Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    Olvasgattam itt a kommenteket és azon gondolkodtam, hogy vajh mi ér többet?

    A magánélet vagy a biztonság? Minél nagyobbat akarsz a másodikból, annál jobban csorbul az első.

    Itthon elvben ki lehet állni a tor mellett, hogy hű de jó, de igazából semmi haszna az átlag embernek. Ellenben a szervezett bűnözésnek éppen jól jön.

    Az orosz helyzetet nem ismerem, így nem is tudnék állást foglalni, de ha az átlag ph fórumozó ilyen jól informált tor nélkül, szerintem ez megy az oroszoknak is otthon. Nem tudok orosz tűzfalról, ami megszűrné a nyugati ármányt.

    Általánosságban pedig az gondolom, hogy ha egy eszközt többnyire csak rosszra használnak, akkor arra egy közösségnek nincs szüksége. Kukázni kell.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz .mf #45 üzenetére

    Ha ilyen nagy disznóság jut a tudtodra, "analóg" módon már nem is lehet terjeszteni gondolom, hiszen csakazinternet és csak a tor... És én vagyok naiv... :(

    És mint írtam, Oroszországról nincs elegendő információm az állásfoglaláshoz sem. És ne vegye magára senki, ezt a fórumot ezen orosz témában nem tartom releváns forrásnak. Egynek persze megteszi beszélgetés formájában.

    Iscariah

    Értem amit mondasz, de ha olyan dolgokat kezdenek el korlátozni, ami nem tetszik, nem csak itt fogok hangot adni neki, hanem a megfelelő fórumokon is. Az illegalitás sztem nem megoldás semmire. Ha pedig nagyon nem tudok változtatni rajta, akkor továbblépek, amíg lehet.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Apollyon #48 üzenetére

    A torrent és a TOR is a maga nemében briliáns megoldás technikailag. Az elsővel nincs is gondom, mert bár a szerzői jogok megsértése nem szép, az okozott kár az emberi élethez mérve semmi.

    A TOR használatával viszonyt lényegesen könnyebb azok tevékenysége, akik az emberi életre ártalmasak.

    Nagyon leegyszerűsítve ezért nem tudom pártolni a TOR-t. (A zavarosban halászók több problémát okoznak, mint maga az anonimitás haszna.)

    Az internet jó dolog, de nem a minden. Ha nem mondhatom el, vagy nem írhatom le amit akarok, akkor mérlegelek. Ha fontos, akkor mégis megteszem és vállalom következményeit vagy költözök olyan helyre ahol mondhatom vagy kussolok.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Apollyon #50 üzenetére

    Elég egyértelműen megfogalmaztam, hogy minden olyan eszközt elutasítok, amit többnyire rosszra használnak. Tök mindegy mi az. Így egyetértek, valóban lenne mit betiltani bőven.

    Amúgy a TOR-nál itthon is vannak égetőbb kérdések és problémák, amik érintik a szólás szabadságot. Azokért kellene kardoskodni, nem emellett. Ez viszont már politika is, uh offoltam magam. (mert ugye a ph korlátozta a szólás szabadságot itt, de értelmes emberként ezt elfogadom és megszokok vagy megszököm.)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz dabadab #54 üzenetére

    A gyakorlat nem igazan ezt mutatja, csak ugy mondom. Vagy nekem legalabbis ugy tunik, hogy a maganelet tiszteletbentartasa es a biztonsag erosen korrelal.

    Es ezt a kovetkezo adatokbol szamoltad ki: ...

    Azert nem tudom, hogy feltunt-e, hogy mindezt az interneten irod, ahelyett, hogy stencilezett szorolapokon terjesztened. Erted.

    Nyilván kiforgatni mindig egyszerűbb neked, mint végiggondolni, hogy a mondat mögöttes tartalma az volt, hogy aki ki akar szivárogtatni adatok, nincs szüksége internetre, megy anélkül is. Csak akarni kell.

    Es ezt a kovetkezo adatokbol szamoltad ki: ...

    Nincs statisztikám, de kétlem, hogy annyit megérne ez az egész, hogy drog-,fegyver-, nő-, gyerek-, emberi szervkereskedők nyugodtan üzletelhessenek. Bár lehet neked ennyit megér a szólásszabadság védelme, mint elfogadható veszteség. Én inkább a szólásszabadságból engedek kicsit - főleg úgy, hogy van alternatíva, még ha nem is az interneten. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

    "Ha nem mondhatom el, vagy nem írhatom le amit akarok, akkor mérlegelek. Ha fontos, akkor mégis megteszem és vállalom következményeit vagy költözök olyan helyre ahol mondhatom vagy kussolok."

    Azert remek latni, hogy joletben tespedo nyugatikent milyen frankon meg tudod mondani masoknak, hogy mit is kellene csinalniuk. Nyilvan neked kibickent semmi sem draga, nem neked kell vallanod a kovetkezmenyeket.

    Azért idéztem a saját mondatomat is, mert ezt a fajta ferdítést nem szeretem. Mondhatnám, hogy undormány amit csinálsz, főleg hogy moderátor vagy.
    Senkinek sem mondtam meg mit csináljon. Azt mondtam, hogy én mit tehetnék ilyen helyzetben. Ha képes vagy logikusan végiggondolni a helyzetet, akkor milyen más alternatíva létezik a fennálló problémára?

    Iscariah

    Nem mondtam, hogy csak erre használják.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Apollyon #63 üzenetére

    Gondolom feltűnt, h nem az anonim böngészéssel van a gond, hanem az anonim oldalakkal... És nem, nincs gondom az ismeretlennel. Itt is az a baj, h ha nem vagy naiv, nagyjából ki lehet találni, kik a fő felhasználók... (Biztos a diktatúrákban elnyomottak... Hát hogyne:/) Persze én vagyok a naiv, aki nem hiszi, h többen használják jóra, mint rosszra...

    azbest

    Tudom, h az internet a leghatékonyabb módszer az információs cserére, de te is tudod nagyon jól, h tor nélkül is nagyon sok dolog megoldható. Főleg az info csere.

    Ha annyira kőkorszakot akarnék, akkor az internet ellen huhognék, h mennyi itt a bűnöző, de nem erről van szó. Arról, h a tor tipikus példája annak, h mi történik, ha nulla kontrollal alakítasz ki játszóteret. A közösségnek nincs önkontrollja, innentől kezdve pedig baj van.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #75 üzenetére

    Nem gondolom, h a jelenlegi helyzet permanens lenne. Semmi sem az. Nem is sugalltam sztem ezt.

    Válasszuk ketté a biztonságot. Van az, amikor magad véded (ez amit te mondasz) és van az, amikor téged védenek (ez az amit én említettem)

    Egy társadalomban kölcsönös függés van, mindentől nem tudod magad megvédeni. És minél nagyobb ez a függés, annál jobban adod fel a magánszférád. Pl. térfigyelő kamerák, gps nyomkövetős autó, stb-stb.

    Én mindkét esetben az aranyközéputat támogatom (már ami nekem az). A tor nálam a picit nagyobb biztonság, kevesebb privát szféra kategóriába esik.
    Egyébként sem hiszek abban, h az internetnek minden áron anonimnak kell maradnia. Semleges legyen, ne anonim.

    Ha valóban fel akarunk lépni egy diktatúra ellen, akkor ne az együttérzésünkről biztosítsuk az elnyomottakat, mert azzal kitörölhetik, hanem segítsünk nekik. (Az, h támogatjuk elvben, h elmondhassa a bánatát neten az első kategória nálam, ami ha belegondolsz még álszentség is picit)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #77 üzenetére

    Próbáltam kerülni a hazai aktuálpolitikai kérdéskört, az oroszokat sem én hoztam fel példának, meg az elnyomottakat sem, akiknek csak tor jutott.

    De ha már szóba hoztad és kicsit kapcsolódjon a topikhoz, itthon sem a tor a megoldás.

    Most még el lehet mondani a véleményed szabadon. És most szükség is lesz rá, mert ha itt egyszer diktatúra lesz megint azt maguknak köszönhetjük nem másnak. Neked, nekem, meg a többieknek, akik nem tettek semmit, hogy másként alakuljon.

    Ezért is fontos, hogy amíg adott a lehetőség, addig tanulja meg mindenki, hogy nem anonimitás kell, hanem a vélemény felvállalása. Az első lépés, hogy felelősséget vállalsz a saját tetteidért\véleményedért. Abból lehet valami. A néma tűrésből és megalkuvásból semmi.

    Persze az is fontos hogyan teszed, de az első lépés, aminek itthon híján vagyunk az az, hogy az emberek hallassák a hanguk. Elkezdjenek beszélgetni és szerveződni, hogy lássák nincsenek egyedül a véleményükkel.

    Egy anonim internet pont nem ezt erősíti, mert mindenki addig lesz bátor, amíg tudja nincs következmény. Ha lépni kell, akkor meg sunnyogás lesz. Amúgy az is megér egy misét, hogy senki sem érzi a saját felelősségét, miközben minden cselekvő képes ember nyakig benne van abban, hogy itt tartunk.

    Ergo, ha nem tetszik az irány, akkor tessék reklamálni a megfelelő fórumon. És itt most nem csak egy internetes topikra gondolok, mielőtt valakinek nem esik le. És köszönöm, nem kell tor. Érett embereket akarok látni, akik képesek önállóan döntéseket hozni és vállalják azok következményeit.

    Amúgy az egész beszélgetés akkor kanyarodott külföld felé, amikor megkaptam ugye, hogy pöffeszkedő nyugatiként de nagy a szám. Pedig végig úgy kezdtem, hogy én itthon mit szeretnék, mint nem szeretnék.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #79 üzenetére

    Melyik az a profi cég, ami ellen csak a tor véd? Verébre ágyúval? Ne csapongjunk már ennyire...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #81 üzenetére

    Amennyire én tudom, minden bizb@szt ki kell benne kapcsolni (cookie, javascript, etc.), h tényleg visszakövethetetlen legyen, de úgy meg az átlag böngészési élmény elég karcsú lehet.

    És csak ismételve önmagam, nem a böngésző része az igazi probléma, hanem az anonim oldalak. Ha ehhez az egészet törni kell, ez van.

    erick_b

    Jó hogy ezt felhoztad, mert nevetségesnek tartom, h egyesek egy eszköz használatában látják több súlyos probléma megoldását, miközben az csak alkalmazkodás a problémákhoz, nem megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #06658560 #89 üzenetére

    Ha eltekintünk a demagógiától és attól, hogy biztosan nem olvastál vissza, akkor azt tudom mondani (magamat ismételve), hogy minden mérlegelés kérdése.

    Jelenleg azt gondolom, hogy a Tor nyújtotta jó lehetőségeknél nagyobb probléma a másik oldal. Ha majd elbillen a mérleg a másik oldalra, kiállok a Tor mellett. De eddig semmi olyan érvet nem hallottam, ami meggyőzött volna, hogy elfogadható veszteségnek benyeljem az anonim oldalakat.

    Iscariah

    Tudom, hogy nem hajlandó, sajnos. :( Az idősebb generáció egy része hozza magával a "ne szólj szám, nem fáj fejem" mentalitást, amit az új nemzedék egy része simán átvesz, mint viselkedési minta a szülőktől. A másik részét meg nem érdekli, nem hiszi, hogy lenne felelőssége ez ügyben.

    Az anonimitáshoz visszakanyarodva: Nem vagyok szociológus, de azt látom, hogy az internet jelenlegi anonimitását is nagyon sokan arra használják, hogy úgy viselkedjenek, mint egy állat, példát mutatva mindig az új nemzedéknek. Mert nincs következmény. Így azt sem gondolják végig mit okoznak, amiért vállalni kell a felelősséget. Ez sztem baj. Mert ha itt nem kell vállalni a felelősséget, máshol miért kellene? Olyan jól be lehet olvadni a tömegbe mindenhol.

