Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz VIC20 #88 üzenetére

    Azóta már jó pár dolog megváltozott, így már elég használható lett az Ubi, Nálam 5670-et szépen viszi. Mondjuk igaz nyílt drivert használok.

    "Hogy a Microsoft most már tényleg odafigyel a visszajelzésekre"

    Vagyis csak azokra, amik a hibát jelentik, ugyanis úgy fog kinézni, ahogy a nagy főnök gondolta. Pl. Start menüt sokan kérték, de csak egy gombot raktak oda, hogy ne sírjon a szájuk.

    Ja és ezt az oldalt érdemes elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz VIC20 #88 üzenetére

    Ez a kettősség engem is frusztrál. De szerencsére külső progikkal azonnal lekűzdhető. Feldobsz egy startmenü programot, beállítasz pár desktopos programot defaultnak, hogy ne a Metro-s megfelelője ugorjon fel, és el is felejtheted.
    Ha meg az a fétised, hogy Metro-s alkalmazást szeretnél futtatni desktop alatt, arra ott a Stardock-féle ModernMix.
    Akinek meg esetleg bejön a Metro/ModernUI, az újítások többsége úgyis arra jön, egyre ritkábban kell a desktopot használni, a legtöbb alap dolgot el lehet intézni az új felületen. Szóval lassan ők is meg tudják úszni a váltogatást.
    Persze mindezek ellenére még mindig úgy érzem, mintha 2 windows lenne egybegyúrva.

    (#91) Khan13: A kiherélt helyett én inkább a kipucolt jelzőt használnám. Rengeteg olyan dolgot kivettek belőle, amit "senki" sem használt, vagy valami ezeréves windows örökség. Emiatt is lehet sokkal kisebb a Win8-nál is. Szerencsére én nem tapasztaltam emiatt még funkcionalitásbeli hiányt. (igaz, csak virtuálgépben tesztelgetem, nem használom napi szinten)

    [ Szerkesztve ]

  • Khan13

    senior tag

    válasz VIC20 #88 üzenetére

    Az asztali felület kiherélt? Akkor gondolom nem nézted meg mennyi bővítést tartalmaz Windows 7-hez képest is... Fogyasztóvédők nekiugranak a... miért? (költői kérdés) Eddig is a Service pack kijövetele után 2 év körüli volt a support, most is. Az a modern új processzorok kellenek, az 2002 környékieket jelent. (Igen, Intel bácsi hülyére butítottjai között van olyan, amin talán nem fog működni és ettől újabb)

    Úgy egyébként a fórumhoz: Ahogy látom az új szöveg a Senki ne telepítse a 8.1-et mert nálam nem jó valami :D Az rendben van, hogy nem tökéletes, de megint a Microsoft a hibás, a többnyire sz@r driverek okozta hibák miatt. (Mint anno Vistánál).
    Volt sok értelmes hozzászólás, de innentől az a fórum is off részemről, megint indul a köpködés (plusz jön a linux téma is, ami semmi jót nem ígér...)

  • mr.nagy

    tag

    válasz VIC20 #88 üzenetére

    Félre értés ne essék, nem veregetni akarom a Microsoft vállát! Én több év Linux után most tértem vissza a Windows-hoz, ezzel a kiadással.
    A laptopomat Windows Xp-vel vettem (MSI670 DX), úgy-hogy jó pár éves már és így a hardver (proci, videókártya, stb.) is vele együtt. A Vistát és 7-est már nem tudtam használni, mert egyszerűen megfőzte a gépet. Állandóan túl melegedett, a proci-t pörgette, a vinyó zakatolt. Akkor tértem át a Linxra, amivel hozzá kell tennem semmi bajom nem volt, de azért ott is akadtak problémák (kompatibilitás és bizonyos dolgokat nem tudtam rajta megcsinálni mert egyszerűen nem volt hozzá támogatás, program).
    Ezt a verziót (8.1 Core) a kiadás napján kipróbáltam és még aznap meg is vettem. Semmi gondom nincs vele! A 8 éves laptopomon kifogástalanul fut, sőt gyorsabb mint a Linux (Elementary OS) volt. Valóban szokni kell az új felületet, de ha ráérez az ember akkor már nem is olyan bonyolult.

    A fentieket csak azért írtam le, hogy a Linux alatt sem fenékig tejfel az élet! Mind két rendszernek megvannak a nyűgjei és hátrányai is.

    HMNote10Pro

Új hozzászólás Aktív témák