Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Land

    veterán

    Üdv!
    A témaköröm nem tudom pontosan melyik topicba tartozhat, de e topicban biztos vannak tájékozott felhasználók.
    Androidos mobil processzorok témakörben érdeklődnék. Nekem a jelenlegi telefonomban Snapdragon 888 van. Ez egy erős processzor, viszont játékok alatt eléggé tud melegedni, egy idő után pedig laggol is a játék a visszavett teljesítmény miatt, amit a melegedés okoz. Ez fogyasztásban is tetten érhető. Játékok alatt eléggé tud merülni. Ez eléggé zavaró, így elkezdtem kutakodni "gyengébb" processzorok után, melyek még mindig erősnek számítanak és játékra is alkalmasak különösebb melegedés nélkül.

    Ezeket találtam 2022/2023-as telefonokban:
    Snapdragon 870 (jelenleg is használják): mai napig erős mindenre és nem igen melegszik. Fogyasztásban is jobb lehet, mint a mai csúcs Snapdragonok (888, 8 Gen1 és Gen 2). Ezzel telefonok: Xiaomi Poco F4, Realme GT Neo 3T, Xiaomi 12X
    Snapdragon 778G és 778G Plus: középkategóriában több telefonban van. Elvileg közel Snapi 870-es szint. Erős processzor, kevésbé melegszik. Ha nem cél a legdurvább játékok maxon futtatása, akkor elég jó mindenesnek tűnik. Üzemidőben/fogyasztásban is jól teljesít. Ezekben van: Xiaomi Poco X5 Pro, Nothing Phone 1, Samsung Galaxy A52S 5G
    Dimensity 8100: Snapi 888-hoz közeli erő, alig melegszik Ezekben van: Xiaomi 12T, Xiaomi Poco X4 GT, Realme Gt Neo 3, Oppo Reno8 Pro

    Ami talán kivétel, hogy a Snapi 8 Gen 1-es Realme GT2 Pro ELVILEG jól bírja szuflával és a legkevésbé melegszik a többi ilyen processzoros telefonhoz képest.

    A lényeg: szeretnék olyan telefon venni, mely alap dolgoknál (telefonálás, menüben lépkedés, netezés, youtube, facebook stb) laggmentesen pörög és közepes igényű játékokat is jól futtat különösebb melegedés nélkül, mely miatt az üzemidőben is jól teljesít. + persze 120 Hz Amoled kijelző, jó kamerák, sztereó hangszórók stb...
    Jól gondolom, hogy a Snapi 870, 778G/+, Dimensity 8100 hármas megfelelő lenne erre?

    Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Új hozzászólás Aktív témák