    A keringővel kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy ha tudok azonosulni a céllal (beleillik az értékrendembe) és azt gondolom róla, hogy hasznos, akkor igen.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz cskamacska #92 üzenetére

    Milyen más lehetőséged van?

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz janos1988 #94 üzenetére

    Mert hát ugye ezt nem szabad ésszel csinálni a törvény adta keretek között. :) Ha bell jelenteni, akkor be kell jelenteni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz erick_b #97 üzenetére

    Azért erről az egy eszközről beszélek, mert ez a topik témája. Adott. Korábban leírtam, hogy sok más dologról is így vélekedek egy azon gondolat menet alapján, de azok nem tartoznak ide. Nem is célom, mindenféle példával feljönni, hogy bu és bá. A saját információm és saját értékrendem alapján mérlegelek és döntök. Éppen az előző hsz-ben írtam azt hiszem, hogy ha olyan infokat kapok ami alapján az kerekedik ki, hogy a Tor jó, megkövetem magam és kiállok mellette.

    A linkelt cikk alapján, minden más változatlansága mellett, 30% moderálta magát valamilyen formában. Ennyi volt ott az önkontroll. Ehhez kell(ene) hozzájönnie a többinek.Nem, nem állami kontrollra gondolok, hanem társadalmi és egyéni normákra. Pl. ha nem tudsz viselkedni egy fórumon, kiraknak x időre és nincs másod..huszad reg meg egyebek.

    Kopi31415

    Mérlegelek. Ha szőnyegbombázni akarnék, akkor nem itt beszélgetnénk, hanem cselekednék a Tor ellen, mivel ennek a topiknak a hatása erre hálózatra nagyon pici.

    A demagógia szerintem az autó, repülő és egyéb példa esetén helytállóbb, mint az én érvelésemre, hiszen mindegyik kisebb-nagyobb kontrollt kap, szabályok vonatkoznak rájuk és ha ezeket betartják a társadalom többet nyer vele, mint veszít. (megint ez a fránya mérlegelés, ejj...)

    Egyébként a véleményem attól, hogy minősítik nem fog megváltozni. Érvek ütköztetésével viszont alakítható.

    emelhu

    Ennek az elsötétedésnek az okait érintőlegesen említettük, sajnos nagy baj, hogy az emberek elkényelmesednek és ezért sok mindenről lemondanak.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz erick_b #102 üzenetére

    Eddig is a felelősségvállalásról beszéltem, uh ebben egyetértünk, de ugye én megpendítettem azt a húrt, h a felelősségvállalásra sztem nem jó hatással van az anonimitás.

    Ha minden áron más példákkal akarunk dobálózni, akkor nem az automata fegyvert tiltatnám be, hanem erősen ellenzem a szabad fegyverviselést. Ergo a fegyverneppereknek mennie kell. Ez egzakt meghatározható.

    A Tor esetében a felhasználókat / kiszolgálókat mi alapján lehetne meneszteni? 100%-ban nem mindig tudod megmondani, h ki bűnöző & ki ártatlan vagyis ki a nepper... Mindenkit nem lehet kriminalizálni vagyis egy lépést hátra & az eszközt kell lekapcsolni. Szerintem ez okozza a legkisebb kárt. (Zavarosban halászás esete)

    Felelősségről beszélsz, de kétségbe vonod, h az ember képes felmérni egy helyzetet és dönteni. A fejünk is egy eszköz, amit felelősséggel kell tudni használni.
    Tudni kell véleményt formálni & elmondani miért azt gondolja az ember. Ezt teszem. Nincs Isten komplekszusom, maximum markáns véleményem, ami alakítható & alakul is, hiszen senki sem tévedhetetlen.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz erick_b #105 üzenetére

    Ha egy társadalom része vagy, akkor vannak mindenkire vonatkozó általános szabályok, amiket be kell tartani. Ezek teszik lehetővé, hogy pl. megvédjenek azoktól a veszélyektől, amitől képtelen vagy magad megvédeni. Korábban erről is volt szó, kölcsönös függés.
    Egy közösségben az individualizmusnak addig van helye,amíg az nem megy más emberek kárára.

