Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CheGhost

    aktív tag

    Helló!

    A mostani 3 éves Motorola Defy (MB525) telefonomat szeretném lecserélni valami szintén hosszabb távon használhatóra (hasonlóan legalább 2-4 év).
    Összegben nem mennék túl messzire, 50k, max. 55k lenne az elvárásom, amiből kijönne a gép. Elsődlegesen Telenor, de megfelelő ajánlat esetén máshol is beszerezhető új, Androidos készülékek érdekelnek, akár kártyafüggetlenül is.
    Használat terén elsődlegesen net és telefon/sms, de esetenként játék is előfordulhat. A képernyő tekintetében inkább a kisebbet részesítem előnyben, a kamera nem lényegi kérdés. RAM terén azt hiszem, már az 1 GB ajánlott, ez alá nem mennék egyébként sem. Az NFC nem létkérdés, de inkább szeretném.
    A felsoroltakat az LG F6 viszonylag jól lefedi. Ez mennyire jó választás, és van-e ennél jobb készülék a felsoroltakhoz? Esetleges alternatívák?

    Köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    Sziasztok!

    A telefonom (Alcatel Idol 2S) üvegje betört, és sürgősen kellene egy használható telefon.

    - Árkategória kb. 35k, esetleg egy kicsit feljebb, de inkább lejjebb, mert most váratlanul ért
    - Használt vagy új csak új
    - Hol vennéd meg? független elsődlegesen, 1 héten belül elérhető legyen, jelenleg a telenor-nál vagyok
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel? inkább hosszabb távra, szintén a váratlan okok miatt
    - Mire használnád? alapfunkciók, esetleg egy kis játék, de kamera és fényképezés nem
    - operációs rendszer elsődlegesen android, másodsorban win

    A motorolákkal meg voltam eddig elégedve, korábban egy sima Defy-m volt, az még a mai napig működik. Az alcatel viszont nem jött be, melegedett, mint az állat és mindig elfogyott a memória, kilépett mindenből, ha éppen úgy gondolta, szóval a szoft-tal nem törődtek...

    Amiket néztem Motorola Moto E, Karbonn Sparkle V, ASUS ZenFone C. Ezek milyenek? Esetleg van jobb választás? Minden tanácsot szívesen fogadok.

    Tudom, hogy a kevés pénz és a hosszú távra jó telefon nem a legjobb párosítás, de a Defy-vel is 2014-ig elvoltam...

    Minden tisztelettel:
    CheGhost

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz CheGhost #85698 üzenetére

    Jaj, néhány fontosabb szempontot kihagytam. Az utóbbi időben egyre ideges vagyok, és még ez a telefon mizéria is hozzájön... áh... egyre jobban a tipikus hazai emberkép kezd kiülni rajtam...
    A kijelző esetében az 5"-t már nagynak találom,
    illetve legalább 1 GB ram jó lenne benne, de ez már lehet, hogy normálisabb készülékeknél elvárás. De ezt nem tudom...

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz Devas #85708 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    A nyelvvel nincs gondom, a Defy-m is angol volt,
    a kamera nem érdekel,
    a kijelzőt nappal is jó lenne látni,
    és azon az oldalon jobb árak vannak, köszönöm.

    A többi készülék mennyire elfogadható? Vagy inkább vessem el őket?
    Karbonn Sparkle V
    ASUS ZenFone C

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az alábbi paraméterekkel keresek telefont, aztán lehet, hogy valamiből lejjebb kell adnom. Igazából fogalmam sincs, hogy áll mostanában a mobilfelhozatal, viszont ha valami jó készülék csak pár hónap múlva jelenik meg, azt ki tudom várni.

    Új készüléket keresek, kártyafüggetlen megoldásban, és akár külföldről való rendelés is szóba jöhet. Leginkább hosszú távra, mondjuk 2-3 évre, első sorban telefonálás és soft-mobilnet (cikk olvasás, nem youtube), másodsorban játék és zenehallgatás (film nem). OS mindegy, de Androidhoz vagyok szokva.
    A fontosabb szempontok között szerepel (nem fontossági sorrendben), hogy
    - a GPS emberi idő alatt találja meg a jelet,
    - a használat alatt ne égesse le a kezemet, ne dobáljon ki a programokból,
    - OTG-képes legyen,
    - ne legyen valamilyen dzsungel mélyi márka,
    - ne hanyagolják a (legalább biztonsági) frissítéseket, custon rom-ot még nem telepítettem,
    - képernyő 4,5..5" környékén lenne jó, felbontásra a 720p elegendő,
    - RAM méretre 2GB szerintem kellene, belső tárhely 4GB szerintem kevés (az újabb androidok tudomásom szerint egyre erőteljesebben csak a ram-ba telepítenek), sd-kártyás bővíthetőség alap.
    A kamera mindegy, nem sok képet csinálok, azok is inkább a vízóra-gázóra-villanyóra állások havonta. A kijelzőből előny, ha valamennyire ütésálló. (Moto Defy kijelzőjére szép emlékek között gondolok vissza) Nem kell ujjlenyomat-olvasó, NFC-t még nem próbáltam.
    És a végére az árkategória. Nehéz kérdés, valószínűleg eléggé alálövök, de legyen 60k +/- 20k.
    A tegnapi cikkben szereplő CAT S60 megfelelne, de annyi nincs rá, és egyébként sem adnák ki annyit egy telefonért, amíg nem keresek annyit, ami mellett ez beleférne.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!
    Üdv.: CheGhost

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz csakany2001 #100236 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm az ajánlatot, első ránézésre szimpatikusnak tűnik.

    Esetleg, ha a képernyővel kapcsolatos extra kívánságot kivesszük a pakliból, akkor módosul az ajánlatod? Illetve már az előző hozzászólásom írása közben is felületesen olvasgattam visszafelé, akkor szemet szúrt a Redmi 3. Ez mennyire ajánlható a jelenlegi elvárásaim függvényében?

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz csakany2001 #100249 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a válaszod. Akkor maradok a Moto-nál. :)

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    Sziasztok!

    A testvéremnek (lány) segítek telefont keresni. Az előző telefonját valahogy elvesztette, és eléggé bús volt miatta. Annak ellenére, hogy még régi stílusú, nyomógombos telefon volt, szerette, és hozzá volt szokva, mert régóta használta…

    Szóval az első érintőképernyős telefonja lenne, és megkérlek titeket, hogy néhány készüléket ajánljatok, ami közül választhat.

    - A telefonra nem szeretne sokat költeni, de maximum 70 ezer Ft-ig el tud menni,
    - kártyafüggetlen lenne a legjobb, itthonról és külföldről is megfelel,
    - leginkább új készülék, de pár hónapos is még belefér, de akkor már kicsit válogatósabb szempontok kerülnek érvénybe,
    - hosszabb távon szeretné használni, ezért az ár-érték arány is fontos,
    - a felhasználás leginkább alap dolgokat foglal magában, telefonálás-üzenetküldés, emellett valószínűleg internetezés is lesz, és ritkán fényképezés, ha ez van csak kéznél, rendes (nem kompakt) fényképezőgép azért elsőbbséget élvez, játékokat nem tervez,
    - kizárásos alapon Android (iOS az ár miatt, Windows szimpátia miatt került kizárásra),
    - a képernyő tekintetében az 5”-t már nagynak találja, de úgy tudom, alatta manapság eléggé kurta a választék.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!
    Boldog Ünnepeket!

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    Sziasztok!

    A jelenlegi telefonom úgy látom, idővel fel fogja adni a harcot, így még nem most, de előre láthatóan szeptember-október folyamán le fogom cserélni a telefont. Jelenleg csak informálódok, hogy a jelen pillanatban mi lehetne helyette. (Tisztában vagyok vele, hogy amikor esedékes lesz a csere, addig jöhetnek ki akár nekem is megfelelő modellek.)

    A mostani társam egy Lenovo Motorola Moto G4 Play, a kijövetel után pár hónappal vettem, ebből is látszik, hogy nem mai fióka. Alapvetően elégnek gondolom a teljesítményét, bár ténylegesen nem egy erőbajnok, az utóbbi 1 hónapban tapasztalok lassulást.
    Az ok, amiért felmerült, hogy el kell kezdenem az utódon gondolkodni, hogy a kijelző jobb felső sarkában elkezdett egy sárga csík megjelenni. Azt olvastam, hogy egy-két alkatrész melegedése okozta elváltozás a kijelző mögött.

    A preferenciám az összefoglalós kérdések alapján:
    - Az 50-70 ezer Ft környéki kategóriában gondolkodom. (pl. Moto G6 ilyen árban van, bolti garival)
    - Elsődlegesen új készülék.
    - Hosszabb távban gondolkodom.
    - Normál (telefon-üzenet), net-es (hír olvasás, spotify), és sorozat nézése (sd kártyáról, esetleg wifi-n keresztül) felhasználás lenne. Nem nézek youtube-ot telefonon. Nem igazán fényképezek, egyáltalán nem videózok. Néha játszok, de azok a jelenlegin is futnak. Hosszabb szöveget nem gépelek telefonon. A felbontásnál törekednék a 1080p felbontásra, jack csatlakozó nem szükséges (bt-n csatlakozik a xDuoo X3II).
    - Alap Android rendszert keresek, a gyártói előtelepített, nem használható app-októl menteset. Korábban volt Moto Defy-m azzal is elégedett voltam. Az Alcatel (TCL) Idol 2S viszont mély sebeket okozott bennem (nem szoktam ilyet csinálni, de földhöz vágtam! és nem bántam meg). A hosszabb támogatás ezek alapján fontos lenne.
    - Méretre "kicsi" készüléket keresek. A jelenlegi 5"-os, de ma már ez is ritkaság.

    Szerintetek milyen készülékek jöhetnek ezek alapján szóba?
    Köszönöm előre is!

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    Sziasztok!

    A barátnőmnek keresünk telefont:
    - nagyjából 100k Ft környékén,
    - új, bolti, media markt, emag elsősorban, esetleg máshol, ha jóval olcsóbb
    - amennyire lehet, hosszabb távra, ne kelljen cserélni 1-2 éven belül, (jelenleg egy már alig használható huawei p9 lite-ot használ),
    - fotózik sokat, emellett böngésző/facebook/...,
    - androidban gondolkodunk,
    - a lehetőségekhez képest minél kisebb méret lenne jó.

    A napokban kézbe fogott néhány telefont:
    - xiaomi redmi note 9 pro
    - xiaomi mi note 10 lite
    - huawei nova 5t
    - samsung a51
    Ezek közül a xiaomikat hatalmasnak találta. A legjobb méretileg az a51 volt.
    Van szerintetek még olyan készülék, amit érdemes megnézni, amin érdemes elgondolkozni?

    Köszönjük a segítségeteket, előre is!

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz yuing #158937 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.
    Megpróbálom meggyőzni.
    :))

    szerk.:
    Még egy kérdés: a samsung a71 milyen viszonyba van a mi note 10 lite-tal? Ha 128GB-os verziót nézek, akkor kb. azonos árban vannak.

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz Ájvé #159009 üzenetére

    "vettünk egy Redmi 9-et, teljesen szutyok a Realme-hez képest" [#158995 lipitloty]

    Csak a pontosság kedvéért. Nem akarok senkit, illetve semelyik telefont sem védeni, vagy támogatni.

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz CheGhost #158936 üzenetére

    Sziasztok!

    A napokban sikerült rávennem a barátnőmet, hogy nézzünk rá egy-két boltban a telefonokra.
    A Xiaomi-kat nagynak találta, meg csúnyának. :W Végül végigmentünk az összes készüléken, kézbe fogta őket, és az alábbiak maradtak fent a szűrőn:
    - Honor 20 lite 4/128 (75k)
    - Honor 20e 4/64 (50k)
    - Huawei Nova 5T 6/128 (95k)
    - Huawei P30 lite 4/128 (75k)
    - Xiaomi Mi 9 6/64 (100k) kifutó leárazás
    - Samsung A51 4/128 (105k)
    A Honor 20e tulajdonságai alapján, a Samsung A51 ár/érték alapján kiesik szerintem. A maradékból inkább az olcsóbbak felé húz. Ezek mennyire ajánlottak, illetve van valami jobb alternatíva helyettük?

    Köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz yuing #159344 üzenetére

    Köszi a válaszod. :R
    Remélem, most már végére jutunk ennek, mert nem akarok a barátnőmmel még egyszer végigrágni az összes telefont. Olyan, mintha a falnak beszélnék. :DDD

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz Tepsifüles #159662 üzenetére

    #159659 Tepsifüles:
    "a Cubot Quest Lite-nél lehetőleg ne legyen nagyobb"

    Cubot Quest Lite 151,96 x 74 x 8,8 milliméter (5")
    Samsung Galaxy A41 149,9 x 69,8 x 7,9 milliméter (6,1")

    Minden kiterjedésében kisebb a mérete , mint a te általad maximális méretre adott kritérium, és mégis "tepsi".

    Nem kötekedés, csak nem értem. :F

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    Sziasztok!

    Új telefon után kell néznem, mert a jelenlegi (Samsung A40) céges, és vissza kell adnom nemsoká cégváltás miatt. Az A40-nel elégedett vagyok, kiszolgálta a 3 év alatt, amit kellett. Egyedül a kamerája csinál ocsmány képeket.

    - Árkategória: Szerettem volna 100k alatt maradni, de az utóbbi időben tapasztalható ár növekedés miatt inkább 150k a felső határ.
    - Használt vagy új? Új készüléket szeretnék, mert hosszabb távra tervezek vele.
    - Hol vennéd meg? Itthoni megbízható bolt, vagy telko cég, és külföldi rendelés is szóba jöhet.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra tervezek, nem szeretném egy év után eldobni.
    - Mire használnád? Normál felhasználás, elsődlegesen internet. Fényképezgetés valamennyire, a multimédia csak elvétve, ritkán játék is előfordul, de csak kis erőforrás igényűek.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Az androidot pártolom, ios-t nem szeretnék.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Az A40 mérete tetszik, de a szoba jöhető készülékek közül mindegyik nagyobb ma már. A belső tekintetében a 6/128 GB-ban gondolkodom, a jelenlegi 4/64 GB-ot nem érzem jövőállónak.

    Ha tavasszal kellett volna választanom, akkor a Realme GT Master készülék lett volna a befutó számomra. De azóta az ára is feljebb ment, meg talán kijött pár készülék, ami még szóba jöhet. A BBK-s készülékekkel szimpatizálok, de ha mást ajánlotok, akkor azt is szívesen veszem.
    Egyetlen kérésem lenne, ha "valami" oknál fogva az A52s-t ajánlanátok, akkor mellette legyen még egy másik ajánlás is.

    Köszönöm a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

  • CheGhost

    aktív tag

    válasz CheGhost #173404 üzenetére

    Sziasztok!
    Erre tudtok ajánlást adni?

    *** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Új hozzászólás Aktív témák