Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petiked

    tag

    Sziasztok,

    Sok tesztet és hozzászólást olvastam, de meg szeretném kérdezni a Defy használókat és szakértőket, hogy valóban ilyen betyár jó e ez a készülék attól eltekintve hogy előfordultak széria hibás készülékek a piacon (hangszóró), ha azt mondanám, hogy a "pénz nem számít" (de elég csábító hogy 50-ért megvehető :-) azért ez elég fontos, gondolok itt hogy ha 60-ért ez ugyanolyan jó mint 80-ért más , akokr ez, de a 120-at is kiadnám az Iphon 4-ért ha valaki azt mondja hogy az jobb, csak a programokért nem akarok fizetni), de egy strapabíró (1-2x leesik és nem lesz semmi baja, nem akarok búvárkodni vele, felesleges) megbízható, erős (nem kell kétmagos), jó hdw és szw-el rendelkező szinte minden tudó okostelefont keresek, amivel tudok fényképezni, elfogadható minőségben, videót felvenni, filmet nézni, zenét hallgatni, GPS-t használni, akkor is ezt a készüléket javasolnátok? vagy létezik ezeknek az igényeknek megfelelő jobb készülék, de nem a kétmagosokra gondolok, mert nekem az nem számít annyira hogy egyes weboldal gyorsabban töltődik be, mert csak wifivel fogom használni, mobilnet nem.
    Ennyire eltalálták ezt a telefont, mert mindenki csak dicséri (a hangszóró hibája ellenére)

    de ha én most függetlenül, vagy a vodánál vennék készüléket, ez a legjobb választás?
    hdw+szw

    és 2.2-esre a megvásárlás után tudom frissiteni, és totál megbízható jó készülékem lesz?

    - én idáig az összes hozzászólás alapján ugy értelmeztem, hogy igen?

    De egy utolsó biztonsági kérdést megér a dolog, ennyire jó ez a készülék?

    Köszönöm szépen a segítséget !
    üdv.
    Peti

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz Shyciii #25877 üzenetére

    az már nagyon nagy, a kezemben és a zsebemben is. de azért még meggondolom, ha a megbízhatósága miatt azt ajánlják sokan (gondolom, annyival jobb is)

    - azért írtam, hogy a pénz nem számít, mert 1x szeretnék ilyen okos-telefont venni, jó pár évig nem...lehet akár 5-10 évig vagy ha ez bírja akkor többet nem és akkor most rászánom a pénzt.. mert azt nem szeretném, ha veszek most egy csilli-villi készüléket és 2 év múlva le kellene cserélnem, mert meghibásodott... annyira tanácstalan vagyok, csak a fórumokra és tapasztalatokra tudok építeni. A tesztek szinte 70%-át az okostelefonnak az egekig dicsérik (htc, samsung, lg, motorola..) most akkor melyiket? :-S

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz kano #25890 üzenetére

    először is, még egyszer köszönöm, hogy vitatjátok a kérdéseimet :-)

    másodszor tudom, hogy NEM létezik hibátlan telefon és mindegyikből ki lehet fogni rosszat, de én a lehető legmegbízhatóbbat keresem, és mint írtam hosszútávra. Ne legyen gond, ha az értékes, nagy becsben tartott készülékemet véletlenül leejtem, ne törjön össze a kijelzője stb. normális képeket tudjak vele fotózni és videózni, ha kell tudjak rajta filmet nézni, wifizni, emlékeztetők tömkelegét szeretném beleírni, kinek mikor mije van stb. szóval egyszerő, de okos és jó készüléket keresek, amit nem kell vitrinben tartanom, hanem hétköznap is tudom használni- és abban benne van hoyg ha a gyerek leejti...
    most akkor melyiket? :-)

    -az egyik melegedik, a másiknak rossz a hangszórója, a másik mittomén.. elméletileg van esélyem hoyg a tömegben legyek, akinél nem romlik el a telefon (akár melegedés, akár hangszóró) de hol nagyobb a tömeg? azaz melyiknek a legkisebb a meghibásodási esélye?
    - jah és vki állítja hogy javították már a defy-t, valaki meg azt hoyg nem.. most akkor mi az igaz :-S

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz kano #25909 üzenetére

    igazából nekem most egy K750i Sony Ericsson telefonom van. kb. már 5,5 éve :-) és gyanítom, hogy még ugyanennyit simán elmenne, vagy még többet.
    semmi bajom vele és "szinte" semmi baja sincs (néha akad a joystick), "tökéletes" telefon (annyit bír az akksija, mint egy mozgó atomerőmű, zseblámpa igen hasznos, amit egy telefonnak tudnia kell 100%-ban hozza). annyi, hogy most is ilyen jó megbízható tutti telót keresek, ami legalább ennyi ideig ki fog tartani mert a tudása miatt (nekem 5 év múlva sem kell gyorsabb telefon, láttam mit tudnak már ezek, elég), csak okos-telefont szeretnék venni, mert azért ott több lehetőségem nyílik pl filmnézés, jobb kamera, wifi, stb. - belátom, hogy a haverok TÉGLA-nak becézik :-)

    és ezt szeretném lecserélni egy olyan telefonra, amiről azt mondja mindenki, hogy kb. 2 év és kuka...vagy melegedik és annyi neki, vagy a hangszóró, vagy mindig szervizbe fogok vele menni..... ezért igen nehéz a döntés..... a kérdés még mindig az, melyiket :-s
    - főleg ha nem is létezik, de akkor melyik lenne a legjobb döntés?
    (szerintem ez esetben, minek adjak ki 150 ezret, ha az 50 ezres is közel ugyanazt tudja és az esélyem hogy szervizbe kell menjek szinte ugyanannyi)
    ti is így látjátok?

    (nem azért szeretnék majd váltani telefont jó pár év múlva mert kell, hanem mert én szeretnék)

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz Pistakiss #25916 üzenetére

    1. használni: fotó (normális fénykép), videó, film, gps, wifi (alap dolgok), emlékeztetők tömkelege (de gondolom az android miatt rengeteg lehetőségem nyílik majd vagy jobb a WP7 és a frissítése ami jönni fog elméletileg és várni rá és olyat venni?)

    2. 150-et is kiadok, ha az a készülék megbízható és tudom, hogy nem kell 2 év mulva a kukába dobnom, azért az fájna, de ha 50-ért "kb." ugyanolyat kapok mint 150-ért, akkor felesleges kiadni érte a pénzt, főleg ha drága pénzért még szervizelnem is kell.
    kano amit írt, lehet célszerű tényleg olcsóbbat venni, emiatt vagyok most bizonytalan Pistakiss.

    3. használati idő fontos, és úgy olvasom, hogy a frissítés sem utolsó sor, mind a gyári szoftverét a telefonon, meg amit még kell, és az op rendszert is, pl android 2.2

    - és olvastam, hogy alapból a Motorola megbízható, és azért a Defyt dicsérik. Sok gyártó van, és rengeteg készülék, és igazatok van, "közel" ugyanazt tudják, ezért mindegy, hogy 5 vagy 6 megapixeles a kamerája, vagy a flasht 1 másodpercel gyorsabban tölti be :-) - igazából ezek nem számítanak, csak a megbízhatóság. Visszatérve a Defy-re, azt mondják erős hdw, és jó. Viszont mehetek vele szervizbe, és rosszabb esetben, garancia időn túl. A másikkal meg másmiat tmehetek szervizbe, ezért lehet felesleges kiadni 150 ezret nem? (htc, samsung...) és az Iphone 4 megéri a többlet ktg-t?

    köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
    (kár hogy már nem létezik olyan strapa és megbízható telefon mint ez a 750i, nincs rajta, de ütésálló ez is :-) )

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz Kovi1987 #28111 üzenetére

    Kínai? :) haverom vett ebayről 3 blackberry-t vagy vmi olyasmit. 15ezer volt és 3-at vett, az egész családnak, van benne analóg TV - egyik bulin kicsit néztük rajta az RTL-t, teljesen tiszta volt. külsőre 1-2 gomb és felírat más, amúgy minden stimmelt vele. gondolom ez is vmi ilyesmi lehet, és ha mázlid van, ebben is van 1-2 beépített cucc, ami az eredetiben nincs :)
    "szerintem ez hatalmas" kínaiak :R

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz kano #28140 üzenetére

    lehet nem jött le, de én sem fizetnék ilyenért, meg is mondtam havernak...3mat vett :D
    a meghajlás a kínaiak előtt, abból a szempontból jogos, hogy miket ki nem találnak, és valóban jó kütyüket raknak össze, vagy "jó" , de amúgy ironikus volt.. és az ötlet hatalmas, mint ahogy már a városokat is másolják ;-)

    "Van benne Móóóóónikashóóóó" :))

    Kovi1987: azért írtam csak, mert ami ennyire olcsó, nem biztos, hogy valódi lehet és csak írtam 1 sztorit, semmi extra, nem kevertem én semmit és igen klón és a Defy jó vétel, jó teló.

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz kano #28144 üzenetére

    "A kínaiak lopnak mit a szarka" :D
    már bocs, hogy többször is idézlek, de olyat röhögtem megint.

    Kovi1987: "A hamisítvány és a kínai belpiacos, az két különböző dolog..."
    köszi, nem is tudtam :)
    azért én is megnézném a 35-ös Defy-t...mert a havernak pl "csak a kamerája nem működik" szóval vigyázz!!!.....és mint írtam, csak megosztottam 1 sztorit, és ennyi... nem értelek, hogy miért írtad, hogy utána nézhettem volna, no de mégis minek? :)
    (szerintem hagyjuk. A Defy jó telefon, Best Buy és még strapa is, és ha annyiért tudsz olyat szerezni akkor szerintem vedd meg, iszonyat jó vétel lenne.)

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz Kovi1987 #28148 üzenetére

    XD

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz #71562240 #28495 üzenetére

    "Rámész, oszt jó napot." :DD :))

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz kakukkmarci #28554 üzenetére

    csak ötlet, de érdemes biztosítást kötni rá, kb 500-700 ft/hó, hátha meg bírod még kötni úgy hogy nem látják a telefont, és akkor 2 hét múlva visszamész, hogy véletlen leejtetted, és kifizetik az árát, elvileg..., de elképzelhető, hogy ez nem működik.. de akkor az újra kössél és/vagy tokot vegyél rá, talán megvédi..
    bár én lehet megreklamálnám, hogy ez ütésálló, és csak kicsit ejtetted le, és eltört.. érdekes.

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    Sziasztok,

    Érdeklődnék, hogy ti mit gondoltok majd az új Motorola Defy+ -ról? itt-ott kicsit variáltak rajta, bár nem túl vészes... de ami nagy kérdés, hogy most a Google megvette a Moto-t, igy a frissítések sokkal előbb, és lesznek a készülékekhez! Így szoftveresen is és hardveresen is best buy-nak mondható e? (ha most ősszel elkezdik árulni, a kb talán 70 ezres árért)

    Vélemény a +-ról?
    köszönöm!
    Péter

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz vbandit #34802 üzenetére

    Az IP67 tanúsítvány értelmében por-, karc- és ütésálló Motorola Defy+
    "akár fél órát is túlél a víztükör alatt egyméteres mélységben"

    csak puszta kíváncsiságból, miért van ennyire szükséged, hogy vízálló legyen?
    (a por-, karc-, és ütésállóság nagyon jó, igazából víz alatt nem telefonálok :-) vagy olyan környezetben dolgozol ahol könnyedén beleeshet a vízbe? mert akkor jó, ha véletlen leejted, nem kell egyből újat venned :-) )

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz mira72 #34804 üzenetére

    mind igaz! - bár én mindennapi használatra gondolván, mindenképpen a defy-re fogadnék, pl véletlen leejted otthon.. tény hogy bármit el lehet törni.. de azért nem mindegy, hogy egy szinte sima téglalap alakú és méretű üveglap vékony készülék esik le a kezedből, akár egy buliban, vagy csak a gyerek lelöki az asztalról... melyik él tovább?.. bwinen tutti a defy-nek lenne nagyon kicsi az oddsa :) és én is arra fogadnék..

    a gariztatásról gondolom mindenki ódákat tudna zengeni, meg olvasni is lehet... de vmilyen szinten van becsületes gariztatás talán :F ... persze ezzel nem szabad visszaélni...

    igazából a hardver és szoftveres együttes, hogy a Google megvette a Moto-t gondolaton jár az agyam... és érdekel a ti véleményetek..akik szintén benne vannak a témában és jól látják a dolgokat.. érdekesen alakul a defy+ sorsa.. (javítottak a készüléken..hangszóró..akksi..szoftver...) és nagyon sok készülék (és a hozzá tartozó fórum) bejárása után is, még gondolkozóban vagyok, pedig majdnem vettem már egy Nexus S-t... meg Iphone 4-et is :)) meg régen egy Nokia 8110-est..

    tényleg igaz a mondás.. mindenki a saját igényinek megfelelően válasszon, és neki az a legjobb.. most látom, hogy mennyire értelmét vesztette az a kérdés, amikor jó pár hónappal ezelőtt, megkérdeztem, hogy melyik készülék a jobb? - az adatok a pixelek, memória, proci.. magukért beszélnek, de nem feltétlenül jó neked egy 28 magos triplaXHDFull.... emberi ésszel gondolkozva, ez a defy+ jó választásnak tűnik.. vagy nem? :F Google+Motorola= ?

    vbandit, érthető a választás. Szerintem, a 271 elég strapa.. maradjon az melósnak.. a defy meg mellé GPS-nek, de arra jobban vigyázzál :) , ahogy mira72 is írta..törés..víz..

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz #TOTTI #34812 üzenetére

    :DD :C lehet egy jó buli keretén belül én is megcsinálnám....

    vbandit, vegyél egy Defy+ -t. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

  • petiked

    tag

    válasz m8800 #34816 üzenetére

    vidd vissza az árokba és hagyd ott :) .. nem lett volna egyszerűbb egy 1500Ft-os víz alatti fényképezőgépet venni... szabvány ide vagy oda, minek felesleges kockázatot vállalni... persze ha van píz, akkor nincs gond... ne feledjük ez egy telefon, ütésállósága miatt sem kezdem el kalapáccsal püfölni..

    [ Szerkesztve ]

    ˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

Új hozzászólás Aktív témák