Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Tamás88 #86 üzenetére

    Pl. jómagam fél-egy éve újra nekikészültem, hogy de aztán most már komolyan nekiugrok a Linuxnak (ez pár évente mindig rámjön). Ubuntut és OpenSusét próbáltam ki, mindkettő elhasalt a videókártyánál; még csak nem is volt új: egy 5870-es. Szétesett kép, semmit nem tudtam vele csinálni. Azelőtt soha nem tapasztaltam hasonlót. Ennyit a fejlődésről. Annyiban is hagytam a dolgot egyelőre.

    Pedig nagyon aktuális lenne - a cikket olvasva még inkább! Az elején elbűvölő volt az a szerecsenmosdatás... Hogy a Microsoft most már tényleg odafigyel a visszajelzésekre... Aztán kiderült (számomra új információ volt), hogy csak újabb processzorokon indul el, meg hogy hogyan kezeli a cég régebbi Win8-as vásárlóit terméktámogatás terén (remélem, a fogyasztóvédők a torkuknak ugranak ezért!). Meg aztán (nekem legalábbis az jött le), hogy ez továbbra is egy szerencsétlen skizofrén rendszer, ami még mindig nem tudja eldönteni, hogy mi is akar lenni, hogyan is akar kinézni: egyszerre metrós (nekem megmarad Metrónak, mert elbújhatnak vele a föld alá, annyira undort keltő ránéznem is), meg egy (jól kiherélt) munkaasztalos is. (Egyáltalán mi értelme ennek a kettősségnek? A metrós felület ,,bonyolultságát", vizuális és funkció-,,gazdagságát" az asztali rendszer ablakkezelője lazán lekezelné (magyarán metrós alkalmazásokat is tudna futtatni az asztali rendszer ablakban - már ha ilyenre írták volna meg az oprendszert), a mobil eszközökre meg nyilván csak a metrós felületet teszik fel. De minek erőltetni mind a kettőt asztali gépen?)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák