Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozsozso

    őstag

    válasz fogtunder #17794 üzenetére

    Rendben köszönöm a segítséget. Mondjuk nekem a dlink ezen része, hogy egy elkülönített rész raid a többi jbod az nagyon bejött. 1 winchester halál esetén túlélte a fontos adat(ami jelenleg nekem is 2-300 körül van. Bár még mindig tartom a teljes biztonság egy fizikálisan máshol tartott adat jelent 99%-os biztonságot. Én 1%-ot adok annak ha minden egyszerre behal. Bár ezt lehet rosszul teszem. Most nézem a gyári adatokat a jelenlegi nasom 25,8 zyxel 542 max.36,5 a synology 416j pedig 21,6 fogyasztással bír. Biztosan van mindegyikben sarkítás, de arányaiban a synoval még jobban is járnék. Most jelenleg pédául nem is tudom, hogyan tudnék a jelenlegi nas-ba hdd-t cserélni. Most valószínű a filmeket le kellene másolnom valahová majd egyik hdd csere majd másik így az 500-as rész megmarad majd a filmek vissza, de lehet nem is ilyen egyszerű mint gondolom. Ez viszont mind idő és jelenleg nincs is külső hdd amire másolhatnák ennyi adatot. Ha pedig több külön kötetet alkalmazok akkor nincs meg még ennyi biztonsága sem adataimnak. Ha pedig külső vinyót alkalmazok az szintén plussz költség és fogyasztás is és 3 hdd-vel már raid5 tömb kialakítható 2hdd kötetmérettel. Az igaz, hogy jóval kisebb a pótolhatatlan adat, de 1db 4-5 terrás mellé akkor kellene még 1 kisebb aminek akár távoli akár helyi másolatát meg kellene oldani amihez szintén plusz kapacitás kell aminek szintén + fogyasztása van. Mondjuk a 4-5 terrásnak elég húzós az ára is jelenleg. Ha pedig ez adja meg magát akkor annak cseréje jelentős befektetés. Tudom redekre 3év gari van, de csak ha a bosszúságot nézem már akkor is. Igaz az is 2db 2terrás árából majdnem kijön az 5-ös és akkor nagyobb kapacitás jóval a jelenlegi felállásomhoz képest is, mert 3 terra a jelenlegi területem azt nem is nézve, hogy 2*2 terrával 2-höz jutok csak építkezés kezdetén és a harmadiknál lesz csak 4 a negyediknél meg 6 viszont 1 halála esetén jóval olcsóbban pótolható és minden megmarad. Természetesen itt nem beszélek a nas haláláról, mert akkor bukta.

    Ezt az rsync-et nasra kell keresni?

    Na mindegy alszok még rá párat és bocs ha fárasztottalak, nem Téged akarlak meggyőzni csak próbálom számomra a legmegfelelőbb megoldást megtalálni.

Új hozzászólás Aktív témák