Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crytek

    veterán

    válasz Yutani #14 üzenetére

    Az biza.Tuti,hogy az amd csinálta az egészrt hogy ne minden az nvről szóljon (jó értelemben) :C

    Next PC Upgrade: 2022

  • ÁdiBá

    addikt

    válasz Yutani #14 üzenetére

    Erről láttam valamilyen háttérben futtatott programot ahol a 970 valami 150GB/s tempóval dolgozott míg a 980 végig 175GB/s mozgatta az adatot.
    Ami feltűnt azon a DOS ablakban hogy az elvégzett 30-40 feladat közül az utolsó 5 feladatsórnál a 980 maradt a 175-170GB/s írási ill. olvasási sebességnél, míg a 970 a 150GB/s értékről leesett 22-20GB/s értékre.

    Gondolom ennek gyakorlati tapasztalata nincs, csak van egy két olyan program amivel kimutatható az adott *memória lassulás mértéke.
    Nehezen tudom elhinni hogy játékok alatt az ember találkozik ilyen jellegű hibával, lassulással.

    Engem személy szerint zavarna az a tudat hogy zsákba macskát vásároltam, ha 970 esem lenne.
    Én megjátszanám a felsőre 980-ra váltást a boltokkal.

    [ Szerkesztve ]

    ÁdiBá

  • Reinkz

    senior tag

    válasz Yutani #14 üzenetére

    meg változtat, mert a nagy teszteken nem hiszem hogy olyan játékok futottak amik kérnek 4gb vramot, ami jövőben simán elő fordulhat ha olyan csodák jönnek mint a unity, arról nem is beszélek hogy a dying light most meg tud enni 4gbvramot fullhdban.

    itt tisztán látszik hogy a 1080pben a gtx980 bekajál 4gb vramot míg a gtx970nél nem is engedik 3,5gb fölé menni pedig "elvileg" tudná. LINK

    Nem rossz kártya ez csak 3,5gb kéne árulni, ahogyan most már mindenki tudja hogy valójában annyi is.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Yutani #14 üzenetére

    Nem értek egyet. A kártya 256 bites memóriabusszal volt hirdetve, melyhez 4GB ram kapcsolódik. Ehhez képest, a termék jelenleg 224bitesként működik 3,5GB eléréséig, és kb. 128bitesként, ha a maradék 512MB ram is használatban van, mivel az utolsó 512MB használata belassítja a felére a teljes maradék memóriapartíciót is. Ez nagyon nem ugyanaz.

    (#29) arn: 3,5GB-osként korrekt lett volna, akkor ott lett volna fixen a 224bites busz, és a végig azonos sebsségű 3,5GB memória. Semmi driveres trükk, semmi átverés, csak a nyers számok.

    (#32) arn: A tesztekben baromira nem volt maxra kiterhelve a ram, így sanszosan nem is jöttek ki a gondok. Ettől a valós játékokban, amik egyre több VRAM-ot igényelnek még simán kijöhet.

    (#36) Janus27: Ez mit is változtat az átverés tényén? Sz@rt kaptál, de legalább "olcsón", 100 000-ért? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Yutani #44 üzenetére

    Nem erről van szó. :N Hanem egyfelől arról, hogy át lettek verve. Mondok egy példát, ha 290-ről váltottál rá, akkor pl. senki nem mondta, hogy buksz 512MB ramot, és ennél is rosszabb a helyzet, ugyanis ha használva van az utolsó 512MB, akkor teljesen KO a kártya. Ez gáz. Ja, igen, versenyjogi szempontból is elég gázos ez, ha én lennék egy AMD, olyan pert akasztanék az Nv nyakába, hogy csak úgy füstölne.

    (#45) jorgoszka: Ha az megnyugtat, volt egy i5 4690K-s konfigom, 4*4GB rammal és egy 290-es Radeonnal, csak mivel nincs időm játszani, viszont nem vet fel a pénz, inkább eladtam. Úgyhogy pontosan láttam, hogy lettek pl. a 290 topikból is jópáran átdobva a palánkon ezzel a 970-el.
    Mindegy, legalább pár szemfüles vehetett 70K-ért szuper, fiatal, garis 290-eket, rendes memóriabusszal. :C

    (#47) Janus27: Igen. Már ne is haragudj, de ilyen memóriabuszt tervezni, egy röhej:
    [link]
    Épeszű mérnök ilyet nem tervez, hacsak nem a megtévesztés (ráírhassák a dobozra, hogy 4GB) a cél....

    Miért vegyen ultra drágán kártyát? 70K egy használt épkézláb garis 290, 90K vadonat újonann, vagy 20K-val olcsóbb a 970-nél, miközben alig lassabb, és ott figyel rajta a full 4GB videóram. Igen, valamivel többet fogyaszt, de legalább nincsenek benne ilyen minősíthetetlen megoldások.

    (#50) Sonja: Nem csodálkozok... Itt jó alaposan megkárosította őket az Nv ezzel a 4GB trükkel. :( Biztos vagyok benne, hogy jópáran vettek volna 290-et, vagy maradtak volna piros oldalon, ha ez a disznóság a startkor is ismert lett volna. :(

    (#51) ÁdiBá: Éppen ez a gáz, hogy nem fog 100%-ban maradni a teljesítménye! Mivel jelenlegi méréseket tipikusan 3GB körül fogyasztó játékokkal mérték, ráadásul az Nv szoftveresen kitrükközte ahogy láttam, hogy ne mehessen 3,5GB fölé a használat. Márpedig így vagy 3,5GB-os a kártya (máris nem kapod, amit kifizettél) vagy 4GB, de kb. mintha 128bites memóriabusza lenne, fele sebesség. Akkor ezzel a 256bittel vagy átverve. Na, melyik szimpatikusabb?

    A lényeg szerintem, bárhogy is van, bár,milyen hatása is van ennek, vagy lesz, a 970 vásárlók alaposan át lettek verve, sőt, megkárosítva, akár tudomásul veszik, akár nem.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Yutani #14 üzenetére

    Mondjuk azt várták, hogy:
    a. 4GB-ot használva sem lassul be.
    b. vagy megfordítva: 3.5GB-nál lehet több vramot használni

    Se azt nem láttam az általános tesztekben, hogy 3.5GB felett berogyna a teljesítménye. Márpedig ha nem látod hiheted, hogy nem így van.
    - Hiszen nem szokott ilyen lenni normál esetben egy normális vram bekötésű vga-nál.
    - És a tesztek sem vizsgálták ezt direktbe mivel ez nem egy általános szituáció.

    És az sem derül ki, hogy ne lehetne 3.5GB-nál többet használni, mivel a dobozon egy naaagy kerek 4GB felirat szerepel. Tudod, ez meg tipikus esete az "apróbetűnek", amikor meg lehetett volna csillagozni és aláírni, hogy 3.5GB felett szar lesz.

    Lehet magyarázni jobbról-balról. Ez így nem korrekt.
    És az sem egy használható mondat, hogy nem változott a vga teljesítménye. Nyilván nem változott egy hírtől, mert fizikailag lehetetlen... csak épp kiderült, hogy amit eddig láttál róla az nem teljesen úgy van. Tehát az elvárásokhoz képest mégis lentebb került a léc.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák