Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mszl

    aktív tag

    válasz bacus #20751 üzenetére

    Szia!

    Előre is köszi!

    Pontosabban RB433GL van Level 5 (Software ID W01K-FLCR) 2.41 firmware
    Remélem ezekre az adatokra gondoltál, még nagyon csak ismerkedés szinten vagyok vele, de már most tetszik!!!!

    Egyenlőre csak 2.4-es wifi van, mert nincs is 5GHz kliens. A nagyobb TX power miatt választottam itt a panelban 2-3 fal a konyháig, főzőcskézés közben filmet "nézek" vagy webrádiót hallgatok akkor igen visszaeseik a jelszint és sebesség is. Szerencsére a magasabb csatornák 5-től felfelé elég tiszták, 2-3 jel van az is nagyon kis jelszintel. A 300-as csatlakozás szépen felállt, de sajna még sebesség tesztek nincsenek :(
    A nyomtató elérése a RouterOS-ből még nem megoldott??
    Még nincs routerként beállítva, csak ether1-re DHCP-n kap netet amiről kifelé megy a ping.
    Ismerkedem a winbox-al és a lehetőségekkel.
    A terveim szerint az asztali gépem lenne ether2-n, ether3-n pedig a letöltőgépem amiben van egy 4 portos netkártya és funkcionálna majd ha kellene még gigabit port és itt lenne még egy printszerver egyenlőre. Esetleg ha tuti lesz akkor beszerzek majd egy RB switchet is. De ez majd a jövő zenéje.

    [ Szerkesztve ]

    A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

Új hozzászólás Aktív témák