már szöveteket, a szövetek meg már egy élőlényt és így tovább és így tovább...

    Tehát eddig is egyértelmű volt, hogy az Ősrobbanás se a semmiből lett. A tudósok ezt a részt 'meg is hagyták' Istennek, mint teremtés. Viszont pont azért, amit az elején fejtegettem, a kérdés egy végtelen kérdéssorozatot szül maga után. Mert mi volt a robbanás előtt, és azelőtt? Meg azelőtt? És honnan jött az anyag? És az honnan jött? Ki tette oda? És őt ki tette oda? És így tovább...
    És pont ezért nem foglalkozik vele a tudomány, mert egyrészt megvizsgálhatatlan, másrészt nincs értelme, mert még ha fel is fedeznének valamit, az csak újabb kérdést idézne elő jóformán ugyan abban a témában.

    Az, hogy létezik egy felsőbbrendű lény valahol az univerzumban, az szerintem nem is kétséges. Én nem mondtam azt, hogy nem hiszek ilyesmiben, de közel sem úgy, ahogy azt itt a vallásosok hiszik.
    Elég belegondolni, ha létezik egy civilizáció, ami csak ~ 1000 évvel fejlettebb nálunk, akkor azok technológiai szintje számunkra elképzelhetetlen lenne. Nem csoda, hogy isteneknek hinnénk őket. Ezt már egyszer kifejtettem. De a lényeg, hogy az univerzum mérete és kora bőven megadja a helyet annak, hogy létezzen ilyen civilizáció.
    Elég csak a saját történelmünkbe gondolni. 1000 évvel ezelőtt vajon mit gondoltak volna az akkori emberek a mai technológiákról? MRI? Ultrahang, gépfegyver, rakéta, repülő, helikopter, éjjellátó stb...
    Na, mind1, remélem sikerült elmagyaráznom, hogy mire is gondoltam.

  • Dany007

    veterán

    válasz #31757056 #8577 üzenetére

    A különbség a gondolkodásunk között még mindig az, hogy te azt a felsőbb lényt Istennek hiszed. Én csak egy fejlettebb civilizációnak.

    Véletlenek nincsenek. Ez természetes. Pusztán nem ismerjük az eseményt befolyásoló tényezőket. Valami hasonlót nevezünk véletlennek. Így tehát véletlenek végülis vannak, csak azért nevezzük annak, mert nem ismerünk egy csomó mindent...

    Az, hogy az élet itt kialakult pedig nevezhető egy nagy mázlinak : ) Lehet, hogy már 1500 másik próbálkozás volt... de sose voltak jók a körülmények egészen idáig. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kellett hozzá tervező.

    Olyan ez, mint a billiárd. Az ember azt mondaná, hogy lehetetlen egy lövésből minden golyót belőni a lyukba. Pedig lehetséges, csak barom sok próbálkozás kell hozzá. Mi már csak azt látjuk, amikor a golyók begurulnak a lyukba! Az előtte lévő 150.000 próbálkozást nem!
    Na kb ilyen a földi élet kialakulása is. Kismillió lehetőség, próbálkozás, aztán egyszer összejön, de mivel ezelőtt nem éltünk, így nem láthattuk az előző próbálkozásokat.

    szerk.: jó munkát :) Jó neked h ilyenkor mész melózni : P

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Dalai Láma #8581 üzenetére

    Univerzum mellett is lehet másik univerzum : ) Mért ne...
    Tehát nem feltétlenül kellett azt tervezni... Persze azt én is elismerem, hogy a leges legelején valaminek be kellett indítani egy folyamatot, ami aztán ment tovább a maga útján. De ez már fényévekre van attól ami és ahogy az a Bibliában le van írva... Leglábbis nekem úgy tűnik. Az emberi élet kialakulása is bizonyított. Ahogy a Földé és a Galaxisoké is.

  • Dany007

    veterán

    válasz 7600GT #8585 üzenetére

    Ezt már sajnos kibeszéltük itt párszor. Így nem is mennék bele újra.

    Hogy megéri ? Mármint mi? Valójában a halálod utánig nem fogod megtudni, hogy megérte-e vagy nem... :U
    Elvégre ahogy itt oly sokan mondták, a vallás csak hit kérdése. Leélsz egy életet úgy, hogy hiszel valamiben, aztán a végén kiderül, hogy tényleg jól hitted-e vagy lehet az egész egy nagy sületlenség volt... Na, akkor most itt mi éri meg? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz 7600GT #8590 üzenetére

    Sajnos megoldás nem született ha jólemlékszem. Hajthatatlanok vagyunk : )
    A Teremtéstörténetben van jópár olyan rész, amit úgy is le lehetett volna írni az egyszerű emberek nyelvén, ha a valóságot írná le és nem orbitális butaságot.
    Az egyszerű ember is megértette volna, hogy bolygó, amin él forog... És ezért van nappal és éjszaka, nem pedig azért mert Isten kettéválasztotta a nappalt és éjszakát. Mondhatott volna olyat is, hogy megpörgette a Földet Isten, így a nap fénye hol az egyik oldalt, hol a másikat éri... Stb... Ez is pofonegyszerű és érthető lett volna, de legalábbis semmivel se komplikáltabb, mint hinni angyalokban és ördögben, meg pokol és Menny stb...
    Ez az én álláspontom, úgy emlékszem nemigazán tudtunk kiegyezni. Főleg mivel van aki szerint szó szerint kell értelmezni, van aki szerint képletesen, van aki szerint csak az a lényeg, hogy Isten mindenható.

    Ami példát írtál, azzal nincs is semmi gond. Én azon az állásponton vagyok, hogy Biblia erkölcsi tanításait figyelembe kéne venni, esetleg még tanítani is. Mert rosszat nem mond, rosszat nem akar. Az erkölcsi tanítás szerintem is fontos benne.
    A gondok akkor kezdődnek, amikor a világot akarják a vallással megmagyarázni.

  • Dany007

    veterán

    válasz JJános #8597 üzenetére

    "Miért kellene behatóan tanulmányozni azt, amit hülyeségnek tartok."

    Vajon mért? Mondjuk hogy megtudd mit is tartasz hülyeségnek, és hogy miért... :S
    Amúgy ez már amolyan no comment kategória... =/

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #8599 üzenetére

    Pedig az én verzióm se fizika könyv volt.
    A Föld forgása olyan fizikássan hangzik? :) Egyszerű ember számára se felfoghatatlanabb, mint a semmiből teremtés...
    A csillagokat azért rakta Isten az égre, hogy a hajósok éjszaka is tudjanak navigálni :F :s

    Tudjuk hogyan alakulnak ki a bolygók, a galaxisok. Hogyan fejlődik az élet. Nem csak tudjuk, láttuk is (bolygók, csillagok, galaxisok születését)! És nem Isten teremtette őket egy csettintéssel. És nem is 1 nap alatt, de nem is 10.000 év alatt...
    Ez is bőven elég ellentmondás.

    A vallásnak nem kell megmagyaráznia a világ működését. Azért fogadom el a tanításokat, mert azok erkölcsi tanítások. Az ember viselkedését hozzáállását határozza meg.
    Szerintem az erkölcsi részt minden embernek el kéne fogadni és be is tartani, mert azok többé kevésbé helyesek, és jó célokat szolgálnak. De semmi köze ahhoz, hogy a világ hogyan jött létre.

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #8613 üzenetére

    Na, látom, amíg nem voltam mások felváltottak.
    Most sincs időm mindenre reagálni... majd holnap munka közben! ;]

    "megindult a csillag keletkezés (nem tudom ki mennyire képzett ezért nem írom bonyolultabban)? Nem tudjuk, de ezzel az elmélettel jól lehet magyarázni azt a mit látunk."

    Hát már hogyne tudnánk?!
    Vajon hány csillag keletkezését figyelték már meg a csillagászok? Szerinted az egész tudomány csak feltételezésekből meg teóriákból áll? Biztos vagyok benne, hogy ezt elírtad.
    A csillagok keletkezéséről alkotott 'elképzelés' helyességének legfőbb bizonyítéka a hidrogénbomba. Ami voltaképp ugyan azon az elven működik mint egy csillag, csak véges a fűtőeleme... Nem egy szondát küldtek már a Naphoz megfigyelésre... Nagyon sok adat áll már a rendelkezésre ahhoz, hogy igen, biztosan tudjuk hogyan miként keletkeznek a csillagok. Pontosan úgy, ahogy leírtad. Tömérdeknyi bizonyíték van rá. Nemcsak a szondák mérése. A megfigyelések, szupernovák, és ahogy a hidrogénbomba is mind arra egyértelmű bizonyíték, hogy bizony a csillag úgy keletkezik ahogy azt tudni véljük, és nem csak feltételezzük.

    Na, ezt muszáj volt leírnom, a többit majd holnap. Jó éjt! :)

    @Cayman:
    "Az Isten egy logikusabb ok, hiába vannak közötte és közöttünk lépcsőfokok, mert az istenről mint fogalomról mindenki azt tudja, hogy az nem származott semmiből, az mindig is létezett, mindenható, illetve mindent tud. Isten létezésének egyedül nincsen oka, minden más dolog rajta kívül, valamilyen okkal magyarázható."

    De ne hülyéskedj már. Ilyet pont, hogy te nem mondhatsz... Persze, hogy mindennek származnia kell valahonnan, de akkor bizony Istennek is. Pont te illetve a kolega írásában írta, hogy semmiből nem lesz valami... Tehát Istennek is muszáj származnia valahonnan...
    Mégis mire alapozva mondod azt, hogy minden felsőbb rendű lény / civilizáció egy másik felsőbbrendűtől származik, de Isten, na ő pont nem... Saját magadnak mondasz ellent ezzel. Ráadásul minden alap nélkül... =/

    A golyós példában pont az a lényeg, hogy mindegyik beletalál a lyukba, elsőre. Ahogy a Földi lét milliónyi tényezője is egy helyen létrejöhet. Persze nem kötelezően egy időben! (mármint nem minden tényező volt jelen a Földön sem egy időben, csak szépen sorjában jelentek meg egymás után...)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz #31757056 #8627 üzenetére

    Oh, megint elrohantatok, így nemtudom tartani a lépést :)

    Szóval, mindentől függetlenül nem értem az okfejtésedet. Illetve látom persze, hogy mit akarsz mondani, de érteni akkor se értem.
    Az a gond, hogy neked van egy Istenképed, és arra akarod ráhúzni a világot magát. Olyannak látni / alakítani, hogy beleillő legyen az Isten.

    Pedig ha megnézed a világot, bármely területét - ahogy írtad is - azt tapasztalod, hogy mindenek felett áll még valami. Minden felett. Akkor miért lenne ennek vége?

    Gondolj csak bele. Nemtok pontos adatokat, de évezredeken át úgy hitték, hogy a Föld a világmindenség közepe... Ez már eleve az emberi egoizmusra utal, meg arra, hogy fogalmuk se volt a minket körülvevő világról.
    Aztán amikor ugye megszületett a távcső, illetve elfogadottá és Newton álltal bizonyítottá váltak a bolygómozgások, akkor bizonyosodott be, amit addig már sokan sejtettek, hogy a Föld nem közepe semminek, sőt a naprendszerünk is csak egy a milliárd közül.
    Aztán egészen 1926-ig úgy hitték, legalábbis az volt biztos, hogy a világmindenség az maga a galaxisunk, a Tejútrendszer... Majd 26-ban jött Hubble és a kor legmodernebb távcsövével megfigyeléseket végzett, aminek az eredményez az lett, hogy a mi galaxisunk is csak egy a milliárdból!
    És így egyik napról a másikra bebizonyosodott, hogy a világegyetem, amiben élünk jóval nagyobb, mint azt eddig hittük. De nem 5x, vagy 10x, hanem 100 milliárdszor nagyobb!!!

    Ugyan ez a metódus működik visszafelé is, kicsiben. Ugye évszázadokon át hitték, hogy az atom oszthatatlan. Elvégre a görög szó, amiből ered is azt jelenti, hogy oszthatatlan, annál kisebb már nem létezik... Aztán felfedezték az elektront, protont, neutront. Akkor azt hitték, hogy annál kisebb már nincs. De aztán felfedezték a kvarkokat, ami a protonokat neutronokat alkotják... Aztán megint azt hitték, hogy ennél kisebb nincs... De felfedeztek egyfajta erőközvetítő részecskét kis... És még nincs vége...

    A példa, amit mondasz az is csak ezt bizonyítja... Ha a 100-at elosztod 3-mal, akkor oszthatod a végtelenségig, sosem lesz nulla.

    Valami mindig ott lesz alatta.
    "nem hagyhatod abba a 3-masok írását, örökké kell élned hozzá, és 3-masokat írnod mindvégig. :)"
    Pontosan erről beszélek. Te is látod, hogy nem ér véget... Csak számítási kapacitás függvénye, hogy meddig mész el...
    Szóval saját magad látod, hogy a dolgok felett mindig áll valami... Akkor miért pont Isten lenne a kivétel... Őt ki rakta oda? Ki teremtette? Olyan nincs, hogy valami csak úgy van, meg ott volt mindig... Ezt nem lehet értelmezni, ennek nincs értelme ilyen formában... Pont azért, amiket az előbb felsoroltam.

  • Dany007

    veterán

    válasz #31757056 #8671 üzenetére

    Jaj, ez olyan szép. Amikor ennyi mindent írsz de semmit nem mondasz vele :)

    Pedig én kíváncsi lennék azokra a szavakra, amivel neked ezt bizonyította. És itt most nem egy felsőbbrendű lény létezésére gondolok, hanem azt a bizonyos Istent bizonyítsa, amelyiket a Biblia leírja és úgy, olyannak ahogyan leírja. (csak h a félreértést elkerüljük, én nem tagadom, illetve nem tartom lehetetlennek egy nálunk jóval feljebb álló lény létezését, de nem oly módon, ahogy azt a Biblia és a vallások leadják)

    Na, akkor mazsolázzunk:)

    A csillagászati példákat csak példának hoztam fel. Szemléltetésképp, hogy mindig, amikor már azt hittük itt a vége, kiderült hogy még messze nincs vége, sőt!
    Igen, a számok osztásában is pont az a lényeg, hogy tudod magadtól is, hogy nincs vége! Ez is egy példa a sokból, ami azt igazolja, hogy mindig - kivétel nélkül - van feljebb valami. Más kérdés, hogy foglalkozunk-e vele, vagy sem. Ahogy írtad, a számoknál tisztában vagyunk vele, hogy mindig van feljebb/lejjebb, pedig valójában sose próbáltuk még ki... (nem számolgattunk / írogattunk a végtelenségig) A vallásban terén meg pont azt mondod, hogy Isten a csúcs, nincs feljebb semmi, holott még magát Istent se láttad / hallottad, ismerted. Látod az ellentétet? Egy matematikai egyenletről elhiszed, hogy végtelenségig folytatódik, anélkül, hogy elkezdenél számolni - a vallásnál meg figyelembe se veszed az egyéb lehetőségeket.

    "És hidd el, majd azon a ponton az is el fogja ismerni, hogy van Isten, aki mindvégig tagadta, mert egyszerűen kénytelen lesz, nem lesz végül más választása. :) Ez csupán idő kérdése."

    Igen, ezt a bizonyos pontot már elértük évszázadokkal korábban. Akkor is mondhatták volna az emberek, hogy nincs tovább, itt vége. Ugyanis a molekulák, atomok felfedezése után rengeteg ideig nem találtak semmit. Szentül hitték, hogy az atom a legkisebb részecske! És ez az időszak nem csak pár évig tartott. De mégse mondták ezt a tudósok, és mégis megtalálták a kisebbet!
    Szóval annak a pontnak az eljövetele már eljött csomószor. Csak a tudomány közben fejlődött, tovább egyre tovább, és előkerültek az új felfedezések. Így ez is csak azt bizonyítja, hogy a folyamat az eddigiek alapján végtelen.
    Bár a (szuper)húrelmélet lehet a vége a dolgoknak. Miszerint minden egyfajta energia szálakból tevődik össze. Amelyek, egyesek szerint 11 mások szerint 26 (tér)dimenzióban történő mozgása / rezgése határozza meg a világ alkotóelemeinek a tulajdonságait.
    Többek között az LHC-ben erre is kaphatunk biztos választ...

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #8672 üzenetére

    Hehe, látom egyre gondolunk :)

    @Cayman: ami mondjuk már jelenthet v.mit. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz #31757056 #8675 üzenetére

    "eladatról te is elhiszed, hogy végtelen 3-masok a vége, az isteni végtelenséget és a korlátlan isteni hatalmat pedig mégsem tartod elképzelhetőnek, pedig ez is ugyanolyan egyszerű lenne, ez is ugyanolyan végtelen. "

    De itt most nem a végtelenség volt a kérdés, hanem az, hogy van-e mindig egy felsőbb valami. Van-e mindennek folytatása, hogy minden halmaz egy nálam nagyobb halmaz részhalmaza. És igen, a sok 3-as is erre példa. A végtelenségre. Ezért írtam, hogy v.színű Isten 'fölött' is lennie kell(ene) valaminek... Pont fordítva gondoltam, mint ahogy leírtad. A végtelenség, amit ugye elhiszünk ilyen könnyen, de te pont nem hiszed ezt el Istennel kapcsolatban.

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #8687 üzenetére

    De pedig szerintem igaza van. És Kymconak nem teljesen. Ő túl személyesre veszi a dolgot - bár lehet néha tényleg jogosan - pedig ez nem arról szól.

    Az Intelligens tervezés hívőinél a tervező áll a középpontban. A dolgok magyarázatára a tervező a válaszuk. De voltaképp ezzel nem magyaráznak meg semmit. Pusztán újabb kérdéseket vetnek fel.
    A tudománnyal ellentétben a kreacionisták nem a világ dolgait próbálják magyarázni bizonyítékokat keresve, hanem azt próbálják bizonygatni, hogy a Föld és az ember létrejöttéhez szükség volt tervezőre! Nagyon nagy különbség van a kettő között.
    Viszont ezzel nem mondanak el semmit. Újabb ismeretlent tesznek csak az egyenletbe, amit Tervezőnek neveznek, és ezt amolyan Jolly Joker szinten felhasználják bármilyen kérdés megválaszolására.

    Amit tény, és ami fontos részét képezi az 'elméletüknek', az az, hogy a világunk az azt alkotó erők kényes egyensúlyán alapszik. De voltaképp ez nem is létezhetne másképp, mert akkor már nem lennénk itt, hogy erről beszélgessünk.
    És ha már tudománynál tartunk, nem magyarázzák meg a Tervezőt, sem azt, hogy hogyan tervezte a világot / embert, hogy működött a tervezés folyamat, mi alapján, mindezt bizonyítékokkal alátámasztva, kísérletekkel, esetleg megfigyeléssel stb... sem azt hogy a tervezőt ki tervezte és így tovább... Ezekre egyikre se tudnak tudományos magyarázatot adni, így viszont semmiképpen nem nevezhető tudománynak.

    @#8683) JJános: ez nekem tetszett! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz fordfairlane #8690 üzenetére

    Én úgy tudom a Kreacionizmus egy gyűjtőfogalom. Ennek egy ága az ID, az intelligens tervezés.
    Több ága is van. [click]
    De amúgy ahogy látom egyetértünk. :)

    @Noddy: ha már írtam megint...

    Szerintem cuccka arra próbált utalni, hogy a tudománynál nem az számít, hogy az illető vallásos-e vagy nem. Hanem az, hogy milyen módszerekkel vizsgálja a világot. Lehet-e azt tudományosnak nevezni, avagy nem. Sok nagy tudós / fizikus volt vallásos is egyben. De ez nem jelenti azt, hogy rosszul végezte a munkáját.
    Az ID pedig pont az amit nem lehet tudományosnak nevezni. Így mind1, hogy az illető vallásosnak tartja-e magát vagy sem, amit és ahogy csinál az nem tudományos.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Szeretnék nagyon Boldog és Békés Karácsonyi ünnepeket kívánni az összes fórumozónak!
    Külön itt a vallás topicban is!
    Egy napra félre lehetne tenni az örök vitát, és meglátni a Karácsony lényegét vallástól és tudománytól függetlenül!
    Elvégre a szeretet ünnepének lett kikiáltva! Még akkoris ha sokan csak a bizniszt látják benne.
    Egy ilyen nap az évben mindenképpen kell! Kár hogy sokaknak csak ilyenkor jut eszébe ez, van akinek még ilyenkor sem!

    Szóval tessék félretenni a vitát, és mindenki szeresse egymást! :DD

    Boldog Karácsonyt!

  • Dany007

    veterán

    A múltkor hozzánk is jöttek téríteni.
    Hogy pontosan milyen vallás / felekezet / szekta volt azt nem tudom, annyira nem figyeltem.
    Egy idősebb és egy középkorú nő volt. Mutogattak valami prospektust meg ilyenek.
    Nem akartam bunkó lenni ezért nem csaptam rájuk az ajtót.
    A dolog akkor kezdett bosszantani, amikor előálltak azzal, hogy "közel a világvége!". "Ez teljesen nyilvánvaló ha körbenézünk a világban". És hogy "ebben a helyzetben "csak Jézus segíthet".

    Hallgattam egy ideig aztán elköszöntem. Szerintem már régen rossz ha bármilyen vallásra is így kell felhívniuk az emberek figyelmét. Ez már kb. porszívóügynök kategória.
    Mindenkinek el kell fogadnia, hogy a 21. században egyre kevesebb embert érdekelnek a vallások. Ennyi. Biztos fáj ez annak, aki hisz benne, de attól még ez van.
    Majd ha jön a világvége úgyis megtelnek a templomok.

  • Dany007

    veterán

    válasz kymco #11140 üzenetére

    Furcsa, mert én ismerek egy jehova tanúját. És komolyan mondom nála rendesebb, kedvesebb embert keveset ismerek.
    Már majdnem megváltoztatta a véleményemet a vallásosokról :) De tényleg. Úgy él, mint bárki más. Nem beszélt vallásról. Nem beszélt Istenről. Már fogalmam sincs hogy is került szóba. A lényeg, hogy full tisztességes a fazon. Katona nem lehet, fegyvert nem vehet a kezébe és így tovább. Abszolút jó benyomást tett rám.
    Egyedül ez a hittérítős beetetős dolog nem tetszik, de nála ezt nem tapasztaltam.

    Elhiszem én, hogy hirdetniük kell magukat. Okés. De tegyék ezt úgy, hogy az emberek személyes terében nem lépnek be. Mondjuk faliújságon hívjanak embereket közös Istentiszteletre, esetleg 1-1 szórólappal. Vagy hasonló. De ez a házalás nálam már sok.

Új hozzászólás Aktív témák