Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz saelin #12 üzenetére

    "Akkor mondj pár okot, hogy miért kellene álca mögé bújnom nekem vagy neked."

    Egy két példa:

    1.) Egy szabad sajtó nélküli ország polgára vagyok, csak így juthatok nem cenzúrázott hírekhez. Oroszország például épp ebbe az irányba tart. Az ellenzéki politikusokat simán elteszik az útból, a független sajtót felszámolják, a civil szervezeteket terrorizmussal vádolják.

    2.) Gipsz Jakab vagyok, aki leleplezi XY kormányhivatal vagy politikus piszkos ügyeit a sajtóhoz eljuttatott információkkal, de nem fedném fel az identitásom, mert csúnyán megütöm a bokám (lásd: Edward Snowden akár halálbüntetéssel is sújtható ha az USA-ban elkapták volna és ez egy elvileg demokratikus állam).

    3.) Csak úgy általában véve igényes vagyok a magánéletemre, nem tűröm, hogy megavállalatok és rajtuk keresztül kormányzati szervek megfigyeljék minden lépésemet az interneten, akkor sem ha semmi rosszat nem csinálok.

    Lehetne még folytatni. Igen, vissza lehet élni vele, ahogy az autót is lehet bankrablásra használni vagy a kalapácsot valaki fejének beverésére. Attól még nem kell betiltani. Az meg ostoba és naiv dolog, hogy az ember azt hiszi örökké demokratikus jogállamban fog élni. A demokráciák nem úgy maradnak fenn, hogy a polgárai elalszanak és közben hagyják a kormányokat póráz nélkül szaladgálni, mert az első dolguk aláásni mindent ami a szabadságot biztosítja. A TOR betiltása is ilyen.

    Egyelőre még sem Magyarországon, sem a világ jobb államaiban nem tilos a magánélet és az anonimitás. Betegnek nevezni azt, aki nem szeret kitárulkozva élni, meg buta dolog.

Új hozzászólás Aktív témák