Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ÁdiBá

    addikt

    Fiúk, lányok.
    Akkor mi van most a GTX980-assal?!
    Abban nem történt semmi olyasmi baki amiről az embereknek tundia kellene?
    Fura hogy csak a GTX970 érinti, gondolom magyarázat erre a letiltott egységek számában rejlik.
    GTX980 pedig nincs mi letiltva....
    Így le is van zárva.
    Nem döntöttem most se rosszul hogy inkább a felső kategóriás teljes maxwell gpu választottam úgy érzem... :U
    Ilyen herce hurcát a 970 körül azért mert más van a papiron mint amit eddig hittek...
    Attól még nem lesz a FarCry4 50 FPS helyett 40...

    ÁdiBá

  • ÁdiBá

    addikt

    válasz Yutani #14 üzenetére

    Erről láttam valamilyen háttérben futtatott programot ahol a 970 valami 150GB/s tempóval dolgozott míg a 980 végig 175GB/s mozgatta az adatot.
    Ami feltűnt azon a DOS ablakban hogy az elvégzett 30-40 feladat közül az utolsó 5 feladatsórnál a 980 maradt a 175-170GB/s írási ill. olvasási sebességnél, míg a 970 a 150GB/s értékről leesett 22-20GB/s értékre.

    Gondolom ennek gyakorlati tapasztalata nincs, csak van egy két olyan program amivel kimutatható az adott *memória lassulás mértéke.
    Nehezen tudom elhinni hogy játékok alatt az ember találkozik ilyen jellegű hibával, lassulással.

    Engem személy szerint zavarna az a tudat hogy zsákba macskát vásároltam, ha 970 esem lenne.
    Én megjátszanám a felsőre 980-ra váltást a boltokkal.

    [ Szerkesztve ]

    ÁdiBá

  • ÁdiBá

    addikt

    válasz #85552128 #18 üzenetére

    3,5 GB nyilván engem is zavarna rendesen...
    De most erre a dologra kíváncsi lettem, hogy az nvidia mit lép.
    Sajnos nem látok bele a GPU-ba, így lényegében nem tudom, hogy kitudja azt megmondani hogy a chip tényleg nem tudja ezt a dolgot, vagy esetleg csak tiltva van az adott egység.
    Rákell rakni egy GTX970-re a 980 BIOS-t, kiderülne egyből.
    De szerintem nem lenne utána használható a kártya.

    [ Szerkesztve ]

    ÁdiBá

  • ÁdiBá

    addikt

    válasz HSM #42 üzenetére

    Szerintem meg túl van dramatizálva.
    Ha picit megfigyeljük a piacot az intel és az amd egyaránt árusít 8 magos processzorokat.
    Még se mennek dörömbölni az emberek a gyártó ajtajához, hogy idefigyelj már a THE SIMS 4 játékban miért nem üzemel csak 2 processzor mag?!
    Hány millió ember esne pofára ha kiderülne hogy a játékaiban amikkel játszik messze nem használja ki a teljes rendszer teljesítményét amiért komoly pénzt belefektetett, és egy 8 magos intel nem 90-110 ezer forint.

    Szerintem ha akarnánk minden egyes informatikai termékben legyen az merevlemez ssd, vga, cpu, találnánk olyat ami alapján perelhetnénk a gyártót...

    Ez a marketing pont arra jó amire használják most az emberek...
    SZART adott az nvidia!!!!!

    Értelmét nem látom ennek a fikázásnak, hiszen ha belegondolunk teljesítménye 100%-ban az ami eddig is volt. Most hogy pontosan mennyire használható ki a 4GB vram, azt szerintem még maga a gyártó sem tudja, milyen hatással van a játékra.

    #50) Sonja Figyeld, mással nem tudják megtörni az nvidia gtx970 sikerét, csak az ilyen flame plakátokkal.

    [ Szerkesztve ]

    ÁdiBá

  • ÁdiBá

    addikt

    válasz Bandi79 #173 üzenetére

    Tele vagyunk ilyen dolgokkal a világban...
    Tudom hogy a karórám 100 méterig bírja, most kiderül hogy 90 méterig bírja csak a vízben...
    Mi történik? Össze dőlt a világ ugye mert 100 méter mély egy uszoda, vagy strand.
    Én szerintem maga a GTX970 teljesítménye teljes mértékig rendben van.
    Az hogy most jövőre lesz olyan játék ami esetleg lassabb memória miatt 1-2 FPS gyengébben fog futni, nincs kizárva.
    De én előre attól félek, hogy inkább olyan játék lesz ami a 3,5- 4 illetve az 5GB videokártyáknak beint majd és azt mondja NINCS ELÉG VRAM!
    Így lényegében teljesen mindegy hogy 3-3,5-4-5GB játszaná a csudijó játékoddal, ha álló kép lesz a VRAM fogyasztás miatt.
    Ez is egy feltételezés.
    Jelenleg tudna valaki olyan tesztet linkelni. JÁTÉKOT!
    Ami alatt bebizonyítható hogy az 512vram sebessége miatt lent olyan gyenge játszhatatlan a dolog.
    Tudom, ilyenkor jön az a dolog hogy az nvidia letiltotta azt a modult is így a játékok csak 3,5GB látnak.
    Amúgy ez igaz?

    ÁdiBá

  • ÁdiBá

    addikt

    válasz gtamate2 #200 üzenetére

    ABU nem szokta bántani az nvidia se az amd. Nem úgy ismerem ph-ról mint aki a másik javára fikázná az egyik tábort.
    Ő inkább semleges, elismeri az amd illetve nvidia sikereit is, és ezt mérlegelve írja a teszteket.

    (#193) HSM Én amondó vagyok változtatni kell a kártyán.
    Le kell róla kapni az gyenge 512MB modult, rá kell írni a dobozára, 3,5GB - ram 224Bit, és engedni kell a kártya árából.
    Így is sláger kártyáról beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

    ÁdiBá

Új hozzászólás Aktív témák