    Egyrészt szeretnél egyéni felelősséget, de te is beismered, hogy azért ez még se működik, valaki mindig elfelejti.
    Azért nem működik, mert az egyéni felelősség mellett egy közösségben van társadalmi felelősséged is. Vagyis nem csak én meg én meg én vagyok, hanem mi.

    Amikor a közösségért vállalsz felelősséget, azt kell nézned mi jó nekünk, nem azt mi jó neked.

    És azt a gondolatot, hogy csak a szűk környezetedre lehetsz hatással gyorsan felejtsd el, mert az elnyomás melegágya. (hogy tudnék én a gonosz nagy multikkal/kormányokkal szembe szállni, amikor csak a családomra van hatásom... ha ezt gondolja 10 millió ember, máris megvan a diktatúra, úgyse szegül senki szembe)
    Igenis van hatásodra mindenre, még ha kicsi is. A sok kicsi sokra megy. És ami fontos, ha változást akarsz, azért tenni kell. Attól, hogy retorzió nélkül leírod a véleményed az interneten még semmi sem fog változni. Még egy kormány sem változtatott a politikáján emiatt. Ellenben amikor tömegek mozdultak meg, akkor igen.

    És megint eljutottunk oda, hogy felelősséget és szerepet kell vállalni a társadalomban, hogy ne alakulhasson ki olyan világ, ahol a véleményed miatt bajba kerülhetsz. De ha az egyéni felelősséged nem vállalod fel, hogy vállalhatnád fel a társadalmit?

    emelhu

    A világ számos pontján nincs még szükség Tor-ra, az emberek mégsem tesznek semmit. Miért kell kivárni azt, hogy szükség legyen rá?

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Romvr #110 üzenetére

    Mindig a végletek & mások minősíte...

    A szólásszabadság lényege az, h elmondhasd a véleményed & ezért ne eshessen bántódásod. Ha mindenki kiáll mellette, minek az anonimitás? Vagy csak elvben állunk ki mellette, tor mögé bújva & végignézzük, ahogy elveszik majd hápogunk, h hová jutottak minket mások?

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz sad_Vamp #119 üzenetére

    Jobb oldalt ezt keresd és elmenti a témát. :P

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz kymera #149 üzenetére

    Én két dolgot tartok elszomorítónak:

    1. Ha csorbul a szólásszabadság, az itt jelenlévő többség azonnal egy pótszerhez nyúlna, tüneti kezelés gyanánt & fel sem merül, hogyan kellene helyreállítani azt.

    2. Több komment foglalkozik az ellenvéleményt megfogalmazók szellemi és egyéb képességeivel, mint az ellenvélemény tartalmával.

    Egyébként szerintem ahhoz, h egy csoport beszürküjön az kell, h senki se vállaljon felelősséget semmiért. A döntést átadják másnak & bár az egyed viseli azt a bakancsot, nem érzi hibásnak magát, csak parancsot követ, nyugtatja magát.

    Ha már teljesen oda a szólásszabadság, nagy szükség van az anonimitásra, amíg vissza nem állítják azt. Nem tovább. Ha továbbmarad, az emberek beszürkülnek. Régi magyar mondás, h amelyik kutya ugat, az nem harap. Pont ez a bajom az itthoni anonimitás romantikus gondolatával.

    Persze amúgy az is nemes gondolat, h az elnyomottakra hivatkozva vki támogatja a Tor-t, csak ez rajtuk nem segít igazából. Itthon meg több kárt okozhat a Tor hálózat, mint hasznot. Van egy másik Tor topik, hazai viszonyokra senkinek se sikerült hasznos felhasználással példálóznia, a hülyeség viszont ment, hogyan játszunk ki vele szabályokat+egyebek.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák