Hirdetés
- Íme, a One UI 8
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Huawei Watch GT 4 - kerek karék
- iPhone topik
- Apple iPhone 13 - hízott, de jól áll neki!
- Yettel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
atillaahun
veterán
Biztos olvassák.
(
)
Nem futnak azok, legalábbis a felhasználói (nagy) része nem. Ahogy a screenshot-od lemaradt felén is (nem) látszik van 6 kategória, ahova a rendszer besorolja a programokat a memóriában, és ezeknek egy részén belül is vannak még fontossági sorrendek (ami azt hiszem az app-ok utolsó megnyitásának sorrendjét tükrözi).
Ezek szerint asszem 0-16 között oszt ki a rendszer fontossági értékeket (adjectives), minél alacsonyabb, annál fontosabb. Plusz vannak a negatív értékek amiket az Android rendszerfolyamatok kapnak (gondolom a rádiós modulok pl. gsm, wifi, bt, gps, stb..).
Illetve egy app aszerint kapja az éppen aktuális besorolását, hogy mit csinál(tat)sz vele, vagy egy másik app milyen intent-jét (tevékenység) hívta meg, és aszerint hogyan változott.A 6 kategória meg valahogy így mutat.
1. Foreground Apps - ami éppen meg van nyitva a képernyőn
2. Visible Apps - látható programok, amik pl. kiteszik a kis értesítésüket/ikonjukat a felső sávba, vagy widget-et használnak az asztalon
3. Secondary Server - amik az előzőekhez hasonlóan valós időben frissülnek, de nem látható módon, minden ami pl. szinkronizál a háttérben, plusz telefon, sms, időjárás, billentyű, stb ... Ezeket a 2. és 3. kategóriás app-okat látni a Beállítások > Alkalmazáskezelő > Futó listában, és a lenti sávban is csak az általuk foglalt memória (MB) látszik. Tehát az itteni szabad érték az valami nagyon irreleváns adat.
4. Hidden Apps - ide kerül minden ami nem esik az előzőekbe, tehát átléptél róla, és magától nem csinál semmit, csak ha matatod, pl. böngésző, fájlkezelő, meg a Gapps (mikor éppen nem küldözgetnek adatokat). Asszem (kizárólag) erre a kategóriára vonatkozik a Fejlesztői lehetőségek > Háttérfolyamatok korlátozása beállítás. Ami mint kiderült gyárilag 24-en van, így baromira indokolatlan hogy a rendszer ezt az újratöltős hülyeséget játssza már 10 program után.
5. Content Providers - nah ezek nem tudok mik (?)
6. Empty Apps - valszeg (?) az kap ilyen státuszt, amit nem a rendszer lőtt ki, hanem a felhasználó, vagy kinyuvadt magától, zátonyra futott, dobott egy FC-t, stb ...
És ugye ezekhez vannak rendelve határértékek (minfree, MB), amiknek az értékére -ha lecsökken a szabad ram, akkor a rendszer kinyírja az adott kategóriában lévő legrégebben megnyitott programot.
Legalábbis nekem ez a kép állt össze a zagyamban az Android memóriakezeléséről, aztán legfeljebb a fejlesztők majd kijavítanak.
De a konkrét kérdésedre is válaszolva: ebből látszik ugye, hogy nem időhöz kötött a programok futása, hanem aktuális állapothoz, és nem is "fut" mint csak az első 3 kategóriás (ezek használnak a RAM-on kívül más erőforrásokat is).
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo LEGION Pro 5 / Pro 7, Lenovo Yoga Pro gépek (RTX 4060 / 4070 / 4080 / 4090)
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- HGST HUH721010AL5200 10TB 7.2k SAS HDD, DELL branded, nettó 40000Ft + ÁFA, 1 év garancia
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest